Анкета: Скенер за пръстови отпечатъци или лицево разпознаване – кое е по-добре? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Разпознаване по лицето е по-удобно за мен
10.20%
5
10.20%
Скенера за пръстови отпечатъци е по-удобен за мен
38.78%
19
38.78%
Използвам и двата метода - в зависимост от ситуацията
34.69%
17
34.69%
Използвам само традиционни методи (парола, PIN код, шаблон)
0%
0
0%
Аз не използвам никакви начини за защита на устройствата си
14.29%
7
14.29%
Друго
2.04%
1
2.04%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Скенер за пръстови отпечатъци или лицево разпознаване - кое е по-д
#1

[Изображение: 2f17d3989a3a.png]
Скенер за пръстови отпечатъци или лицево разпознаване - кое е по-добре?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползвам ги двете комбинирано.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Лицевото разпознаване ми е включено,но ползвам главно пръстовия отпечатък.

Huawei P30
Цитирай
#4

Нищо не ползвам.Веднъж опитвах лицево и на тъмно не искаше да се отключи.Не ми допада и пръстовия.Отключвам си с двойно почукване.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#5

(2021-10-24, 09:50:36)fu4ko написа:  Веднъж опитвах лицево и на тъмно не искаше да се отключи.

Така е при теб, защото марката, която си ползвал няма 3D скенер, а разчита на предната камера.
При мен на iPhone Face ID-то е с IR скенер и работи перфектно в тъмното.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 2 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • dessexc, fu4ko
Цитирай
#6

Ползвам и двете, лицевото разпознаване отклмчва телефина най-често, но пък им отпечатъка когато нося маска.
Цитирай
#7

Не ползвам никакви защити.
Цитирай
#8

Тези които не ползвате защита за заключване,не ви ли е страх че ако си загубите телефона всеки може да ви види информацията,имейли,пароли на сайтове,на гугъл профила,снимки,може и измами да направи от ваше име.

Huawei P30
Цитирай
#9

Не ме е страх.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#10

(2021-10-24, 17:07:47)DoryanY написа:  Тези които не ползвате защита за заключване,не ви ли е страх че ако си загубите телефона всеки може да ви види информацията,имейли,пароли на сайтове,на гугъл профила,снимки,може и измами да направи от ваше име.

Да, практически всеки може да злоупотреби, но пораженията едва ли ще са пак толкова, че да си усложнявам ежедневието, по-точно ежеминутието с губене на време за отключване/заключване. В телефона ми няма имейли, няма пароли, в гугълския профил няма нищо ценно, там са само контактите ми. Да, има снимки, но е съмнително да са интересни за някого. 

Отключването с кодове или фигурки намирам за крайно несериозно, защото за секунди се виждат последователностите. Защо са тогава, за измамна илюзия за сигурност ли?
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#11

Ако някога си губил телефон, или са ти крали такъв, щеше да знаеш. Усложненията може да не са мигновени, вземат ли ти данните... Това е като камерата за скорост. Не си я забелязал, но след 4-5 месеца/примерно/ получаваш честитка.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#12

Винаги има риск от загуба или кражба, все пак това е мобилно устройство и се разнася къде ли не. Опитвам се и внимавам в тази посока без претенции за каквато и да е гаранция. Затова и държа ценната за мен информация на несравнимо по-надеждни носители.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#13

На айфона ползвам лицевото разпознаване, което ми е най-удобно но с тези маски беше хубаво да има и при айфоните пръстов скенер като алтернатива.
При Самсунга ползвам само пръстовият отпечатък, защото доколкото бях чел при тях лицевото разпознаване не е толкова сигурно.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#14

Не ползвам никви защити,срещу 10лв се отключва ВСИЧКО,а да се крия от жената... Звучи смешно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#15

(2021-10-25, 07:20:59)tonus написа:  На айфона ползвам лицевото разпознаване, което ми е най-удобно но с тези маски беше хубаво да има и при айфоните пръстов скенер като алтернатива.
При Самсунга ползвам само пръстовият отпечатък, защото доколкото бях чел при тях лицевото разпознаване не е толкова сигурно.


Ако имаш часовник на епъл, айфона се отключва когато си с маска.
Цитирай
#16

(2021-10-25, 07:20:59)tonus написа:  На айфона ползвам лицевото разпознаване, което ми е най-удобно но с тези маски беше хубаво да има и при айфоните пръстов скенер като алтернатива.

Ако имаш Apple Watch - ще можеш да отключваш телефона дори с маска:

[Изображение: 01.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#17

Имах за кратко, но не издържах на всекидневното му зареждане.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#18

Не използвам никакви начини за защита на устройството си, не са ми интересни.

 
Цитирай
#19

Ако, човек използва Gpay за плащане с телефона, задължително се изисква заключване на телефона.
Цитирай
#20

Сензорите за пръстов отпечатък вероятно са най-разпространеното средство за отключване на тъчскрийна. Именно заради това не е изненадващо, че хакерите постоянно търсят как да пробият защитата на тази функционалност. Китайски специалисти от Tencent Labs и Zhejiang University предупреждават за нова заплаха за Android смартфоните. Тази уязвимост е обозначена като “BrutePrint” и позволява на киберпрестъпниците да заобикалят удостоверяването на потребителя. Така могат да получат пълен контрол над вашето устройство и данните, които съхранявате в него.

Източник

 
Цитирай
#21

Така и така сме за говорили за видовете защита. Имал съм доста телефони, но явно не съм попадал на точно това което е най добре за мен. В момента имам един Google Pixel 4XL който, както iPhone няма сензор за пръстов а е само с лицево разпознаване. Точно заради това, самото лицево е достатъчно висок клас на защита а не разчита на предната камера. По този начин всяко логване в приложения или Интернет го правил с лицевото, както е iPhone. В момента имам Mate 40 Pro също има висока степен на защита на лицевото, но понеже има и пръстов, затова удостоверение се иска от пръста а не от лицето. И като финал, някой може ли да каже от по новите модели, който лицевото му работи като на iPhone?

Sent from my NOH-NX9 using Tapatalk
Цитирай
#22

Ползал съм и двата модела защита, за мен пръста е по-добрия вариант, макар че в момента апарата ми не разполага с такафа функция. Ама това са ми подарили Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)