Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dolby vision DTS и truehd за тв бокс
#1

Здравейте,

Направих си домашно кино, усилвател Denon avc x-3700, с атмос конфигурация 5.1.2. Телевизора ми е Sony 65XH9505 очевидно не може да възпроизвежда Dolby Atmos Truehd и DTS-X. Свързан е с ресийвъра с hdmi кабел 48gbps.

Търся андроид тв бокс, който да може да възпроизвежда Dolby Atmos, DTS и Dolby Vision, през външен хард. Абсолютно нищо друго не ми трябва, тъй като телевизора има всичко останало. Има ли такаква опция или да вземам по-скъпите Nvidia shield Pro или zidoo x9?
Цитирай
Аксесоари
#2

Телевизора МОЖЕ да възпроизвежда Dolby Atmos, както и DTS. Поне това прочетох тук. Виж да не би проблема да е някъде другаде.
Цитирай
#3

Може да възпроизвежда Atmos, но Atmos DD+, а не Atmos Truehd. Както и DTS, но не и DTS-X.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Antranik за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#4

(2021-11-07, 00:30:00)Antranik написа:  Има ли такаква опция или да вземам по-скъпите Nvidia shield Pro или zidoo x9?
Тук е решението...
Цитирай
#5

А опция за Passthought на аудиото към усилватела. Нали има ХДМИ арк порт.

:: respect
Цитирай
#6

В KODI има настройка, звукът да се декодира от устройството/усилвателя/.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#7

(2021-11-08, 10:14:11)userworx написа:  А опция за Passthought на аудиото към усилватела. Нали има ХДМИ арк порт.

И двете устройства имат eARC, но не става, опитах. Самия телевизор не може да подаде най-висококачествените сигнали. За Atmos DD+ става, но за Truehd не
Цитирай
#8

Вградения плеар явно не може да ти пусни аудиото. Пробвал ли си друг подобен, премерно VLC, MX PLayer
Предполагам и през оптиката няма да стане с вградения плеар.

:: respect
Цитирай
#9

(2021-11-08, 15:07:48)userworx написа:  Вградения плеар явно не може да ти пусни аудиото. Пробвал ли си друг подобен, премерно VLC, MX PLayer
Предполагам и през оптиката няма да стане с вградения плеар.

Не става с нищо. Освен това съм написал, че ползвам hdmi 48gbps, изобщо нямам оптични кабели. Въпроса ми е конкретно за Android box, който да може да възпроизвежда посочените формати. Засега най-изгодния вариант е Roku Ultra.
Цитирай
#10

(2021-11-08, 15:07:48)userworx написа:  Предполагам и през оптиката няма да стане с вградения плеар.
През оптиката принципно не може да мине HD Audio... Само през HDMI...
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#11

(2021-11-08, 18:11:38)kamenvo написа:  През оптиката принципно не може да мине HD Audio...

Това не е вярно!

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#12

(2021-11-09, 08:01:38)gimara написа:  Това не е вярно!

Разкажи ни защо не е вярно...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#13

(2021-11-09, 08:01:38)gimara написа:  Това не е вярно!

Т.е. ще прекараш DTS-HD и Dolby True HD през (S/PDIF)? И до ресийвъра ще стигнат така?
Цитирай
#14

Няма как да стане.

Дайте да се върнем на темата с Android устройство, което ще ги възпроизвежда ?
Цитирай
#15

За мен лично най-доброто устройство е Nvidia Shield големият вариант. Малко е солен но мисля, че кара всичко.
Мой познат заряза доста варианти Попкорн, Зидо и т.н. заради Nvidia Shield.

:: respect
Цитирай
#16

(2021-11-09, 10:30:03)userworx написа:  Мой познат заряза доста варианти Попкорн, Зидо и т.н. заради Nvidia Shield.
И добре е направил...

(2021-11-09, 10:20:46)Antranik написа:  Няма как да стане.

Дайте да се върнем на темата с Android устройство, което ще ги възпроизвежда ?
В сравнение с целия сетъп за домашно кино, тв бокса е най-евтиното звено (дори скъпите боксове). Ако не искаш главоболия - Шилд 2019 Про - пропуска всичко, има програмен (съвременен) АФР (за гледане на кино е от първостепенно значение), пуска и Долби Вижън.
Ако държиш да гледаш филми от Блу-рей исо (с менютата) - тогава Зиду.
Цитирай
#17

(2021-11-09, 10:03:07)kamenvo написа:  Т.е. ще прекараш DTS-HD и Dolby True HD през (S/PDIF)? И до ресийвъра ще стигнат така?

Филми не гледам и не знам какво става с най-новите формати. Обаче имам много концерти на диск. Закачен е директно на телевизора SONY-KD-43XG8396. Оптичен кабел до Pioneer VSX-916. Плеър - KODI.
           
Дали става някакво прекодиране в приемника не знам. На TV задължително се указва изход към аудио система, иначе приемникът не разпознава сигнала като DTS    
Наясно съм с ограниченията на оптичния кабел и по-скоро трябва да се види кои формати може и не може да минат през него, а не обобщено, че HD аудио не може. Защото съм пускал стерео 24/192, което може да се каже, че си е HD аудио.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на gimara за това мнение:
  • Be6i4, sapiora
Цитирай
#18

(2021-11-11, 12:11:03)gimara написа:  Защото съм пускал стерео 24/192, което може да се каже, че си е HD аудио....
Форматите са указани в заглавието...
Ресийвърът възпроизвежда DTS, както се вижда на снимката...
Цитирай
#19

Здравейте, и аз съм в същият филм... Освен с PC с друго не мога да докарам passtrough bitstream до soundbara (q950a) който поддържа кажи речи всички модерни hi - end аудио формати... Към днешна дата имали промяна, няма ли някое китайско боксче което може да се справи с тая задача на по прилична цена примерно до 300лв? Или отново модел от 2019-та Nvidia SHield е единственото нещо на пазара което поддържа въпросните формати?
Цитирай
#20

Тук са малко хората, които те разбират, какво питаш.

Аз ти препоръчвам да си харесаш бокс спрямо цена/хардуер и да му сложиш libreelec

DD+ atmos ще си плейваш през тв приложенията.

Съвет - с 5.1.2 я усетиш атмос ефекта , я не. Увеличи конфигурацията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#21

(2022-08-22, 13:42:56)emzo написа:  Тук са малко хората, които те разбират, какво питаш.

Аз ти препоръчвам да си харесаш бокс спрямо цена/хардуер и да му сложиш libreelec

DD+ atmos ще си плейваш през тв приложенията.

Съвет - с 5.1.2 я усетиш атмос ефекта , я не. Увеличи конфигурацията.

11.1.4 се води конфигурацията с общо 22 говорителя. Меко казано впечатлен съм, най-добрият бар който съм чувал някога, а в моето помещение се получават строхотни обемни кино ефекти... Атмоса си се усеща прилично въпреки, че се разчита на отражение...

РЕВЮ: https://www.rtings.com/soundbar/reviews/...g/hw-q950a

Просто ми се ще да изстискам пълния максимум все пак не малко съм дал, но с изненада установих че единственият начин да докарам TrueHD или DTS-HD е с Nvidia Shield, PC или модификации по някой тв бокс... Последния вариант не ми се нрави много, тъй като имам огромна колекция в Plex и ми е страшно удобен като медия сървър та ми се иска да си продължа с него. Също така при въпросните аудио формати Plex-а транскодира до DD+ 1000kbps което си е мн. добре, проблема е че вгражда субовете в картината и повече не могат да бъдат променяни, цвят размер и т.н. Което при HDR, DV картина -  бели субтитри на черен фон на OLED TV са като електрожен... пържат ретини Big Grin
Цитирай
#22

Antranik, какво стана, намери ли решение?
Понеже и аз мисля да влезна в атмос сферата с един денон 3700. Намери ли решение за плейване на форматите. Чета, че уж Коди са оправили бъговете с новата версия. Сега си гледам без никви ядове с коди dts и dd на същия тв Сони xh95, но на 5.1 система. Смятам да сменя ресийвъра и да купя още 4 колони за atmos и dts x. Ако няма обаче адекватен плеър няма смисъл да се занимавам. Ако shield pro си плейва без ядове object звука през HD потока направо поръчвам една бройка от немския амазон... Та имаш ли добри новини?

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

За интересуващи се други като мене... Купих Денон 3800 и nvidia shield tv pro. Плейвам абсолютно всички аудио формати имам и Dolby Vision с Коди. Направих 5.1.4 система и къртя стените.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)