Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 6/6 Pro - Лични впечатления и коментари

Здравейте, откъде мога да си взема fast charging зарядно за Пиксел 6 в България?
Цитирай
Аксесоари

Провери тук - Тап

 
Цитирай

(2022-02-02, 15:08:28)Pixelagon написа:  Значи има шанс, но едва ли.
Според някои тъй желаната опция може да бъде включена още в следващия ъпдейт през март.

https://support.google.com/pixelphone/th...rope?hl=en

 
Цитирай

Пичове може ли да съмарайзнете какви са главните минуси на 6 Pro за България.

- 5G липсва, ясно.
- Проблем с обхвата?
- Бързо падане на батерията, едвам издържа ден?
- Сериозни бъгове понякога и несъвместимост с кабели и зарядни?
- Бъгове пречещи на работата?

Та тези съм чувал, не знам дали фигурират още. Ако има още нещо и потвърдите тези отгоре, наистина ще се зачудя дали да изплащам това чудо за 2 години. Да не говорим, че ще ми излезне към 3 бона......

Просто кажете, заслужава ли си?
Искам добра камера, добра батерия и бърз и мазен телефон. Без рестрикции от към юзър експириънс и от към андройд гледна точка.
Благодаря.
Цитирай

Какво значи - "съмарайзнете"?

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Bavarche, Victormihov
Цитирай

(2022-03-12, 20:02:14)Tsureto написа:  Пичове може ли да съмарайзнете какви са главните минуси на 6 Pro за България.

- 5G липсва, ясно.
- Проблем с обхвата?
- Бързо падане на батерията, едвам издържа ден?
- Сериозни бъгове понякога и несъвместимост с кабели и зарядни?
- Бъгове пречещи на работата?

Та тези съм чувал, не знам дали фигурират още. Ако има още нещо и потвърдите тези отгоре, наистина ще се зачудя дали да изплащам това чудо за 2 години. Да не говорим, че ще ми излезне към 3 бона......

Просто кажете, заслужава ли си?
Искам добра камера, добра батерия и бърз и мазен телефон. Без рестрикции от към юзър експириънс и от към андройд гледна точка.
Благодаря.

- Не съм имал никакви проблеми с обхвата. Но е и не ходя по планини да обикалям.
- Доволен съм от батерията, издържа ден и половина.
- Със зарядни на самсунг и едно от али експрес работи без проблем. Едно зарядно на Xiaomi отказа да се зарежда, изкарах и обърнах кабела и се зареди.
- Аз лично никакви бъгове не съм имал.

Заслужава ли си? Зависи от човека. Според мен не. Единствения му плюс е по-евтината цена. Не знам защо ще излезе 3 хиляди, моя си дойде 1800 от Германия. Това е най-айфонизирания андроид, който съм виждал. Не ми се беше налагало да руутвам телефон от стария ми OnePlus 3T насам. Дори няма бутон за безшумен режим в quick settings, трябва да се сменя с бутоните за звука.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

(2022-03-12, 21:24:54)NoMaD написа:  Какво значи - "съмарайзнете"?

дайте в резюме
Идва от summary - summarize

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

За 3000 лв в никакъв случай не го купувай. За тия пари няма да ти оправдае очакванията. Бъгове има, но са до бройки. Някои хора се оплакват от краткотрайни прекъсвания на мрежа, уайфай, блутуут. За България също донякъде може да е проблем липса на 5г и VoLTE.
[-] 2 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • Be6i4, nanobanano
Цитирай

Има ли опции да ограничиш всички от контакт листата без някои?
Или всички /и непознати номера/ освен няколко близки?

ПП: Какво закалено стъкло препоръчвате- но да не намалява чувствителността.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

След седмица употреба като цяло съм доволен от Pixel 6 pro.

Плюсове:
-страхотна камера
-супер звук
-добър дисплей

Минуси и недостатъци:
-камерата няма много ръчни настройки, а аз поне обичам да си играя с тях.
-батерията е съвсем прилична, но не е топ. Там очаквах малко повече.
-няма 5G. Да видим дали няма да се сетят с ъпдейтите...
-няма Face Unlock. Може и да се коригира с нов ъпдейт, има такива слухове

Не съм имал някакви бъгове за тази една седмица. Без затруднения с обхвата на място, където е винаги слаб и преди време съм имал проблеми с Galasy s6 Edge+ и LG G4. В градовете всичко е наред. Въпреки това не е толкова силен колкото при Huawei например, дори и на базовите им модели.
Зареждане-със стария ми адаптер Кучемарка за 3-5 долара от Алиекспрес си тръгна на секундата.
USB C към 3.5мм още не съм взел и не мога да кажа как е.

Не играя игри и използвал капацитета на процесора на максимум с изключение при снимки и видео в дадени ситуации. Като цяло съм много доволен за момента при ежедневно ползване.

Цена и баланс цена/качество-ок. Купен (употребяван 2 месеца) около 15.03.2022 от Ebay.de за някъде 1300лв. Там има и до 200лв по-евтини при плащане на място в Германия, а аз малко прекалих при наддаването.




(2022-03-20, 18:13:17)hakama написа:  Има ли опции да ограничиш всички от контакт листата без някои?
Или всички /и непознати номера/ освен няколко близки?

ПП: Какво закалено стъкло препоръчвате- но да не намалява чувствителността.


Има доста добри опции за ограничаване на входящите повиквания - Call Screening в Pixel Drop, включва и непознати номера.
Статия за Call Screening

Да блокираш номера от листи имаше даже и старата ми Нокия 1616 преди 15г, така че на практика сега всеки телефон го има, но обикновено е по-дълбоко в настройките.  Big Grin

Закалено стъкло-тук е мъка. Заради извивката на дисплея се разлепват в краищата или тотално скапват чувствителността. Пробвах 2, по-добре се представи китайчето за 1 долар от купения в България, но пак не е комфортно и дразни.

Опитай някакъв кейс с по-изпъкнали краища (като се остави по дисплей, той да не докосва повърхността) и хидрогел протектори. Като цяло обаче е до лично предпочитание

Например при мен имаше и подарък такъв оригинален кейс на Spiegen, който е дебел и бронира отлично всичко, но не го използвах и сега го продавам- обикновено си пазя телефоните и чак толкова защита и дебелина ми идваше ненужна и не ми допадаше.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stipppox за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

Малък ъпдейт за Pixel 6 Pro след месец ползване.


С едно изречение-много съм доволен от телефона.

Позитиви-няма да ги изброявам, достатъчно е изписано
Проблемни точки, за които се говори в много ревюта в интернет:
  • Софтуерни бъгове-не съм срещал.
  • Батерия: със сериозно ползване издържа ден, с по-малко даже два. Просто не е толкова оптимизирана както при IPhone 13 и масово очакванията към Гугъл са по-големи в това направление.
  • Бавното зареждане всъщност е нарочна разработка с цел по-дълъг живот на батерията. Има определни настройки за това и особено за през нощта (adaptive charging)
  • Свързаност:
  • USB C to 3.5mm-не се поддържа уж, кабелчето не сработи

След малко игра със зарядни и кабели:
-произволен кабел, включително оригиналения + 48W не работи
-произволен кабел + 33W ок
-произволен кабел + 18W ок
  • Обхватът е наред, не съм имал забележки
  • още няма Face Unlock
  • fingerprint сензор -по-сигурен, и но и по-досаден, не засича винаги пръста ако е по-изкривен. Ако се вкарат няколко позиции на един пръст, положението е по-добро

За моя начин на ползване не съм намерил реален недостатък и горните са по-скоро леки забележки. Бих казал, че напълно си заслужава парите. Даже след впечатления на познати от други телефони в този клас бих казал Pixel 6/Pixel 6 Pro са най-доброто от Андроид, което може да се намери около 900/1200лв. в момента като съотношение цена/качество
[-] 2 потребители изказват благодарност на stipppox за това мнение:
  • Be6i4, oziris811
Цитирай

Здравейте,

В Reddit и по разни видео ревюта пищят, че Pixel 6 Pro с новото Gorilla Glass Victus се драскало страшно много. Бихте ли могли да споделите вашите впечатления. Надъхал съм се да закупя телефона и това е единственото, което ме спира. Както и набавянето на защитни аксесоари, но това е по-маловажно.

Благодаря.

Xiaomi Mi Max
Цитирай

Не знам още колко минуса ще му открия,но в сравнение с Пиксел 3ХЛ е огромен скок надолу !!! И ако мога да му сменя  някъде батерията,такъв шут ще и набия на тази 6 ца че свят ще и се завие.
Е гаси излагацията.
Дисплей ...по слаб
Микрофон....леш
Уай фай ... работи когато си иска .
Саунд от говорителите.....на ниво на Редми 6 А
Батерия почти 2 пъти по голяма! Процесор почти два пъти по икономичен
Математически добре ама държи колкото 3 ката като беше нова.
Остана само една камера.....
А толкова го чаках ...пре ордъри ,завляках поне още 3 ма да я вземат
Шит

Redmi note 7 4/64
Цитирай

Аз съм с Pixel 3XL, като цяло съм доволен, но има неща, много дразнещи, като тоеа че не мога да си зареждам телефона с друго зарядно, освен с това, коетп дойде. Купих и оригинални, пробвах и други от Нокия, Самсунг, Oneplus и т.н. нямам намерение засега да го сменям, въпреки, че от време на време насича, лагва. Обаче ще бъда принуден, защото кабела за зареждане е оголен вече и от двата края и скоро като издаде багажа, ще бъда принуден да си взема друг телефон. Жалкото е, че не знам какво бих взел, за да заменя тази умряла марка....

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

Колеги, по дефо в дайлъра на Пикселите има ли заложени номера на Бърза помощ, Пожарната, Полиция, Гласова поща и т. н...?

 
Цитирай

(2022-05-02, 12:16:01)johnterry7 написа:  Аз съм с Pixel 3XL, като цяло съм доволен, но има неща, много дразнещи, като тоеа че не мога да си зареждам телефона с друго зарядно, освен с това, коетп дойде. Купих и оригинални, пробвах и други от Нокия, Самсунг, Oneplus и т.н. нямам намерение засега да го сменям, въпреки, че от време на време насича, лагва. Обаче ще бъда принуден, защото кабела за зареждане е оголен вече и от двата края и скоро като издаде багажа, ще бъда принуден да си взема друг телефон. Жалкото е, че не знам какво бих взел, за да заменя тази умряла марка....

Честно казано не знам каква е причината, но при мен на Пиксел 6 Про работят 3 зарядни, но не с всеки кабел. Не ползвам оригиналния.

Какво работи:
стар адаптер 18W LG, произволен кабел
зарядно на Xiaomi Redmi, 33W , но не с всеки кабел
китайче за 5лв от алиекспрес, с всеки кабел.

Обикновено го зареждам в комбинация с кабел на ugreen от алиекпрес отново
кабел: https://www.aliexpress.com/item/32421088...18020P3ehQ
адаптер: xiaomi MDY-11-EZ, примерно https://www.aliexpress.com/item/10050024...3654%7Csea
Цитирай

Зарядното за Pixel 6/6PRO трябва да поддържа протокола PD PPS .
Използвам Samsung SuperFast Charging 2.0 45W и  Car Charger . Перфектни са.

Chinese Commission for Consumer Protection
[-] 1 потребител изказва благодарност на zerow за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

По мои наблюдения Пискел са най капризните телефони от към периферия. В смисъл жакове преходници, зарядно , OTG. Имал съм последните 3 модела и единственото сигурно е оригинални аксесоари , купени от тях на цени меко казано...болезнени. Дразнещо е защото например Самсунг и Хуавей каквото и да им ръгнеш е ок. Сони са някъде помежду.  Проявяват капризи, но по рядко. Пиксел 4 дори имаше проблеми с QI безж. зарядно. Имам 3 бр на Самсунг. Ту харесва едното ту другото, според зависи какъв ъпдейт е дошъл. Да се побъркаш просто. Аз обичах Пиксел защото бяха единствените компактни но мощни и със супер камера. Също наистина работят много плавно като никой друг. Но сега 5 е слаб, 6 е голям, остава 4 който има сума проблеми с чуваемостта в Месинджър и Уатс Ап и прочее.
С две думи ако сте на пазар за голям телефон с хубава камера има по комплексни предложения но са малко по скъпи.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

(2022-03-12, 20:02:14)Tsureto написа:  Пичове може ли да съмарайзнете какви са главните минуси на 6 Pro за България.

- 5G липсва, ясно.
- Проблем с обхвата?
- Бързо падане на батерията, едвам издържа ден?
- Сериозни бъгове понякога и несъвместимост с кабели и зарядни?
- Бъгове пречещи на работата?

Та тези съм чувал, не знам дали фигурират още. Ако има още нещо и потвърдите тези отгоре, наистина ще се зачудя дали да изплащам това чудо за 2 години. Да не говорим, че ще ми излезне към 3 бона......

Просто кажете, заслужава ли си?
Искам добра камера, добра батерия и бърз и мазен телефон. Без рестрикции от към юзър експириънс и от към андройд гледна точка.
Благодаря.

Малко късно но... Ето и моите впечатления:

+камерата е чук, има опция за JPEG+RAW ако искаш снимка без агресивният post processing на Гогле
+получаваш ъпдейт всеки първи понеделник на месеца, преди всички останали Android устройства
+дисплея е доста добър и приятен с 120hz
+изчистен Android без китайски аутизъм и нежелани апликации

Обаче:
- забрави за 5G и/или VoLTE. Можеш да рутнеш телефона и да ги включиш но така ще си играеш да правиш бекъпи, ала бала, тинтири - минтири при всеки OTA ъпдейт
- забрави за гаранция - България не е в златният списък с официалните страни където се предлага пиксела
- батерията е... ok-ish.. А понякога е гъз... Друг път е перфектна. Едно е сигурно, напъни го и преди да свърши деня, ще умре
- размера не е особено... джобен
- извитият екран понякога пречи с приложения, чиито функции са наблъскани в края и понякога се иска екстра цъкане, за да се усети
- аудиото е... ставащо с Type C адаптер, капризен е към външни DAC устройства. LDAC кодека на Sony се поддържа но е бъгав когато 660 или 990kb/s са избрани като опция

Това е общо взето.
Цитирай

(2022-05-22, 10:54:44)Pixelagon написа:  +получаваш ъпдейт всеки първи понеделник на месеца, преди всички останали Android устройства - при другите пиксели е така, при този ги бавят повечето месеци. Март или Април ъпдейта излезе на 22ри по спомен. Но всичките имат забавяне. Познат има S21+, излизат по-бързо.
+дисплея е доста добър и приятен с 120hz - наистина е хубав дисплея, но не е от онези, които могат да си променят честота да пада до 10Hz примерно, за да пести батерия. Винаги е на 120Hz.

- забрави за 5G и/или VoLTE. Можеш да рутнеш телефона и да ги включиш но така ще си играеш да правиш бекъпи, ала бала, тинтири - минтири при всеки OTA ъпдейт - aз съм с root, пак не може да имаш 5G и VoLTE, поне на А1. Ъпдейтите са играчка да ги инсталираш с компютър.
- батерията е... ok-ish.. А понякога е гъз... Друг път е перфектна. Едно е сигурно, напъни го и преди да свърши деня, ще умре - аз го зареждам до 80% и ми издържа по цял ден без проблеми. По реддит също четох за доста хора с проблеми, изглежда е до ползването.
- аудиото е... ставащо с Type C адаптер, капризен е към външни DAC устройства. LDAC кодека на Sony се поддържа но е бъгав когато 660 или 990kb/s са избрани като опция - имам 2 type c адаптера, които работят със други всички телефони, които съм пробвал. С този обаче не работят.

При мен нещата са по-различни при Pixel 6 Pro. С тирета добавих моите разлики.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Здравейте, има ли от къде да се поръча пиксел 6 в Бг с реална гаранция и фабрично запечатена кутия или да не се занимавам и да си го купя от гугъл сторе от чужбина?
Цитирай

Провери тук - Цък , Тап

 
Цитирай

Не бих се доверил на Smartfonbg,
описанията и наличностите са подвеждащи!
Цитирай

Благодаря ви.Разгледах ги всичките магазини още преди да пиша. Търся съвет от някой който си е купувал телефон , евентуално ползвал гаранционен сервиз и е доволен от търговеца.
Цитирай

Появи се начин за активация на 5g в страните, където Pixel не се предлага официално: https://forum.xda-developers.com/t/activ...y.4457071/

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • fernando, greenandroid, nanobanano
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)