Анкета: Има ли разлика между "мъжки" и "женски" смартфони? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Няма такова разделяне, смартфоните са универсални
28.81%
17
28.81%
Определено има само за мъже - защитени телефони
1.69%
1
1.69%
Да, има женски модели. Например, в розов цвят
37.29%
22
37.29%
В повечето случаи - не. "Мъжки" или "женски" модели са рядкост
25.42%
15
25.42%
В зависимост от притежателя му смартфон е или мъжки, или женски
5.08%
3
5.08%
Друг вариант
1.69%
1
1.69%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли разлика между "мъжки" и "женски" смартфони?
#26

Какво значи женски цветове? Искаш на кажеш, че няма проблем да си купя червен телефон, но е проблем да имам червена кола, или да нося червени дрехи и  обувки? Ти направо ме уби!

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, sapiora
Цитирай
Аксесоари
#27

Има си предпочитани цветове,още от бебета,за момчета се избира синьо, за момичета розаво.Няма да подхожда на мъж розава кола, мисля че и телефон.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#28

https://images.app.goo.gl/quvTBgGyLk2dnBfM9
Дали това е карано от жена?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#29

Е може някога да е бил жена. Днес не знаеш, хората по 100години брак имат и не знаят другият от какъв пол е, но е важна само любовта.
Цвета няма значение, но зависи къде. В Сащ бъди всичко, в Русия ще те наритатSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#30

(2022-10-02, 07:16:36)pepy1 написа:  Какво значи женски цветове? Искаш на кажеш, че няма проблем да си купя червен телефон, но е проблем да имам червена кола, или да нося червени дрехи и  обувки? Ти направо ме уби!

Никой не говори за червен цвят. Червено с черно на мен ми е дори любимата комбинация за всичко.
Говорим за розово. Ти би ли си купил розов Samsung или IPhone с розови кристали по него и гравирани розови пеперудки?
Цитирай
#31

Като му сложа един протектор за гръб нищо няма да се вижда, само аз ще знам. Но пък от към функционалност всичко ще е ОК. Преди години за малко да взема Галакси ес 3 с диамантчета, на много места нямаше други. Но уцелих един магазин(плесио) в който имаше 2 тъмносини без диамантчета и отнесох едната бройка, а иначе търсех черен.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#32

Виждам ,че защитаваш тезата ,че нямало женски цветове, но си противоречиш. Пак ще питам:
Би ли използвал розов телефон, с розови камъчета по него, розови цветчета и розови пеперудки, без изкъртване на камъчетата и пеперудките, без пребоядисване , без скинове в друг цвят, без протектори за гръб в друг цвят и без кейс?
Просто ей така да е сладурско розовичък с розови цветчета, камъчета и пеперудки?
Цитирай
#33

Пак ще ти отговоря, да ще ползвам ако нямам друг вариант, но ще е с протектор за гръб. Това не променя цвета на телефона, а само го крие. Единствените телефони, които съм ползвал без протектори, това бяха телефоните с копчетата. Досега Смартфон без гръб не съм ползвал-няма и да ползвам.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#34

Значи категорично няма да ползваш, разбрах. И аз не бих.
Но аз го завявам твърдо, не си противореча и не въртя и суча.
Цитирай
#35

Нито въртя, нито суча/минало ми е времето за това/ , просто прочети и опитай да разбереш това което пиша!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#36

Много от моделите имат различни цени за различните цветове - примери на пазара колкото щеш. Ако предлагат на по-ниска цена интересуващият ме телефон в тиквен цвят на морави райета и поръсен с лутурки, не бих се поколебал да го взема, щото във всеки вариант ще го ползвам с тъмен (единствено заради по-невиждащото се замърсяване) калъф.
Цитирай
#37

Разбрах те много добре. И за да ти докажа ,че си противоречиш, че не можеш ясно и честно да ми отоговориш, а само въртиш и сучиш, ще ти задам въпроса така, щом ползваш гръб "винаги":
Би ли ползвал розов телефон, с розови камъчета и цветчета по него, калинки и розови пеперудки...с прозрачен, стъклен или силиконов гръб, през който да се вижда всичко това?

Сега очаквам от теб следния отговор-ами аз, такова, аз не харесвам прозрачните гърбове.
И никога не съм ползвал такива, ъъъъъ и такова...аз за нищо на света не бих ползвал.
Цитирай
#38

(2022-10-02, 15:00:55)G7G написа:  Виждам ,че защитаваш тезата ,че нямало женски цветове, но си противоречиш. Пак ще питам:
Би ли използвал розов телефон, с розови камъчета по него, розови цветчета и розови пеперудки, без изкъртване на камъчетата и пеперудките, без пребоядисване , без скинове в друг цвят, без протектори за гръб в друг цвят и без кейс?
Просто ей така да е сладурско розовичък с розови цветчета, камъчета и пеперудки?

Бих ползвал да, с пеперудки и с камъчета и с топки отдолу даже, стига да ми хареса.
Ползвал съм и розов и червен Айфон. 
Сега какво ще кажеш, че съм обратен ли?  Big Grin Какво толкова се впрягате, че и се карате даже. Розовото е хубав цвят, Да като ми се родиха децата признавам, че ги обличах в синьо момчето и розово момичето, но мъж на 40 съм, да седна да се впрягат, че ползвам розов телефон... моля ви сеSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#39

(2022-10-02, 18:20:47)G7G написа:  Разбрах те много добре. И за да ти докажа ,че си противоречиш, че не можеш ясно и честно да ми отоговориш, а само въртиш и сучиш, ще ти задам въпроса така, щом ползваш гръб "винаги":
Би ли ползвал розов телефон, с розови камъчета и цветчета по него, калинки и розови пеперудки...с прозрачен, стъклен или силиконов гръб, през който да се вижда всичко това?

Сега очаквам от теб следния отговор-ами аз, такова, аз не харесвам прозрачните гърбове.
И никога не съм ползвал такива, ъъъъъ и такова...аз за нищо на света не бих ползвал.
Кой ме задължава да ползвам прозрачен гръб? Кое го налага ? Нали трябва да скрия калинките и пеперудките и ..., защо да е прозрачен? Защо трябва да се съобразявам с теб, и да ползвам прозрачен гръб в случая, когато трябва да скрия нещо си?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#40

Е, нали нямаше нищо против?
Защо пък сега ще скриваш розовия цвят с розовите пеперудки, цветчета и калинки?

(2022-10-02, 19:10:02)Victormihov написа:  Бих ползвал да, с пеперудки и с камъчета и с топки отдолу даже, стига да ми хареса.
Ползвал съм и розов и червен Айфон. 
Сега какво ще кажеш, че съм обратен ли?  Big Grin Какво толкова се впрягате, че и се карате даже. Розовото е хубав цвят, Да като ми се родиха децата признавам, че ги обличах в синьо момчето и розово момичето, но мъж на 40 съм, да седна да се впрягат, че ползвам розов телефон... моля ви сеSmile

Ето, ти си с твърд и честен отговор, не въртиш и не сучиш. За теб нищо не казвам.
Цитирай
#41

Какво общо има цвета с функциите на телефона? Преди имаше телефони за дами със съответния дизайн nokia 7373, lg chocolate и др. Сега само цвета ги различава. Ползвал съм и двата модела, а отделно съм купувал смартфон (редми 4х) в "женски" цвят защото беше по-евтин и го ползвах две години. Ако ще на еднорози да е, хич не ми дреме... И да добавя, че предпочитам да нося телефоните си без кейсове.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#42

А ако не искам черен, нито бял, нито син телефон какъв цвят бихте препоръчали за мъж?
Сиво и сребристо не обичам.
Жълтото е твърде крестящо. Какво мислите за златисто? А има ли някой бежов телефон или кафеникав в момента? При колите са модерни такива цветове напоследък.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#43

(2022-10-02, 21:29:13)Samsung2013 написа:  А ако не искам черен, нито бял, нито син телефон какъв цвят бихте препоръчали за мъж?
Сиво и сребристо не обичам.
Какъвто цвят ти хареса,никой не може да ти препоръча цвят, сега поне има разнообразие, не е като едно време. Аз бях свикнал с черен, тъмен,но когато излезе П30 нямаше черен и избрах Aurora, харесва ми, ползвах го с прозрачен кейс, но пожълтя и си взех черен.

Huawei P30
Цитирай
#44

С този цвят на Motorola Razr 40 Ultra и Edge 40 Nео в в цвета на Pantone явно насоката е към женския пол.
[Изображение: 812098.jpg]

 
Цитирай
#45

(2022-10-01, 22:13:50)G7G написа:  Женски телефони имаше , едно време. Преди 15-20 години.
Женски смартфони няма. Женски цветове обаче има-розови , с цветенца и тн, но смартфони-не.

Напротив. Има Samsung Galaxy S3/S3 mini La Fleur и Samsung Galaxy S4/S4 mini La Fleur. Бял на цветчета и тъмночервен на цветчета - баш за жени предназначени.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#46

Не съм побарвал отдолу новите модели скоро.

Ама според мен няма разлика.
[-] 2 потребители изказват благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • jhoro, plevel12
Цитирай
#47

Има има, това което виждам ,поне има разлика .

   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#48

(2023-12-14, 14:00:29)georgekodinov написа:  Не съм побарвал отдолу новите модели скоро.

Ама според мен няма разлика.

Lol Lol Lol

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)