Анкета: Какви апликации, функции или екстри на телефона си ползвате най-малко? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Крачкомер
15.56%
14
15.56%
Скенер за пръстови отпечатъци
14.44%
13
14.44%
Безжично зареждане
20.00%
18
20.00%
NFC
17.78%
16
17.78%
Селфи камера
22.22%
20
22.22%
Друго
10.00%
9
10.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какви апликации, функции или екстри на телефона си ползвате най-м?
#1

[Изображение: 2e46ac27277a.jpg]
Кои функции на смартфона си ползвате най-малко?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Това NFC дори не го знам какво е и за какво може да се ползва, също така и безжичното зареждане.
Цитирай
#3

Пръстов отпечатък, лицево разпознаване пин код и тн- напълно излишни за мен, само си преча на самият себе си с тия заключвания, въобще да ги няма ще е много по-добре.
Предна камера да я ползвам веднъж в годината.
Приложения за здраве и всичко свързано с него, не ми трябват.
Безжично зареждане не го ползвам.
Гугъл асистент излишен.
и още има неща дето никога не съм ползвал, ама не се сещам.
Цитирай
#4

От изброените всички, като само за NFC съжалявам, че не мога да ползвам по простата причина, че няма къде, поне по отношение на разплащанията.
Останалите - всякакви форми на заключване, блутут, крачкомери и още куп досади, които дори не подлежат на деинсталиране и съм натикал в една папка към приложенията, са ми много повече от излишни.
Изключая основната функция - за разговори, тормозът е по отношение на камерата, защото я ползвам служебно всеки ден и особено държа на нея, както и компас и пешеходна навигация.
За другото имам лаптоп, а книгите чета на таблет.
Цитирай
#5

Май само компаса не ползвам

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

NFС не съм го използвал изобщо, крачкомера го пробвах няколко дена,безжично зареждане на телефона нямам, но и да имах пак нямаше да го ползвам, защото си използвам стандартното,блутут ползвам чат пат да прехвърля някой малък файл.Селфи камерата също много редко я ползвам.

Huawei P30
Цитирай
#7

Селфи камера само когато звъня на нашите, крачкомер в телефона не ползвам, блутут доста рядко (малкия има едно Лего, което се връзва с телефона по бт), заключвания ползвам всякакви видове, заради децата (въпреки, че синковеца ме хаква на всеки 3-4 дена), инак не бих ползвал...
Цитирай
#8

Не ползвам нито едно от приложения в анкетата, само от време блутут ми влиза в употреба.

 
Цитирай
#9

Крачкомера е включен, но не мери вярно, защото не нося тлф в джоба на панталона. Безжично не зареждам, стар ми е телефона. Селфи много рядко ползвам. Блутут постоянно, НФЦ и пръстов отпечатък също

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

Всичко ползвам.
Цитирай
#11

Абсолютно всичко ползвам!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#12

Половината от списъка просто ги нямам. Другата половина ги ползвам чат-пат.

Конкретно за NFС - ситуацията е сложна! Уж го имам хардуерно, но го нямам софтуерно!
Същия апарат (марка, модел, модификация), но закупен на друго място - го има в менюто. При мен липсва.
Явно, че е „орязан“, ама скоро ще работя по въпроса.

(2022-01-16, 06:13:32)pepy1 написа:  Крачкомера е включен, но не мери вярно, защото не нося тлф в джоба на панталона.

За крачките - ползвам смарт гривна. Брои доста добре.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#13

Не ползвам гласов асистент. Биксби Сири Алекса Пешо са ми непотребни. Не ползвам и таск килъри защото освен че са непотребни са и вредни.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#14

Всичко без крачкомер и пръстов защото имам такъв на часовника, а другото го нямам на телефона.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#15

(2021-10-19, 19:31:44)Sashko_Trg написа:  Това NFC дори не го знам какво е и за какво може да се ползва, също така и безжичното зареждане.

Ако знаеше какво е,нямаше да спреш да го използваш.Това е,което използвам най-много в телефона си.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#16

Аз също знам какво е, но това съвсем не значи, че трябва да го ползвам. Всичко си зависи от начина и потребностите на всеки от нас.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#17

(2022-01-20, 09:45:22)NoMaD написа:  Аз също знам какво е, но това съвсем не значи, че трябва да го ползвам. Всичко си зависи от начина и потребностите на всеки от нас.

Аз мисля че вече разбрах какво е, това е опцията за плащането през телефона, ако не е активирано не можеш да плащаш.
Цитирай
#18

(2022-01-20, 23:14:37)Sashko_Trg написа:  Аз мисля че вече разбрах какво е, това е опцията за плащането през телефона, ако не е активирано не можеш да плащаш.

Това е само едно от приложенията на NFC!

Ето инфо по въпроса - NFC
Цитат:NFC (на английски: near-field communication) е вид безжична комуникация между две устройства.[1] Извършва се на разстояние не повече от 4 см. Обикновено връзката е с ниска скорост, но основното предимство е, че се осъществява мигновено, без да е необходимо допълнително настройване.
NFC добива широка популярност заради удобството, което предоставя. По този начин работят безконтактните банкови карти, чиповете за контрол на достъпа, телефоните, с които може да се плаща на ПОС и други.

Пп. Пералнята ни LG ThinQ - също има такава функция! Могат да се изтеглят допълнителни програми.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#19

(2022-01-20, 09:45:22)NoMaD написа:  ......... Всичко си зависи от начина и потребностите на всеки от нас.

Точно така е.В ежедневието си, и има ли начин плащанията които извършвам да могат да се правят с NFC,го правя.Това е около 90% от плащанията ми.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
[-] 1 потребител изказва благодарност на buci59 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#20

Ха, ти да видиш, аз питам тогава, това причина ли е да не мога да свържа телефона ми през телевизора, защото само със смарт тинкс не става, не мога да изкарам дисплея на телевизора!?
Цитирай
#21

(2022-01-20, 07:11:34)buci59 написа:  ...Това е, което използвам най-много в телефона си.
Обаче темата е: Кои функции на смартфона си ползвате най-малко?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#22

Всичко с изключение на диктуването. Дори съм спрял гугъл сърч, че се пречка на един от жестовете за намаляване размера на десктопа. Също така ми липсват функции, които в последните години ги махнаха като излишни. Например ФМ-радиото си го ползвах редовно. Също и безжичното зареждане ми беше удобно. Рядко, но и инфрачервения порт за дистанционно управление на фотоапарата.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#23

Както подозирах повечето гласове са за селфи камерата, както и аз гласувам затова.  Big Grin

Yeah, well, I'd hate you even if i didn't hate you.
Цитирай
#24

(2022-01-21, 20:40:01)jivkojj написа:  Например ФМ-радиото си го ползвах редовно.

Бих го ползвал, ама ... иска жични слушалки - за антена.
Но даже и тогава - не иска да прехвърля сигнала към безжичните.

(2022-01-21, 20:44:45)OrcaBG написа:  Както подозирах повечето гласове са за селфи камерата, както и аз гласувам затова.  Big Grin

Селфи камерата си я ползвам ... чат-пат. Къде - за снимка, къде - за видеоразговор.
Тъпо се получава - да говоря срещу основната, а после - да въртя телефона, за да видя събеседника!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#25

селфи камерата не ползвам,като цяло не ползвам камера особено много,но всичко останало се ползва и е включено,безжично зареждане нямам ама на следващия ми телефон ще имам и ползвам предполагам
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)