Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Загуба на мрежа/и при навигация?!
#1

Здравейте Колеги!

K20 pro, Андроид 11, MIUI 12.5.5 - китайски ром, не е рутван

При включена навигация (Waze или Google Maps), понякога губя връзка към мрежата и на 2-те сим карти...
Понякога нямам проблем с дни... друг път го прави по няколко пъти на ден.

След рестарт тръгва всичко нормално и продължавам да си навигирам, а при терминиране само на навигацията - мрежата се връща след няколко минути.
Ако не съм спрял навигацията - стои на "Searching for Network" и на 2-те сим карти.

В нета единствено намерих хора с OnePlus да се оплакват от такива проблеми - най-вече когато имат и Work Profile.
При тях мрежата/мрежите падат веднага след като се пусне каквато и да е апликация която ползва GPS.

До тук - разменях слотове, сим карти (но все на същия оператор - Виваком), премахнах всички Dual Apps (че те създават Work Profile)
Опитах ON/OFF Google Location Accuracy и Emergeny Location Service.
Ресет на APN-те.

Няма подобрение.

Баджанака има абсолютно същия апарат със същата версия на ROM-a и 2 карти към Viva, няма такива грижи.

Имате ли някакви идеи, преди да ходя към Network Reset и преинсталация (не ми се правят честно казано)
Цитирай
Аксесоари
#2

Предполагам, че е от китайския ром с който си. Най-добре сложи xiaomi EU или global ROM за да тестваш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

(2021-11-04, 13:36:11)Be6i4 написа:  Предполагам, че е от китайския ром с който си. Най-добре сложи xiaomi EU или global ROM за да тестваш.

Благодаря за вниманието Колега!
Да, китайски е както съм писал в началото, а както съм писал в края, не ми се иска (поне на този етап да ходя на преинсталация).

Иначе вчера няколко пъти ми го направи пак този номер (излизайки от София)...
Докато не рестартираш или "убиеш" приложението за навигация - мрежата не се връща.

След поредния рестарт - изключих радиото на WiFi-то... Навигирах после около 3 часа - нямах проблеми, но не е гаранция.

Бе шантава работа.
Цитирай
#4

Update:

Network Reset - не оправи проблема
Flash с MIUI Global 12.5.2 - не оправи проблема

Сега тествам - разкарах Waze и ползвам само Google Maps...
Да видим, но вече подозирам хардуерен проблем... въпреки, че ми е странно как след рестарт се оправя веднага.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)