Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Обхват на galaxy s21
#1

Здравейте, от седмица ползвам s21 и ми прави впечатление, че обхвата от 4 възможни черти постоянно е на 1 - 2 много рядко стига 3 черти. Дори когато е на една черта ако някой ме набере непосредствено преди позвъняването обхвата скача на четири пълни черти.  Чипа на картата е Vivacom 4G. Иначе като цяло нямам проблем с обхвата пропуснати повиквания или така нататък, но не знам дали не е начин да се намали консумацията на батерията по този начин или си е нормално "поведение" за самоунищожение. (Чета за лош обхват при ноте моделите 10). 
Моля споделете как се държи обхвата според индикация.  Благодаря .
Цитирай
Аксесоари
#2

И при галакси а22 5джи беше така на теленор.Рядко стигаше 3 черти.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#3

Същата работа при S21+ на Теленор. Вкъщи обхвата е 1-2 черти максимум на 4G. При Iphone 13 примерно проблема липсва. Временно решение за мен е 2G bixby routine и си ползвам wi-fi, ако не ми трябва мобилен.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#4

нямам такива "проблеми"
във вкъщи съм на 3 черти 4G/5G
...не гледайте чертите, щом имате сигнал и нямате проблеми с интернета и разговорите

iPhone са просто без коментар - телефон чиято батерия пада с 1% за 12 часа стенд бай (по този начин би трябвало да издържи 50 дни), е нормално да има пълен обхват дори на луната
Цитирай
#5

Да разбирам че за самсунг е нормално обхвата да "играе" по този начин. Наистина до сега не съм имал проблем със самия обхват а логиката с по-ниските нива на облъчване има смисъл, но до колко това е причината  не се знае.
Цитирай
#6

не мисля, че обхвата играе
просто друг производител е решил, че за да не стресира потребителя - индикатора ще е по-стабилен
подобно на индикатора за температура на сравнително новите коли - стои на 90оС и не мърда, независимо че колата е загряла на 75 или на 105 оС

...ако имаш проблеми с разговорите и интернета - това вече е друг въпрос и може да е проблем с апарата
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#7

Не е само до индикатор.Сравнявал съм два телефона и по сигнал.Единия има повече asu,а Самсунга по малко.Самсунга asu играе, а другия държи стабилно и по високи стойности.Самсунга при една черта е лош разговора, а при другия две черти и се чува екстра.Сравненията са правени с карти на Теленор на 4G.И аз забелязах, че на банд7 и 2600 4G е слабо.На друга честота е по силно като сигнал и чертички,но пък нета е по слабичък.Да уточня,че Самсунга е бил друг модел.Ама в случая май няма значение.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#8

ами от два дни имах възможността да сравня s21  с s10, s9, a52 . Държат се по един и същи начин. Така и така сме зачекнали темата ако някой е по-наясно с стойностите dBm и asu - моля да сподели мнение.
Цитирай
#9

Колкото по малко децибели има и повече asu, толко по добре.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#10

На Теленор https://www.telenor.bg/coverage-map


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)