Анкета: Има ли разлика между "мъжки" и "женски" смартфони? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Няма такова разделяне, смартфоните са универсални
28.81%
17
28.81%
Определено има само за мъже - защитени телефони
1.69%
1
1.69%
Да, има женски модели. Например, в розов цвят
37.29%
22
37.29%
В повечето случаи - не. "Мъжки" или "женски" модели са рядкост
25.42%
15
25.42%
В зависимост от притежателя му смартфон е или мъжки, или женски
5.08%
3
5.08%
Друг вариант
1.69%
1
1.69%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли разлика между "мъжки" и "женски" смартфони?
#1

[Изображение: 4650a2aaed2d.jpg]
Могат ли смартфоните да се разделят на "мъжки" и "женски"?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

По скоро женски цвят,розов,и женски калъф чета,иначе като модели ,не мисля че има.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • fu4ko, jhoro
Цитирай
#3

Например, имаше навремето такива модели:

[Изображение: be4111d837b4.jpg] [Изображение: f2bc4efb474b.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#4

И аз мисля, че преди имаше. Сега са универсални

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Нокия 7373 го имаше и в черно. Не го намирам за женски, а другите са просто грозни.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Преди години имаше апарати с подчертан дизайн за дами, но днес вече са унисекс, може би заради третия пол ... или там, който е.
Цитирай
#7

Днес няма полове.
Всички са всичко.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай
#8

(2021-10-21, 08:05:39)Victormihov написа:  Днес няма полове.
Точно! Те хората не могат да се разделят на мъжки и женски, камо ли телефоните...
Цитирай
#9

Въпреки че първият Galaxy Z Flip не беше обявен като чисто дамски телефон, имаше няколко причини той да бъде възприет като такъв. Бляскавият му корпус, заоблените страни и рекламните лица - основно жени, доведоха до това...

http://nixanbal.com/mozhe-li-samsung-gal...ki-telefon

 
Цитирай
#10

Все едно е да има мъжки и женски телевизори.Но има мъжки и женски аксесоари за телефони.Например розов калъф, протектор и др.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#11

Galaxy Fame и Star ги възприемах като дамски, заради имената и малкия размер. Нали повечето хора, които се изживяват като звезди и/ли са луди по известните личности са от нежния пол, логично е! В същото време също толкова малкия Young го въпзприемах повече като младежки/тинейджърски и по-унисекс. За розовите и тези със шарки е ясно.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#12

Ако имаше мъжки и женски - бих си взел по един от двата вида.
А после - ще си имам ... малки телефончета!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • nzim, Victormihov
Цитирай
#13

Huawei P50 Pocket Premium Edition в златисто с релефно покритие,мисля че е женски.


Прикачени файлове
.jpg huawei-p50-pocket-1.jpg Размер: 56.13 KB  Сваляния: 258

Huawei P30
Цитирай
#14

(2021-12-23, 12:44:56)DoryanY написа:  Huawei P50 Pocket Premium Edition в златисто с релефно покритие,мисля че е женски.

Този е „сгъваем“ и нямам идея, но всичките ми телефони (смартфони) съм ги ползвал в кейс.
Тогава цвета и външния вид ... нямат значение.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#15

А няма ли унисекс или мъжки, които са златисти или и този цвят го писаха женски както и белият?
Само черни, сиви и сребристи ли трябва да купуваме?

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#16

Съвсем не е задължително, може розов да си купиш, стига работа да ти върши.

 
Цитирай
#17

Е розов не бих си купил, но златист и бял да. Пак зависи от дизайна. Факт е, че телефоните като дизайн стават все по-дамски и като за soyboy хипстърчета дето са андрогинни. Или за мъже с мислене на момчета. Big Grin Сигурно защото най-много ги правят азиатците, а те както знаем са си женствени и недоразвити. И това го казва човек който е имал Галакси Янг S6310, но едно е да си тийн, друго е да си възрастен. Аз тогава харесвах и хечбеци, но сега предпочитам купета и седани, съвсем естествено си промених предпочитанията с порастването, не съм започнал изведнъж да харесвам седаните и купетата защото така трябва. Ако 2013 година ахвах пред тогава новата А-класа и Ауди А1, сега бих предпочел CLA или A3 седан, A5 купе например.

В тази връзка по-лесно се избира телефон за жена или дете. Те май вече са или прекалено детски и дамски или унисекс, освен rugged телефоните не знам кои могат да минат за по-скоро мъжки дизайн. Та по-лесно е да избереш кола като дизайн от колкото телефон вече.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#18

Има си женски телефони, още от едно време. Например - Samsung LaFleur версиите, които си бяха с панели с цветя, цветни капачета, вътре имаше приложение - календар за женски седмични потребности (колко интелигентно го изкарах и този път, ха-ха) и т.н.

Този P50 Pocket също ми се вижда женски в тези вариации , а и жените не можеш ги разбереш - за едни неща предпочитат да са по-големи, за други - да са по-малки... абе размера има значение!
Цитирай
#19

А кой е мъжки, сиреч с кой няма да стана за смях?

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#20

Ти за нуждите си ли търсиш телефон или за чуждите мнения? К'во ти пука дали ще смее ли някой на апарата ти или ще реве? Взимай каквото ти допада, пък да се хили който си ще!
[-] 3 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY, jhoro, pepy1
Цитирай
#21

Женските телефони, при селфи, свалят 10г. и 15кг. от наличното .... минимум Smile)))

XIAOMI A2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Франко за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#22

Най лесно се разбира кой е женски и кой е мъжки като отидеш до магазина и ги попипаш по … буксата за зарядно Wink

Иначе сериозно: имаше преди време едни напъни на едни .. шопари … да таргетират определени групи от населението. Слава Богу това спря и сега всички телефони са черни плочки .. само гръбчетата са различни. Ама аз примерно ползвам маслинено зелен телефон с съм момченце Smile

Така че грабвай смело каквото ти хване окото и не го мисли. Никой няма да ти върже или да те отреже заради телефон. За друго ще е, щом такива неща питаш по форумите Wink


Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#23

Pixel 6 в цвят корал, мисля че е повече за жени.
[Изображение: OIP.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#24

Бих носил и розов телефон стига да ми харесва как изглежда.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • milss
Цитирай
#25

Женски телефони имаше , едно време. Преди 15-20 години.
Женски смартфони няма. Женски цветове обаче има-розови , с цветенца и тн, но смартфони-не.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)