Анкета: Одобрявате ли използване на ИИ за подобряване на качеството на снимките от смартфона? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Много е удобно. Не е нужно сами да обработваме снимките си
23.81%
10
23.81%
Удобна функция, но трябва да има и опция за изключване
47.62%
20
47.62%
Абсолютно ненужна опция - снимките трябва да са реалистични
19.05%
8
19.05%
Аз не правя снимки със смартфона си
4.76%
2
4.76%
Друго
4.76%
2
4.76%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Одобрявате ли използване на ИИ за подобряване качеството на сним?
#1

[Изображение: 2115eede3d8d.jpg]
Одобрявате ли използване на ИИ за подобряване качеството на снимките от смартфона?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм - за, има ситуации в живота, когато това е просто необходимост.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • fu4ko, L1892
Цитирай
#3

Какво е ИИ?

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#4

(2022-01-21, 19:58:32)fu4ko написа:  Какво е ИИ?
ИИ - Изкуствен интелект.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#5

Одобрявам всичко, което работи. Вече сме стигнали физическите граници на системата оптика-сензор и от тук нататък подобренията ще са само в софтуера.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • fu4ko, L1892
Цитирай
#6

Включена ми е постоянно и това е единственото, което не е "естествено" в снимките ми - по никакъв повод не ползвам какъвто и да е друг софтуер за въздействие.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#7

Снимките трябва да са реалистични! Виждал съм едно и също нещо снимано със Сони, Пиксел, Самсунг и Айфон - да изглежда с различен цвят. Ако например си търся цвят на кухненски шкаф да бъде като моя, как да съм сигурен, че това което виждам е 100% като моето? А всичко това го преценява ИИ, за природни снимки даже не ми се коментира.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

Това прави цвета не истински, на Шиаоми май го има, пуснах го, снимката стана една блестяща като картичка за коледа.
Нереални снимки не искам, предпочитам скапана и размазана снимка отколкото предправена софтуерно която няма нищо общо с реалността, гледаме достатъчно реклами и филми снимани и предправени до неузнаваемост, не е нужно и децата ни да излгежда така на снимките.
Цитирай
#9

Зависи, според снимката. По принцип ИИ ми е включен постоянно, но ако искам снимка, която ми е важна снимам в пълна резолюция и RAW. После кроп и обработка.

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
[-] 1 потребител изказва благодарност на SE Neo V за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#10

Рядко снимам с телефон, само ако е забавна ситуация, в която бързо трябва да се реагира, да се снима. Но ако снимах предпочитам да е реалистична снимка, която аз да обработя, ако се налага, според моето виждане. Не харесвам автоматизирани функции във фотографията, върху които нямаш никакъв контрол. Филтри, изкуствен интелект и други подобни.
Цитирай
#11

В магазина за приложения Galaxy Store може да бъде открито ново приложение на Samsung, което осигурява много инструменти за подобряване на потребителските снимки с помощ от изкуствен интелект (ИИ).

https://mobilebulgaria.com/news/novo-pri...osht-ot-ii

 
Цитирай
#12

Като цяло-да...
Най-доволен съм от този на приложението Remini-бързо ги обработва.Е....веднъж направи издънка-,,инсталира" зъби на внучето,а още не беше изкарал.

(2022-07-18, 10:55:16)NoMaD написа:  В магазина за приложения Galaxy Store може да бъде открито ново приложение на Samsung, което осигурява много инструменти за подобряване на потребителските снимки с помощ от изкуствен интелект (ИИ).

https://mobilebulgaria.com/news/novo-pri...osht-ot-ii

Това може и да е добро...Но иска андроид 12...А не съм фен на ъпдейтите и си карам с 11.
Цитирай
#13

На сегашния етап от развитието си ИИ може да разбира и различни сегменти или елементи от сцените, а до пет години ще е възможна обработката на цялото изображение. Така ще е възможно пресъздаването на изцяло различно усещане в снимката. Какво обаче крие бъдещото развитие в тази насока?

https://mobilebulgaria.com/news/izkustve...oaparatite

 
Цитирай
#14

С помощта на изкуствения интелект, камери на телефоните днес могат да постигнат впечатляващи резултати, които се конкурират с професионалните DSLR камери. Изкуственият интелект може да подобри камерите на смартфоните, като използва алгоритми за разпознаване на сцени и  автоматично регулира настройките за най-добрата възможна сцена. Всичко това вземайки под внимание, осветлението и различните сценарии, според това което се снима.

Източник

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)