Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 6/6 Pro - Батерия, проблеми, съвети
#1


 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

За сега единственото, което ме дразни в телефона е фингърпринта. Много е бавен и ънриспонсив.
Всъщност има и друго, извития екран и положението със скрийн протекторите за 6 Про. Стъкла за сега да заправим. Има налични само такива с лепило по края, а те са леш. Приятел сложи такъв на 6 Про и тъча почти отказа да работи, да не говорим за пръстовия. Аз заложих на филм, преди малко го лепнах. Не е много найс, но още чакам да минат 12 часа да изсъхне хубаво и да се опъне. Първия час имах проблеми с тъча на моменти. Но вече е доста по-добре.
За батерията не мога да кажа кой знае какво до сега, защото не съм успявал да го заредя до край и да видя цял ден на колко ще приключи. Един съвет, изключете си 5G. Из нета вече има такива съвети, защото бил използван някакъв "стар" по-енергоемък модем и за това на доста от тестовете бързо клякала батерията, за разлика от чистия 6, който е с друг модем.
Иначе за сега добре работи и не ми е създавал проблеми.
Цитирай
#3

(2021-10-29, 21:21:16)GH0STFACE написа:  За сега единственото, което ме дразни в телефона е фингърпринта. Много е бавен и ънриспонсив.
Всъщност има и друго, извития екран и положението със скрийн протекторите за 6 Про. Стъкла за сега да заправим. Има налични само такива с лепило по края, а те са леш. Приятел сложи такъв на 6 Про и тъча почти отказа да работи, да не говорим за пръстовия. Аз заложих на филм, преди малко го лепнах. Не е много найс, но още чакам да минат 12 часа да изсъхне хубаво и да се опъне. Първия час имах проблеми с тъча на моменти. Но вече е доста по-добре.
За батерията не мога да кажа кой знае какво до сега, защото не съм успявал да го заредя до край и да видя цял ден на колко ще приключи. Един съвет, изключете си 5G. Из нета вече има такива съвети, защото бил използван някакъв "стар" по-енергоемък модем и за това на доста от тестовете бързо клякала батерията, за разлика от чистия 6, който е с друг модем.
Иначе за сега добре работи и не ми е създавал проблеми.
Регистрирай един и същ пръст два пъти. Разликата е огромнаWink

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#4

(2021-10-30, 20:27:34)bojidar_n написа:  Регистрирай един и същ пръст два пъти. Разликата е огромнаWink

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Добра идея. Не знаех че мога. Сега ще тествам.

Едит. Не виждам, кой знае каква разлика в бързината. Може би това ще помогне за неуспешните опити. На 20 пъти един път се случва да не ми разпознае. Сега ще наблюдавам с 2 сканирания дали ще се промени това. Иначе бързината продължава да си е бавна на отключването. Дори понякога сякаш има някакъв лаг при отключване, анимацията с фед ин и аут на екрана зацикля за секунда. Но това ми се е случило 2-3 пъти до сега
Цитирай
#5

И при мен след двойната регистрация на пръстите си е все същата работа при фингърпринта...

Батерията за нещастие е точно както Маркиз Браунли казва в ревюто си: от 3 часа и половина до 4.30 екран с клизма... Което е потресаващо зле просто. Статрият ми OnePlus 8 си правеша малко под 5 часа с две симкарти след 2 години работа почти. В началото само с една карта 6 часа и половина ги нямаше за нищо... Дано пуснат някакъв ъпдейт скоро поне малко от малко да му заприлича, че трябва да купувам уаирлес чарджъри за всяка стая и за работа...
Цитирай
#6

При мен си работи супер. Доста странно, явно качеството/работата на определен компонент зависи откъде е купен телефонът. Нека да каже и някой друг, който е с UKски Pixel как е.

Също така вчера успях да тествам батерията. Станах в 0400 цял ден пътувах и се върнах вкъщи около 2000. В 0000 на следващия ден го включих в зарядното. През цялото време е ползван телефонът. Гледане на филми, YouTube, малко игри и другите стандартни неща. Ето screen shot. 5 часа и 50мин от времето беше на flight modе, тъй като летях. В това време е гледано филми с Bluetooth слушалки. [Изображение: 108c49a156237f67c48e390eaee3048e.jpg]

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#7

(2021-11-06, 15:02:10)bojidar_n написа:  При мен си работи супер. Доста странно, явно качеството/работата на определен компонент зависи откъде е купен телефонът. Нека да каже и някой друг, който е с UKски Pixel как е.

Също така вчера успях да тествам батерията. Станах в 0400 цял ден пътувах и се върнах вкъщи около 2000. В 0000 на следващия ден го включих в зарядното. През цялото време е ползван телефонът. Гледане на филми, YouTube, малко игри и другите стандартни неща. Ето screen shot. 5 часа и 50мин от времето беше на flight modе, тъй като летях. В това време е гледано филми с Bluetooth слушалки. [Изображение: 108c49a156237f67c48e390eaee3048e.jpg]

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Явно пак в някои райони цакат с топла бира като самсунг или е на случаен принцип, но това което си постигнал и моите впечатления... гледам и не мога да повярвам просто... И ревюъри влизат в спор по същата причина. Маркиз си каза че едва докарва 4 часа (+1 с моята UK бройка) Tech spurt обаче (отново в ук) обяснява, че без целенасочено събаряне на батерията телефонът може да кара по 2 дни... От моята камбанария положението беше много зле, не успявах да докарам от сутринта до вечерта без дори да ползвам камеерата активно или да играя нещо, но пък този скрийншот е фоеноменален...

Лично аз след върнати S20+, S21 Ultra и сега пиксела със същите проблеми (прегряване при видео разговор и слаб живот на батерията) се реших да мина на епъл след като най накрая "ИЗОБРЕТИХА" 120 херцовите дисплей. Оставям си възможността за преподписване с оператора за догодина с надеждата за нещо по добро като хардуер, защото в пъти предпочитам андроид, но не мисля да докосвам нищо, в чиито чип самсунг имат участие... Щом успяха да съсипят и снапдрагън след години на доминация... 

Искрено стискам палци, за тези коиито имат моите проблеми с телефона да бъде пуснат фикс. Ще следя темата.
Цитирай
#8

Интересно. Ако батерията ви падне до нулата, работата на сензора за пръстови отпечатъци може да бъде възстановена само чрез ресет на устройството.

https://www.reddit.com/r/GooglePixel/com...t_working/

 
Цитирай
#9

Защо махнаха опцията да виждаш, колко време ти е работил телефона, след последното пълно зареждане. Голяма простотия! Показва за последните 24 часа, ама аз през тези 24 часа, може да съм заредил 10 пъти този телефон...
9 часа екран ми показва, а съм на 70% батерия, аре моля ти се..

Има ли някое подходящо приложение, където мога да си следя старите данни?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#10

(2021-11-15, 10:14:57)johnterry7 написа:  Защо махнаха опцията да виждаш, колко време ти е работил телефона, след последното пълно зареждане. Голяма простотия! Показва за последните 24 часа, ама аз през тези 24 часа, може да съм заредил 10 пъти този телефон...
9 часа екран ми показва, а съм на 70% батерия, аре моля ти се..

Има ли някое подходящо приложение, където мога да си следя старите данни?

Абсолютно съм съгласен. Другото, което е дразнещо(за мен поне), достъпа за мобилните данни.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#11

В началото на месеца се появиха данни свързани с някои несъответствия при зареждането на новите смартфони от серията Pixel 6 на Google. Тестове показват, че Pixel 6 Pro се зарежда с мощност до 23 вата, а не до 30 вата, както се предполагаше.

https://mobilebulgaria.com/news/eto-kakv...ixel-6-pro

 
Цитирай
#12

Оправиха ли чрез ъпдейти батерията? Още ли пада супер бързо при нормално ползване?
Искам спокойно да издържи ден, пък ако останат 20-30 процента за другия ден си е бонус.
Цитирай
#13

Батерията не е зле. Минимум ден с някакви оставащи проценти изкарва.
Цитирай
#14

Здрасти,

Засилил съм се към този телефон, но в Reddit чета, че новия Горила Глас се драскал страшно лесно. Имате ли подобни впечатления. От къде в България купувате аксесоари за Про версията - говоря за защита на екрана и евентуално на камерите и кейс.

Благодаря.

ПП - препоръчайте магазин от където да закупя Про версията. Иска ми се да е нещо по-читаво от ОЛХ.

Xiaomi Mi Max
Цитирай
#15

Препоръчвам стъклен протектор за дисплея и няма да сбъркаш. Аксесоари за Pro версията може да намериш Тук

За закупуване Тук

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Nexus3
Цитирай
#16

(2022-05-10, 15:07:31)NoMaD написа:  Препоръчвам стъклен протектор за дисплея и няма да сбъркаш.  Аксесоари за Pro версията може да намериш Тук

За закупуване Тук

Поръчката е вече направена Smile

Правилно ли разбирам, че в България не мога да имам 5G?

Xiaomi Mi Max
Цитирай
#17

На този етап - не.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Nexus3
Цитирай
#18

Сори за ОФФ-а, но това за сервиз ли е /чак в УК e/:

- изчезна звука от слушалката, мога само на спикър да говоря...

ПП: Чат пат получавам СМС-и от пропуснати... сега обаче си бях в нас и не виждам причина да нямам обхват (не съм и звънял) - от какво може да е? А1 клетката или от антената на телефона?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#19

Тестовете на DxOMark за автономността на Google Pixel 6 и 6 Pro не са много оптимистични. В класацията на тествани устройства Pixel 6 Pro зае 72-ро място от общо 75, а сред устройствата на ултра-премиум сегмента, той зае предпоследното място, изпреварвайки Xiaomi 12 Pro.

[Изображение: Y2h-Bc-We5-Rpitu-AZFq-Oiz0h-ON14-TOu.png]

[Изображение: Y2h-Bd-Zk-A3-FA8u-A3z2i4w-QNUOPuxdu.png]

 
Цитирай
#20

Как се активира английското меню и може ли и съдържанието на смс-те (системните) да мине на английски?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#21

Google се включи със съвети за увеличение на живота на батерията на устройствата си. Акцентът е върху функциите Adaptive Battery и Battery Saver, които би спомогнали за увеличаване автономността на устройствата с Android.

(2022-06-11, 11:38:04)hakama написа:  Как се активира английското меню и може ли и съдържанието на смс-те (системните) да мине на английски?
Системни - Езици и въвеждане - Езици - Добавяне на език. За смс-те мисля, че - не.

 
Цитирай
#22

След колко зареждания се калибрира батерията на 6 pro ??? В момента съм на три зареждания от как го получих ...и ми прави впечатление че от 100% до 50% без да го натоварвам много , пада доста бързо...от 50%до 17% изкарва цял ден .... стабилно ползване ...без камера разбира ! Странно ми се вижда , или процентите на батерията не отговарят....?!?!?!?
Цитирай
#23

Сдобих се с оригинално зарядно , не знам дали си внушавам или вече се калибрира батерията , но с него според мен издържа повече....?!?!?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#24

Здравейте. И аз съм с оригиналното зарядно и мога да кажа че батерията се справя много добре. Държи цял ден каквото и да правя. Вечер като легна го слагам на зарядното и сутри го изключвам.
Цитирай
#25

Колко време горе долу сот прави pixel6 ? Чета много лоши отзиви за батерията.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)