Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Moto G60
#1

Има ли някой с въпросния телефон?Аз си го купих но за първи път ползвам Motorola и чист Android та ми е малко тъмна Индия ?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-10-21, 06:38:00)ico_3 написа:  Има ли някой с въпросния телефон?Аз си го купих но за първи път ползвам Motorola и чист Android та ми е малко тъмна Индия ?
Аз лично нямам него, но имах други модели преди. Кое е тъмна Индия в използването?

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

(2021-10-21, 17:29:51)pacemaiker написа:  Аз лично нямам него, но имах други модели преди. Кое е тъмна Индия в използването?

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk

Има ли някакъв светлинен сигнал който показва че имам известия и когато телефона се зарежда.Мога ли да сменя галерията,камерата иконите?
Цитирай
#4

(2021-10-21, 22:17:18)ico_3 написа:  Има ли някакъв светлинен сигнал който показва че имам известия и когато телефона се зарежда.Мога ли да сменя галерията,камерата иконите?
Има светлинен сигнал с Led индикатор само ако смартфона е напълно изтощен и в началото на зареждането, докато батерията се зареди, за да може да се включи устройството.
Иначе Moto display е опцията да се виждат известия за съобщения.

За камерата, мисля че имаше вариант за версии на известната GCam, която маса фенове на Xiaomi си слагат на техните смартфони. Иначе в Google play store има всякакви вариации за допълнителен софтуер.
Същото важи и за галерия и приложения.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

На моя телефон светлинен сигнал няма.Нито като се изтощи батерията нито докато се зарежда.Ако от някъде трябва да се включи това е друг въпрос,но едва ли,аз поне не откривам такова нещо.
Цитирай
#6

Камерата ти е с много голям сензор (1/1.52"), предполагам че ще снима доста добре
Основната камера май е със сензор като на Edge 20 и Edge 20 Pro
Цитирай
#7

(2021-10-22, 06:27:07)ico_3 написа:  На моя телефон светлинен сигнал няма.Нито като се изтощи батерията нито докато се зарежда.Ако от някъде трябва да се включи това е друг въпрос,но едва ли,аз поне не откривам такова нещо.
Индикатора дава светлинен сигнал, когато телефона ще се изключи, поради заряд на 0% и при включване на зарядно, до 1-2%, когато може отново да се стартира. Дясната горна част на телефона, там е разположен някъде.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

(2021-10-22, 11:37:13)pacemaiker написа:  Индикатора дава светлинен сигнал, когато телефона ще се изключи, поради заряд на 0% и при включване на зарядно, до 1-2%, когато може отново да се стартира. Дясната горна част на телефона, там е разположен някъде.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Няма такова нещо.Нищо не свети.И още нещо не мога да избера и запаметявам контакти на сим картата
Цитирай
#9

И аз съм хвърлил око на моделчето . Оня ден го разглеждах доста ми хареса . За тея пари е чук телефона . Само можеха да сложат примерно 33 ватово зареждане и заспиваше работата отвсякъде . Нека някой пусне снимки да видим как снима камврата с тия 108 мпкс .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#10

(2021-10-22, 17:51:33)ico_3 написа:  Няма такова нещо.Нищо не свети.И още нещо не мога да избера и запаметявам контакти на сим картата
Възможно е да греша за LED индикатора, но по спецификации има твърдение за наличие, функцията е според описаното.

Запаметяване на номера , само на сим карта е странно. Би трябвало да има опция за записване в профил или устройство. Добре е да се проверят разрешенията за приложение "телефон".

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

(2021-10-23, 11:24:04)pacemaiker написа:  Възможно е да греша за LED индикатора, но по спецификации има твърдение за наличие, функцията е според описаното.

Запаметяване на номера , само на сим карта е странно. Би трябвало да има опция за записване в профил или устройство. Добре е да се проверят разрешенията за приложение "телефон".

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk

Може би аз не се изразих правилно сим картата все едно че я няма не мога да записвам номера на нея нито пък да показва номерата от картата.Само от профила.
Цитирай
#12

Поиграх си с телефона в Технополис Варна срещу Метро. Дисплея не е впечатляващ , на тези които са свикнали с OLED няма да им хареса.
Камерата също не е това което очаквах , на фона на моят мейт30про е видимо по-зле . Очаквах да са наравно. Само основната тествах. Може би с GCam ще има подобрение.Като цяло за 450лв онлайн цена не е лоша сделка .
Цитирай
#13

(2021-10-23, 16:33:44)ico_3 написа:  Може би аз не се изразих правилно сим картата все едно че я няма не мога да записвам номера на нея нито пък да показва номерата от картата.Само от профила.
В Android 11, не съм виждал опция да запазва на Сим карта.
Може в профил и на устройството. Единствена опция в приложение "контакти" - има за импортиране на номера от СИМ карта.
Ако се зададе експорт, то ще се опита да запази на устройството файл contacts.vcf.
За да се покажат номера от СИМ картата, то те трябва да се импортират от Сим на профила в Google.
Това е направено с цел, при ползване на профила на устройства с андроид, да има достъп до контакти от всяко устройство.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Aз все още не знам дали вече не са пуснали опцията с червените баджове или пак е с тия сини точки ккато досега . Ако е така просто не знам . Говоря за пропуснатите повиквания и на аповете .

Иначе за контактите моите не се появиха като сложих картата и трябваше да импортирам и се показаха всичките след това .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#15

G60 изглежда като ъпдейт на G9 Plus
Камерата е с много по-голям сензор и според мен основният сензор много прилича на този от Edge 20 и Edge 20 Pro
Камерата би трябвало да е по-добра от използваната в G100
Батерията също е огромна. Цената е трепач - в момента е 409,99лв в Технополис
Всичко останало изглежда много близко до G9 Plus, а той се оказа много добър телефон за парите си
Не на последно място е че пристига с Андроид 11 и ще получи ъпдейт до Андроид 12
Цитирай
#16

399лв в технополис.
[-] 1 потребител изказва благодарност на pnnlv за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#17

явно току що са го пуснали на акция
цената е добра, заслужава си
Цитирай
#18

(2021-10-31, 13:40:01)solo5 написа:  G60 изглежда като ъпдейт на G9 Plus
Камерата е с много по-голям сензор и според мен основният сензор много прилича на този от Edge 20 и Edge 20 Pro
Камерата би трябвало да е по-добра от използваната в G100
Батерията също е огромна. Цената е трепач - в момента е 409,99лв в Технополис
Всичко останало изглежда много близко до G9 Plus, а той се оказа много добър телефон за парите си
Не на последно място е че пристига с Андроид 11 и ще получи ъпдейт до Андроид 12
По-голяма батерия от 9+, но по-маломощно зарядно, странно.
120 Хц е голямото предимство за мен. Особено, ако може да се избира м/у 60/90/120 Хц.
В Арената пишат,че е с FM, но и за 9+ пишат, а няма.
Хем по-нов от 9+, хем по-евтин (от 6ГБ версия на 9+).
А за А12 ... докато го ъпдейтват, моят 9+ вече ще е за смяна. С Мото с А12 ... G200, може би Big Grin

Впрочем сензорите на edge20, 20pro и g60 са еднакви и са с около 12% по-големи от 9+ (кроп-фактор 0,58 срещу 0,66). Останалото до 104 МРх е софтуерно надуване. Не че и в 9+ не е надувано яко.
Цитирай
#19

G9+ си има FM, но за да го ползваш трябва да включиш слушалки в жака
А колкото до зарядното, не знам как пуснаха 30w зарядно за G9+
явно пилят цените при ниския клас, но и 20w не е чак толкова зле
Цитирай
#20

Батерия с 6000 mAh и зарядно 20W, не знам доколко Quick charge 4 ще помогне. Има да се чака да се зареди бая. Какво е времето за зареждане от 0-100%, някой може ли да сподели?

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Би трябвало за 2ч и малко отгоре да зарежда
Цитирай
#22

(2021-10-31, 19:56:01)solo5 написа:  G9+ си има FM, но за да го ползваш трябва да включиш слушалки в жака

Това е ясно, но телефонът просто няма ФМ радио тунер.
Може би вариантът с 4ГБ има.
Цитирай
#23

(2021-10-31, 20:59:07)solo5 написа:  Би трябвало за 2ч и малко отгоре да зарежда
Много нещо. Това за мен си е доста чакане.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

При положение, че 5000mAh батерия я зарежадам за час и но с 30w
е нормално 6000mAh да се зарежда за около 2ч с 20w
Според мен не е много защото капацитета е голям и дава голяма автономия

(2021-10-31, 21:56:17)stern написа:  Това е ясно, но телефонът просто няма ФМ радио тунер.
Може би вариантът с 4ГБ има.

Аз съм с 4 гигабайтовата версия и си има FM тунер.
Не го ползвам обаче, защото предпочитам Radio Garden, ако слушам радио
Мислех че с 6 гигабайтовата версия се различават само по обема RAM

Това приложение нямаш ли го на телефона
https://play.google.com/store/apps/detai...a.fmplayer

Интересно е че през Август са пуснали и Moto G60s
който е с Helio G95, 5000mAh батерия и 50w зарядно
Moto G60s vs Moto G60
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • stern
Цитирай
#25

Доста се е изписало за телефончето , което радва , но все още никой не го е купил или е постнал снимки Sad. Колкото до телефончето наистина за 400 лв си е доста добра известиция за селдващите 2 години . Хубава камера , голяма батерия , 120 хз дисплей доста добре . Сега колко ще изтрае и дали след 5 месеца няма да сбъгяса или да сдаде багажа мен това ме притесява.С тОЛКОВА много екстри , а такава цена има съмнително нещо . Колкото до батерията наистина зарядното е малко поне да бяха пуснали 30 ватово или 33 вата при такава батерия . С тия 20 вата 100% ще подмине 2 часа . За мен единствения минус е зарядното иначе другото що годе е добре за парата .

И попитах някой дали знае за тия червени баджове в новите модели дали са пуснати или пак със сините точки се правят и искат да им купуваме лаунчерите . Ако пак е със сините точки - чефутска работа .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)