Анкета: Какъв клас смартфони обикновено ползвате? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Най-достъпните - слушалка и звъни, какво повече от това?
0%
0
0%
Бюджетни - не виждам смисъл да се дават пари за ненужни функции
7.41%
4
7.41%
Среден клас - баланс между цена и възможности
31.48%
17
31.48%
Устройство с флагмански характеристики - не се нуждая от най-съвременния хардуер и модерни технологии
25.93%
14
25.93%
Само флагмани - без никакви компромиси
33.33%
18
33.33%
Ползвам устройство с копчета и фенерче
0%
0
0%
Друго
1.85%
1
1.85%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв клас смартфони обикновено ползвате?
#1

[Изображение: c29db91be341.jpg]
Какъв клас смартфони обикновено ползвате в ежедневието си?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Принципно търся устройство в диапазона между високия среден клас и ниския висок клас, считам това за достатъчно.
Цитирай
#3

За сега ползвам флагман,но гледам да не е баш топ флагмана,но следващия може да е от високия среден клас,защото вече няма много голяма разлика.

Huawei P30
Цитирай
#4

Само флагмани, ползвам ги максимално дълго време.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Не съм толкова богат, че да купувам евтино!

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

Среден клас или бивши флагмани...
Цитирай
#7

Винаги най най топ Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#8

Стари флагмани или нови мидрейнджъри.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

При мен класът на устройството се определя от финансовите ми възможности.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro, valkov2
Цитирай
#10

Изследване проведено в интернет показа че 99% от участвалите ползват интернет.
В тази анкета се получава същото , във форум в ,който се обсъждат най-новите и актуални модели 66% казват, че ползват флагмани или такива модели с флагмански характеристики. Хората ползващи среден клас телефони може би въобще не се интересуват от въпросите обсъждани тук.
[-] 2 потребители изказват благодарност на pnnlv за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#11

Малко се учудвам на анкетата!
Пита се за смартфони, а отговорите „слушалка и звъни, какво повече от това“ и „Ползвам устройство с копчета и фенерче“ не се вписват!

Имам И Nokia „с фенерче“, и други „х'апарати с копчИта“, ама ... не бих ги определил като смарт-устройства.

Пп. Отделно това „Само флагмани - без никакви компромиси“ е смешно и комплексарско!
Компромиси винаги има! Освен, ако - личния бюджет не е над депутатския!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#12

(2022-01-16, 12:08:32)jhoro написа:  Малко се учудвам на анкетата!
Пита се за смартфони, а отговорите „слушалка и звъни, какво повече от това“ и „Ползвам устройство с копчета и фенерче“ не се вписват!

Имам И Nokia „с фенерче“, и други „х'апарати с копчИта“, ама ... не бих ги определил като смарт-устройства.
Nokia C3-01 си е точно такова устройство.

(2022-01-16, 12:08:32)jhoro написа:  Пп. Отделно това „Само флагмани - без никакви компромиси“ е смешно и комплексарско!
Компромиси винаги има! Освен, ако - личния бюджет не е над депутатския!
Купуваш само флагманските модели, независимо от цената им, като не включваш в избора си устройствата от другия ценови клас - т. е. не правиш компромис със самия себе си и своите желания.
Дали е смешно и комплексарско - всеки да си преценява сам. Разни хора - разни идеали.
Цената в случая я оставям без коментар.

 
Цитирай
#13

(2022-01-16, 12:20:09)NoMaD написа:  И защо да не вписват? Nokia C3-01 си е точно такова устройство.

Интернет на Nokia C3-01 (и други подобни) е гавра! Това - „на едно копче - 3-4 символа“ си е мъчение.
Имам Nokia Asha 302, но и него не бих го определил като смарт! Въпреки, че има QWERTY клавиатура, WiFi и други екстри.
[Изображение: 450px-Nokia_Asha_302_front.jpg]

(2022-01-16, 12:20:09)NoMaD написа:  Купуваш само флагманските модели, независимо от цената им, като не включваш в избора си устройствата от другия ценови клас - т. е. не правиш компромис със самия себе си и своите желания.
Дали е смешно и комплексарско - всеки да си преценява сам. Разни хора - разни идеали.
Цената в случая я оставям без коментар.

И после - „си биеш д-то - да не с...“!
Телефон за 1000+ - само на снимка.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#14

Това са първите смартфони. Това, че някои от тях ти не ги приемаш за такива, си е твой проблем.

[Изображение: 9-888x500.jpg]

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro, L1892
Цитирай
#15

Тънката граница между бюджетните и флагаманите с течение на годините се размива все повече и повече, вече се търси удобството при ползане на подобен вид устройство, отколкото да си имаш имидж чрез тях...

 
Цитирай
#16

(2023-12-11, 19:14:05)NoMaD написа:  ... отколкото да си имаш имидж чрез тях...

Като казваш „имидж“ - предполагам имаш предвид „начинът, по който искаме да ни приемат и да въздействаме“!
Трябва да си голям комплексар (и хората около теб) - за да се впечатляваш от вещи, цени и прочие.
Познавам хора - дето могат да купят целия форум (барабар с флагманите ви) - които още ползват апарати „с копчета“!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#17

Разбира се, че има, но както се казва: разни хора - разни идеали и всеки си има негова си камбанария и глава за това.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#18

(2023-12-11, 23:25:19)jhoro написа:  Като казваш „имидж“ - предполагам имаш предвид „начинът, по който искаме да ни приемат и да въздействаме“!
Трябва да си голям комплексар (и хората около теб) - за да се впечатляваш от вещи, цени и прочие.
Познавам хора - дето могат да купят целия форум (барабар с флагманите ви) - които още ползват апарати „с копчета“!

Е ,та тия хора не се ли борят за имидж по един или друг начин?Не си ли угаждат?



(2023-12-11, 23:29:03)NoMaD написа:  Разбира се, че има, но както се казва: разни хора - разни идеали и всеки си има негова си камбанария и глава за това.

Ето тук съм най съгласен, както е обобщил @NoMaD


И да не е Offtopic
Ползвам и флагмани който са без root както и обикновенни телефони който са с root с който се заигравам по някой път,и смело мога да заявя че на всеки то било флагман или обикновен телефон нещо му липсва !То било качество като цяло, или батерия слаба, подръжка като цяло иии..,де има една приказка пълно щастие няма.
Може би освен ако не е някой поръчков. Smile
Някъде,някога бях се зачел че ще ли да ги правели с модули ,тоест със сглобяеми части ,рам ,процесор,батерий ...нещо като Intel NUC,както сглобяемите компютри, ще е много забавно според мен.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#19

(2023-12-12, 03:33:38)Compare написа:  смело мога да заявя че на всеки то било флагман или обикновен телефон нещо му липсва !То било качество като цяло, или батерия слаба, подръжка като цяло иии..,де има една приказка пълно щастие няма.
Може би освен ако не е някой поръчков. Smile

Прав си и причината е проста.
Ако направят съвършенното "нещо" (телефон, телевизор, кола, компютър ...) - после трябва да спрат производството. Кой ще купи следващия модел?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#20

(2023-12-12, 06:52:19)jhoro написа:  Прав си и причината е проста.
Ако направят съвършенното "нещо" (телефон, телевизор, кола, компютър ...) - после трябва да спрат производството. Кой ще купи следващия модел?

Уф завъртя ме на 360° ! Може ли някой по леко и конкретно въпросче? Big Grin 

Много може да си пишем по темата но една пясачинка Сахара не прави,една птичка пролет не прави,с теб определено има какво да си кажем като изключим моментите който си поизнервен,без лоши чуства Blush .

А на въпроса цитирам :


Ако направят съвършенното "нещо" (телефон, телевизор, кола, компютър ...) - после трябва да спрат производството. Кой ще купи следващия модел?

Stolt Всички и никой!


Искренно се радвам ако има някой по задоволителен проект,въпрос за земни хора, без много много разногласия.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)