Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 6/6 Pro - Лични впечатления и коментари

(2022-09-23, 08:45:54)NoMaD написа:  Ако ти допада чистия Андроид - да, струва си.

Интересува ме дали е по-добър за снимки и батерията дали е по-добра също?
Цитирай
Аксесоари

За снимки камерата е на високо ниво и затова GCam като приложение се ползва и на други смартфони, батерията и тя се представя добре, но си и зависи от сценария на ползването й.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • kristian9101
Цитирай

(2022-09-23, 09:03:59)NoMaD написа:  За снимки камерата е на високо ниво и затова GCam като приложение се ползва и на други смартфони, батерията и тя се представя добре, но си и зависи от сценария на ползването й.

Благодаря!
Цитирай

А закрепиха ли пръстовият отпечатък - работеше бавно и неконсистентно? Как е положението днес след ъпдейтите?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Здравейте,
аз също от доста време се ориентирам към смяна за Pixel.
След доста четене за Pixel телефоните мина и 6-тата генерация и дойде време за 7-мата.

В момента съм с Nokia 7+. С пестене на батерията и без много ползване, ми издържа няколко дена.
За съжаление подновяването спря преди две години и съм на Android 10.

Прочетох че 7 моделите ще дойдат в четири варианта:
https://www.gizchina.com/2022/08/18/pixe...-variants/

Тогава може би 5G и други функции биха заработили и в БГ?

Питах А1 дали ще го предлагат, те казаха не. И не са много сигурни отностно 5G като цяло, имали един клиент със 6-ца на който му работело...

Мисля да го поръчам от Франция ако тук не се предлага. Може и от САЩ, но вероятно пак ще има проблеми с БГ мрежите?
Като излезнат тестовете на батерията и ревютата ще реша между стандартен и Pro.
Цитирай

(2022-09-23, 14:26:22)10Micron написа:   Тогава може би 5G и други функции биха заработили и в БГ?
Малко е вероятно това да стане, това не зависи от модела, а защото Пикселите не се предлагат в БГ официално и докато е така, въпросните опции ще си бъдат орязани.

Цитат:Питах А1 дали ще го предлагат, те казаха не. И не са много сигурни отностно 5G като цяло, имали един клиент със 6-ца на който му работело...
5G при мен не работи, въпреки че в настройките опцията за това присътства, вероятно активирането й може да бъде постигнато чрез root на устройството, но това е за тези, на които им се занимава с това.

Цитат: Мисля да го поръчам от Франция ако тук не се предлага. Може и от САЩ, но вероятно пак ще има проблеми с БГ мрежите?
Тук се предлага от онлайн търговците и в OLX също. Може и от САЩ да се вземе, проблеми с БГ мрежите тук няма да има.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • scorceni
Цитирай

Много благодаря за бързите и точни отоговри.
Цитирай

Здравейте на всички, аз съм с модел 6 pro и открих форума случайно в Гугъл, понеже търсих кой оператор го предлага в България и се учудвам, че официално го няма. В Германия е абсолютен хит. Ако трябва да съм честен тествах iPhone 13 един месец и се отказах. Pixel 6 Pro е абсолютен фаворит от всичко което съм имал до момента. От около два месеца го имам и нямам никакви забележки. Камерата в нощен режим понякога направо изненадва с доброто си качество.
Цитирай

Телефонът е топ. Моят го взех от ОЛХ за 1050 лева, чисто нов, позлван 2 седмици. От много години съм фен на Пикселите, но това е първият, който си купувам. Преди години имах Nexus 5. Камерата, дисплея, чистият и бърз андроид. Просто всичко е супер. Единствено батерията ми се искаше да издържа една идея повече, но и това е достатъчно. Преди да го взема четях по разни форуми как прегрявал, постоянно забивал, не знам си какво. Аз нямам никакви подобни проблеми, вече 1 месец.
Липсата на 5G в страната не ми е абсолютно никакъв проблем. Единствената разлика е, че се свързвам 2-3 секунди по-бавно при набиране, не е мигновено, както с 5G.
Любимото ми в телефона е вградената функция за откриване на музика и разбира се камерата.

Иначе и аз не мога да си обясня защо Гугъл не се напънат малко и да започнат да го предлагат официално в повече страни.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bulgaria8 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай


Ringke clear matte case + Dbrand robot camo skin


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте!От около месец имам Pixel 6 Pro,но днес забелязах(чух),че при разклащане на телефона се чува някакво хлопане(се едно нещо се е разхлабило)...
Чува се и се усеща под правоъгълника с камери!?!Има ли някой подобен проблем?
Може и така да съм го купил,но днес го усетих...
Цитирай

Това е от ОИС на камерата, няма повод за притеснения.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • skr, svd1976
Цитирай

Това е напълно нормално заради сензора в камерата. И аз се шашнах преди обаче ако искаш в Гугъл потърси "noise when shaking...". Имаше в няколко сайта подробно обяснено.
[-] 1 потребител изказва благодарност на skr за това мнение:
  • svd1976
Цитирай

Благодаря Ви за навременният отговор,относно "хлопането"в камерките.
Сега да попитам и има ли смисъл да си закупя оригинално google fast зарядно дето им за за 6 серия(30W)В момента зареждам с 30 ватово фаст чардж от Xiaomi Mi 10.Изписва,че телефона се зарежда бързо.Пробвах и с други,но там пише:зареждане(не бързо).Та с въпросното от Mi 10,Pixel 6 Pro-то ми се зарежда от 0-100% за точно 100минутки...Sad
Но четох в официалният сайт за аксесоари на google,че с тяхното оригинално Поксел 6 Про ще се зареди за около 111минутки...(пак бавно,спрямо Xiaomi Mi 12 на мой познат) Sad
Та има ли смисъл,да давам 60-80лв. за оригиналното гугълско фаст чардж,или да си го карам с това на Mi10ката.Благодаря предварително.
Цитирай

(2022-09-29, 17:58:57)svd1976 написа:  Благодаря Ви за навременният отговор,относно "хлопането"в камерките.
Сега да попитам и има ли смисъл да си закупя оригинално google fast зарядно дето им за за 6 серия(30W)В момента зареждам с 30 ватово фаст чардж от Xiaomi Mi 10.Изписва,че телефона се зарежда бързо.Пробвах и с други,но там пише:зареждане(не бързо).Та с въпросното от Mi 10,Pixel 6 Pro-то ми се зарежда от 0-100% за точно 100минутки...:(
Но четох в официалният сайт за аксесоари на google,че с тяхното оригинално Поксел 6 Про ще се зареди за около 111минутки...(пак бавно,спрямо Xiaomi Mi 12 на мой познат) :(
Та има ли смисъл,да давам 60-80лв. за оригиналното гугълско фаст чардж,или да си го карам с това на Mi10ката.Благодаря предварително.

Аз специално си купих оригиналното зарядно и нямам друго за сравнение. Предпочитам да не си правя експерименти обаче консултанта в магазина ми каза, че принципно няма разлика със Самсунг примерно. Дали е имал таргет за продажби или наистина няма разлика не мога да кажа.
Цитирай

(2022-09-29, 17:58:57)svd1976 написа:  ...Сега да попитам и има ли смисъл да си закупя оригинално google fast зарядно дето им за за 6 серия(30W)В момента зареждам с 30 ватово фаст чардж от Xiaomi Mi 10.Изписва,че телефона се зарежда бързо.Пробвах и с други,но там пише:зареждане(не бързо).Та с въпросното от Mi 10,Pixel 6 Pro-то ми се зарежда от 0-100% за точно 100минутки...Sad
Но четох в официалният сайт за аксесоари на google,че с тяхното оригинално Поксел 6 Про ще се зареди за около 111минутки...(пак бавно,спрямо Xiaomi Mi 12 на мой познат) Sad
Та има ли смисъл,да давам 60-80лв. за оригиналното гугълско фаст чардж,или да си го карам с това на Mi10ката.Благодаря предварително.
Бързото зареждане при Pro версията е сведено до 23W, така че дали ще е оригиналното google fast зарядно или всяко друго такова със същата мощност и бързо зареждане няма значение - ще върши същата работа.

 
Цитирай

(2022-09-29, 17:58:57)svd1976 написа:  Благодаря Ви за навременният отговор,относно "хлопането"в камерките.
Сега да попитам и има ли смисъл да си закупя оригинално google fast зарядно дето им за за 6 серия(30W)В момента зареждам с 30 ватово фаст чардж от Xiaomi Mi 10.Изписва,че телефона се зарежда бързо.Пробвах и с други,но там пише:зареждане(не бързо).Та с въпросното от Mi 10,Pixel 6 Pro-то ми се зарежда от 0-100% за точно 100минутки...Sad
Но четох в официалният сайт за аксесоари на google,че с тяхното оригинално Поксел 6 Про ще се зареди за около 111минутки...(пак бавно,спрямо Xiaomi Mi 12 на мой познат) Sad
Та има ли смисъл,да давам 60-80лв. за оригиналното гугълско фаст чардж,или да си го карам с това на Mi10ката.Благодаря предварително.

От личен опит и каквото съм чел - Пикселите поддръжат стандарта USB C PD (Power Delivery). Това е и стандарта, който Самсунг използва под тяхното си име Fast charge май беше. Може да има други зарядни, които го използват под малко по-различно име (примерно Xiaomi щом работи при теб). При мен с гугълското зарядно и зарядното за лаптопа, телефона се зарежда еднакво бързо. Самсунг-ско бързо зарядно показва същото време за зареждане. Huawei-ско бързо зарядно - въобще не работи (нито 220в адаптер, нито зарядно за колата). Някакво друго безименно зарядно зареждаше бавно.
Цитирай

Има ли някой, който е сложил протектор отзад на камерите на Pixel 6 Pro? И въпроса ми е дали се отразява на качеството на снимките? 

Поръчах си ето това и не знам да го залепвам ли. 

https://www.ebay.de/itm/115165871019?mkc...media=COPY
Цитирай

Аз на камерата си сложих такъв протектор, но си го поръчах от Али. При снимки на дневна светлина засега не забелязвам да има разлика.


Прикачени файлове
.jpg Hd0fcb1fe066547cbbe945812094d5a5eQ.jpg Размер: 39.85 KB  Сваляния: 198

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • skr
Цитирай

Здравейте! Някой ползва ли Pixel 6/Pixel 6 pro (или пък 6a) с eSIM на A1 и физическа карта на друг оператор? Аз в момента съм с такава комбинация от карти (физическа на Telenor/Yettel и eSIM на A1) на 3a XL и нямам проблеми, но за 6-те не намирам еднозначна информация. Само в едно ревю четох, че 6 работи с eSIM на Vivacom, но с A1 - не.
Моята eSIM я взех от A1 още в първите дни, когато пуснаха услугата, от поддръжката и в магазина се кълняха, че няма да работи на друго, освен iPhone, но реално си тръгна съвсем безпроблемно на Pixel-а.
Към момента идеята ми е да мина на Pixel 7, но поради липса на преки впечатления питам за другите по-актуални модели.
Цитирай

По характеристики Pixel 7 е съвсем лек ъпгрейд на Pixel 6, затова препоръчвам да разгледаш и него, цената му е вече доста приемлева, а и моделът ще бъде актуален поне още 1-2 години.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • TeodoRR
Цитирай

(2022-10-08, 16:19:24)NoMaD написа:  По характеристики Pixel 7 е съвсем лек ъпгрейд на Pixel 6, затова препоръчвам да разгледаш и него, цената му е вече доста приемлева, а и моделът ще бъде актуален поне още 1-2 години.

Не изключвам такъв вариант, смятах да го поръчам по-рано през годината, но проблемите с пръстовия отпечатък ме отказаха. Надявах се при 6a да е по-добре, но и там се оказа, че такъв проблем има. Ако в скоро време се намери решение, напълно е възможно да взема 6 (не Pro) или 6а. Засега чакам ревюта на 7 и се надявам там да няма такъв проблем, защото ми е важно да работи добре, свикнал съм да нося телефона в джоба и като го извадя вече да е отключен, а не тепърва да рисувам линийки по него или да пиша PIN ... От доста години ползвам Nexus-и/Pixel-и и съм свикнал в началото нещата да са леко драматични, което не ме е отказало от тях. Обаче проблем, който в продължение на една година не може да бъде отстранен, вероятно изобщо не може да бъде отстранен по софтуерен път.
Така или иначе - въпросът за eSIM + физическа SIM (A1 + Yettel) си остава.
Цитирай

Здравейте , очаквам утре доставка на Google Pixel 6 pro , от няколко дена се опитвам да намеря оригинално зарядно на Google но не успявам , да ме насочите от къде бих могъл да поръчам , ако е от България още по добре ??!!???
И още един въпрос...имам оригинално зарядно от Samsung S20 Ultra ...проблем ли ще е да го заредя с него...???
Благодаря
Цитирай

(2022-10-10, 14:32:19).V. написа:  Здравейте , очаквам утре доставка на Google Pixel 6 pro  , от няколко дена се опитвам да намеря оригинално зарядно на Google но не успявам , да ме насочите от къде бих могъл да поръчам , ако е от България още по добре ??!!???
И още един въпрос...имам оригинално зарядно от Samsung S20 Ultra ...проблем ли ще е да го заредя с него...???
Благодаря

За мен няма никакъв проблем да зареждаш със зарядно на Samsung просто ще е по бавно понеже на Samsung зарядното е 25W а на Pixel е 30W изобщо не се занимавай да търсиш. Идеята на Европейският съюз е всички телефони да се зареждат с едно зарядно от 2025г. Дори и iPhon ще премине към този стандарт.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

(2022-10-10, 15:47:22)kali_74 написа:  За мен няма никакъв проблем да зареждаш със зарядно на Samsung просто ще е по бавно понеже на Samsung зарядното е 25W а на Pixel е 30W изобщо не се занимавай да търсиш. Идеята на Европейският съюз е всички телефони да се зареждат с едно зарядно от 2025г. Дори и iPhon ще премине към този стандарт.

Благодаря , това с времето не ме притеснява , притеснението ми беше да не се сбъгяса ...нещо със самия телефон , т.к не е с "неговото" си зарядно ....
От къде мога да намеря протектори за екрана в България ???
Благодаря 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)