Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

Здравейте,
наскоро взех 11Т Pro, но имам един малък проблем и моля за помощ ако знаете.
 Всичко работи нормално, само не мога да платя синя зона, просто не изпраща съобщението, нито ме предупреждава за плащането. Търсих в настройките Premium SMS, но такава просто няма. Та ако сте се сблъсквали с тоя проблем - помагайте.
Цитирай
Аксесоари
#77

А изпраща ли СМС -и изобщо? Това със неизпращане на СМС към синята зона се е случвало много често и на други апарати. На мен също се случи веднъж ,без да забележа в същия момент ми пристигна стар СМС от синя зона, който много ме обърка( помислих го за реален) , естествено след 1/2час си бях със скоба и служителите ми обясниха, че не съм първия и че те нямат вина за грешките в системата. Пусках жалби до общината, но ми върнаха само, че не е пристигал СМС от този номер в този ден. Усмивки и здраве.
Цитирай
#78

Да, нормалните си ги изпраща, но за синя зона, т.е. платените - не. Често ми се налага и е много неудобно. Вече 2 пъти ми слагаха скоба заради превишение на времето. Затова и питам, ако някой знае къде са настройките за Premium SMS на тоя модел. Явно нещо не работи, защото с другия тел няма проблем, той всеки път ме пита преди изпращане, а тук нищо, само дава грешка 28.
Цитирай
#79

Доста неприятно. Тук в Ст. З нямам такива проблеми към нашите платени зони. Да не би да е някак "нарочно", че скобите са доста по-печеливши, отколкото смс-а.
Аз съм с ми10т. По подразбиране ползва гугъл месидж..Има си настройки за доставен смс, каквито имат всички смс приложения. Това е някаква гаранция, че е получен.
Такива Premium SMS за 1-ви път чувам
Цитирай
#80

Аз ползвам urbo parking и е много удобно. Щом не става с смс-ите това е алтернативата

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#81

(2022-01-12, 20:54:53)dex_04 написа:  Да, нормалните си ги изпраща, но за синя зона, т.е. платените - не. Често ми се налага и е много неудобно. Вече 2 пъти ми слагаха скоба заради превишение на времето. Затова и питам, ако някой знае къде са настройките за Premium SMS на тоя модел. Явно нещо не работи, защото с другия тел няма проблем, той всеки път ме пита преди изпращане, а тук нищо, само дава грешка 28.
Напиши в търсачката на настройки-достъп до SMS с добавена стойност,и трябва да ти излезе,маркирай го и си го настрой.На гугъл messeges е така.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#82

Това вече го пробвах. В тази настройка няма нищо, никакви приложения които да ползват доб. стойност. Затова и търся вариант.
Цитирай
#83

Нямам телефон на марката,но би трябвало и на другите марки да е така лесно.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30
Цитирай
#84

   

Както казах по-горе няма нищо. Поради някаква причина приложението Messages не иска достъп, а иначе всичко му е разрешено.
Цитирай
#85

Напиши в търсачката на настройки СПЕЦИАЛЕН ДОСТЪП и търси-Достъп до SMS с добавена стойност,ако не излезе.
Трябва да се отиде в настройки-приложения,при нас на П30 има горе има 3 точки,отваряш и търсиш специален достъп-достъп до SMS с добавена стойност.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30
Цитирай
#86

Явно аз не обяснявам правилно. Всички разрешения съм ги дал, изпращам и получавам и си работи нормално, но както е видно от шота нещо се губи някъде или е от настройките или от самия телефон. Просто приложението за съобщения не ги изпраща, изписва грешка 28, а също така и не се показва в тая опция която предлагате.

Ще пробвам утре с фабрични настройки, въпреки че не ми се иска...
Цитирай
#87

виж това https://forums.oneplus.com/threads/sms-m...28.380676/
Цитирай
#88

(2022-01-14, 20:54:30)dex_04 написа:  Явно аз не обяснявам правилно. Всички разрешения съм ги дал, изпращам и получавам и си работи нормално, но както е видно от шота нещо се губи някъде или е от настройките или от самия телефон. Просто приложението за съобщения не ги изпраща, изписва грешка 28, а също така и не се показва в тая опция която предлагате.

Ще пробвам утре с фабрични настройки, въпреки че не ми се иска...
Аз разбрах че си дал разрешения на приложението да изпраща  СМС си,но казваш че опцията за платените СМС си я няма,а там са 3 опции-
Да се пита винаги
Никога да не се разрешава- ако е на това,няма да може да се изпраща
Винаги да се разрешава
По горе бях показал,при теб на снимката пише че няма приложение за СМС с добавена стойност.Това със специалния достъп направили го?Да отвориш раздела с платените SMS-да маркираш приложението Messeges и да излезат опциите,това не разбрах.
Ако не става с настройка звъниш на оператора и ще ти съдействат,не всичко се оправя с връщане на фабричните настройки.
Аз се опитах да дам насоки,но явно не става.

Huawei P30
Цитирай
#89

Колега, направил съм всичко както трябва, дори търсих помощ в теленор, направиха проверка, ангажирах всички познати, всичко е ок уж... Но не работи и това е. Приложението го занулих, чистих кеш, данни и каквото се сетиш, но не и не. Инсталирах и други подобни за съобщения, ефект няма. Както казах утре фабрични настройки и ако пак не тръгне ще ми е по-евтино да си купя нов телефон, отколкото да съм абонат на градска мобилност.
Цитирай
#90

Колега този проблем явно не е само при теб. Ето погледни това https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=91779
https://bg.ampi-nc.org/1304-error-28-38-...g-sms.html

Huawei P30
Цитирай
#91

Проблема е решен. Зануляване на телефона и всичко си е ок. Само неудобството с файлове, настройки на приложения и тн.
Цитирай
#92

(2022-01-15, 15:38:37)dex_04 написа:  Проблема е решен. Зануляване на телефона и всичко си е ок. Само неудобството с файлове, настройки на приложения и тн.

Жалко да бях влезнал ден по - рано.  Проблема се решава с дейнсталирането на актуализациите и инсталирането им на ново, на самото Message приложение. 
Цитирай
#93

Здравейте от днес съм собственик на 11Т за сега телефона е супер искам да питам защо няма иконката VoLte при положение че е активирана от настройки? Мерси


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#94

Явно опцията не е активирана от самия оператор.

 
Цитирай
#95

(2022-01-21, 16:16:14)bekama_89 написа:  Здравейте от днес съм собственик на 11Т за сега телефона е супер искам да питам защо няма иконката VoLte при положение че е активирана от настройки? Мерси

А оператора е?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#96

(2022-01-21, 16:26:46)batala написа:  А оператора е?

Извинете оператора е Виваком.
Цитирай
#97

Не се поддържа VoLTE и VoWIFI за модела.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#98

(2022-01-21, 18:41:50)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Не се поддържа VoLTE и VoWIFI за модела.

Моят е купен от Виваком и си потдържа VoLTE. Иконката почти винаги си ми стои на лентата. Не знам каква е причината да го няма.
Цитирай
#99

(2022-01-21, 17:33:45)bekama_89 написа:  Извинете оператора е Виваком.
Може да провериш устройството си с изпращане на SMS на кратък номер 1701 с текст “CHECK” или „ПРОВЕРКА“. При активна VoLTE или VoWiFi услуга трябва да се появи индикатор в горната част на дисплея.

 
Цитирай

(2022-01-21, 18:51:03)kriston написа:  Моят е купен от Виваком и си потдържа VoLTE. Иконката почти винаги си ми стои на лентата. Не знам каква е причината да го няма.


Ако преди това си имал у-во с активирани опции и просто си го подменил с това, има вероятност просто да си работи. Така преди се преодоляваше изискването им, устройството да фигурира в списъка с поддържаните. Например Galaxy Note 9 не се поддържаше, но с преместване на картата на съвместим смартфон, можеше да се активира и да се прехвърли обратно картата. Колегата може да опита да направи същото.

11T официално все още не се поддържа. Няма го в списъка им.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • divna
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)