Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да си направя таблета по-бърз Lenovo TB2-X30F
#1

Здравейте приятели,
Моля за помощ. Имам таблет, който е като нов. Просто от момента в който сме го купили сме го използвали много малко и от 2, 3 години не сме го използвали изобщо. Днес реших да го включа.
Първоначално се включи много бавно. Опитах се да отворя Ютуб, но отново много бавно. Реших да го върна към заводските първоначалните настройки. Резултата беше същия супер муден, бавен и зациклящ. 
Как мога да го направя по-бърз ? Мога ли да му се добави повече рам памет ? Ако може бихте ли ми препоръчали човек или сервиз, който може да ми помогне в София.
Таблета е без забележка, не е падал.

Благодаря предварително.
Приложено споделям снимки.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Note 8 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Рам не може да му се добави . Таблета си е бавен и лагва с 1GB рам памет. Единственото което може да се пробва е да се инсталира някоя модифицирана версия на firmware и да се олекоти малко. Може и да тръгне по добре .

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=717232
[-] 1 потребител изказва благодарност на niggaz_nature за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#3

Както са ти казали, с 1GB RAM, няма какво да се направи. Предимството на custom ROM-овете е, че няма толкова много системни приложения и таблета ще е една идея по-бърз. Освен всичко ще си и с по-нова версия на Андроид. Много приложения работят само от Андроид 9 и по-нов.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

По-високата версия на Андроида ще го направи аще по-бавен. В къщи имаме едно HTC с 1гб. рам и работи очудващо за мен  бързо , но е с Андроид 4.4

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#5

Не ми се вярва да стане осезаемо по бърз таблета. В къщи има едно леново А 6000 с 1гб.рам,толкова е бавен, че за най елементарните задачи го чакам сумати време да зацепи, като му спра почти всичко става малко по добре, освен за говорене за друго не може нирмално да се използва.

Huawei P30
Цитирай
#6

Много ме е яд. Като нов е, но за съжаление явно не става. Не искам много от него Smile Искам само да го използвам за четене в интернет или видео в Ютуб.
С новия андроид ме съмнява изобщо да тръгне. Той сега едвам зацепва (супер бавен). Искам да го оставя на някой да изтрие всичко, каквото иска да прави само да мога да го използвам.
Бихте ли дали предложения за човек в гр. София, или как сам мога да се заема с тази задача. В противен случай забравям за съществуването му.

Note 8 Pro
Цитирай
#7

Направи му хардресет

Huawei P30
Цитирай
#8

Благодаря за предложението. Веднага щом го направя ще пиша.

Note 8 Pro
Цитирай
#9

Може да го продадеш на някой да го ползва за навигация . С това ще се справи идеално , а ти ще си купиш по-добър като добавиш още малко средства .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)