Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit GTR 3 Pro

Май са пуснали ъпдейт, ама за кои региони.... и по-интересното е, че първо за гтр3 са го пуснали.
Цитирай
Аксесоари

Някой ползва ли го още този часовник? Боцнах един Limited edition заради това, че е по-официален и засега ми харесва.
Има ли някаква точка, индикатор, нещо, което да показва на дисплея на часовника, че има нови нотификации като на WearOS?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Няма.
Ръчно трябва да проверяваш.
Цитирай

Ясно, мерси. Очаквах го, но бях длъжен да питам дали не пропускам нещо.
Ето 2 снимчици как изглежда, ако някой реши да се мята, линк към Ali, 143$ излиза в момента с купона:

[Изображение: 20231221-121322.jpg]
[Изображение: 20231221-115253.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • emzo, gen.taco
Цитирай

Моят gtr3 pro вчера отиде по рекламация в Технополис в следствие на проблеми с дисплея. Определени зони не реагират при навигиране.
При преглед на Reddit видях, че не е нещо необичайно за този модел, което доста ме разочарова от марката и въпреки че обмислях първоначално да взема Balance, вече не съм толкова сигурен.
При оставащи един месец до изтичане на 2год. гаранция като цяло съм скептичен как ще се произнесат.
Цитирай

Ако визуално е ок са длъжни да ти го ремонтират, по-скоро сменят, защото видеолукс(технополис) навремето си направих собствен внос на гтр3 и едва ли ще се обслужва в официален сервиз.


Ако обаче си го направил "дармадан", може да "извадят вода от 9 кладенци"
Цитирай

Ти да видиш! Снощи получих SMS от 1990, както ме бяха инструктирали от Технополис -

Здравейте! За Вашия уред има издадено кредитно известие. Заповядайте да си изберете друг! За инф.052822300

Сега следва труден избор- от Техно най-много Huawei, но с тях нямам опит. Или да викам един Balance?!
[-] 1 потребител изказва благодарност на gen.taco за това мнение:
  • suffer
Цитирай

От какво имаш нужда в един часовник?
Huawei Май си върви най-добре с техните телефони, както е например опцията за снимане през часовника при Xiaomi. Май не работи с други устройства.
Плюс на Huawei е Българското меню, за тези, които имат нужда

За дизайн - това си е лично твой избор.
Балансът е супер часовник, има си NFC за плащания, много голям дисплей, реално е тотален ъпгрейд на GTR 3 Pro.
Ако следиш темите, вече има опция да му се инсталират и карти. Може да пуснеш външно приложение по време на тренировка, което е удобно, защото имат яки арр-чета за кратки тренировки, които можеш да си стартираш, а отзад да си ти засича и самия часовник активността.
Но нека не се отплесвам.
Aма си помисли добре за какво го ползваш, да не платиш за нещо, което не ти трябва
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gen.taco
Цитирай

От изброеното за Huawei нищо не ми е важно, просто го споменах заради това че най-вероятно Техно ще ми дадат ваучер(гифт карта), който съм длъжен да ползвам само при тях.
Следя темата, разбира се за Balance. Има обаче няколко неща, които ме притесняват при Amazfit:
- на 1во място кратката поддръжка
- надеждността на хардуера, евентуално подобен на моя проблем с тъча и май няма друго.



Едит: успях да си взема кеш парите, така че съм свободен от избор на продавач.
Цитирай

Баланса вече прилича на часовник, не е като от зрънчо. Ако минеш от гтр3 на хуаеей, ще усетиш доста недостатъци.
Цитирай

Вие и двамата със suffer бързо се оттървате като решите и сменяте често, докато аз съм по-консервативен и ползвам докато не почне да издъхва и затова ми се ще да има по-дълго време поддръжка. А съдейки по gtr3 pro, на Balance очаквам да му спрат ъпдейтите към края на годината

Иначе тъкмо разглеждам немския сайт на Амазфит. С кода на suffer излиза на 224,91€, до склад на Gabco, ggbg или gabieli и оттам до Сф>Варна още към 10лв ги смятам.
При условие, че не се знае в Нотино кога ще се появят май това е оптималният вариант за момента.
Цитирай

Gtr 4 получи zepp 3.0, което определено е поддръжка над една година
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • emzo
Цитирай

Точно !
Не е зле поддръжката.
Цитирай

Не ме разбирайте погрешно. Аз също харесвам марката и сигурно ще си купя тоя модел, но не мога да се съглася че приемаме година, година и половина за добра поддръжка. Или май като Xiaomi, за сметка на цената получаваме нестабилен, в случая и краткотраен съпорт от производителя.
Цитирай

Каква поддръжка по-точно очакваш за такива часовници?
За мен е важно да работи изрядно и коректно - което обикновено го постигат няколко месеца след като излезе модела. После дали рилийзват ъпдейти - какво значение има? Това е часовник, не е телефон...
На бюрото ми в момента се зарежда един Amazfit Bip - първата версия, купен през пролетта на 2018-та на премиерата от Китай. Ползвах го аз 2-3 години, ползва го жена ми 2 години, сега го ползва 5 годишната ми дъщеря. Часовникът си работи отлично, батерията все още държи м/у 30 и 50 дни... Последният ъпдейт беше някъде в края на моето ползване - още работеше с MiFit, нямаше Zepp и прочие...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

А и цените отдавна не са евтини.
Цитирай

Съгласен съм с теб отчасти.
Признавам, че нямам опит и Amazfit GTR3 Pro ми беше първият смарт часовник и си беше Ок, докато не стана проблем с тъча. Но чета за следващите модели, за които качват ъпдейти, които за спортуващите са си един вид гъдел. А аз все пак не го ползвам само, за да гледам колко е часа.

Случайно пуснах в Гугъл да видя какво правят други марки. Първото беше Samsung с 4 години ъпдейти, за другите не съм търсил, може и те да са като Amazfit.
Ясно ми е, че идеята е да пипнат малко дизайн, малко хардуер и да напудрят софта, за да ни изкушат да вземем следващата джаджа. Това движи икономиката все пак.

Благодаря за мненията
[-] 1 потребител изказва благодарност на gen.taco за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Ако хванеш някой от старите часовници: stratos, stratos 3 ще видиш, че и там поддръжката беше кратка, но накрая нямат бъгове и са актуални за ползване и днес.
Аз лично купувам заради хардуерен ъпгрейд, защото новите сензори няма да ги получиш с ъпдейт
Това беше една от причините са жертвам по-големия дисплей на Гтр 3 про. Буквално 4 минутното видео за гтр4 ми беше достатъчно, за да се замисля за смяна.
Вероятно и със старите часовници ще получим акуратни данни
Изключвам първия Gtr и може би nexo, verge...
За втора серия нямам наблюдения.
Сега ме дразни единствено голямото количество платено съдържание и абонаментите
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)