Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Проблем с Bluetooth и слушалки!!!
#1

Значи,проблема е следния.При свързване на безжични слушалки/няколко модела/с Bluetooth,върви само единия канал.На друг телефон няма проблеми със слушалките.Рестартирах телефона,нулирах настройки на Bluetooth,проблема остава...Някаква идея как може да се оправи без ресет на телефона?

Redmi 11s 5G
Цитирай
Аксесоари
#2

Случайно да си пипал девелопър опшънс?
Там имаше нещо за стерео/моно.
Също така какъв кодек си хващат?
Цитирай
#3

(2021-12-07, 07:56:15)suffer написа:  Случайно да си пипал девелопър опшънс?
Там имаше нещо за стерео/моно.
Също така какъв кодек си хващат?

Не,Там не съм пипал нищо...

Redmi 11s 5G
Цитирай
#4

В такъв случай можеш да видиш в настройките на телефона - Connection and sharing - Reset wifi, mobile networks, bluetooth.
Ако това не ти оправи проблема - пускаш репорт (от services and feedback) И се надяваш с някой ъпдейт да тръгне.
Ако опреш до ресет на телефона можеш да видиш и с друг ром дали ще работи както трябва. Интересно ми е, ако имаш познат със същия модел телефон, дали и при него ще прави така
Цитирай
#5

Това ми се е случвало и със кабелни слушалки, няма нищо общо с блутута. Да си пускал CPU-Z преди това? Или някоя подобна прогама? Защото при мен точно след тази се появява, но не винаги.
Цитирай
#6

Хм.Интересно смених региона на БГ и се оправи...На"регион Индия"само единия канал и то само в youtube...

P.s.Благодаря на всички за оказаната помощ...

Redmi 11s 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на Djoro1974 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

Аз имам блутут слушалки Philips,при обаждане от друг телефонен номер към този който е свързан с тези слушалки нищо не се чува.Маркат на телефона към който се използват е Huawei p40 lite.Как да оправя този проблем.
Цитирай
#8

Здравейте! С Baseus Encok WM01 съм, но от два седмици едната слушалка не иска да се зарежда, светва червено все едно се зарежда, но след секунди се появява бяла светлинка и след малко изгасва, освен това батерията й издържа само един час... някой има ли предположение какъв е проблемът? 😕
Цитирай
#9

(2022-09-08, 20:56:23)jolg_16 написа:  Здравейте! С Baseus Encok WM01 съм, но от два седмици едната слушалка не иска да се зарежда, светва червено все едно се зарежда, но след секунди се появява бяла светлинка и след малко изгасва, освен това батерията й издържа само един час... някой има ли предположение какъв е проблемът?
Първо, мисля трябва все пак да се провери дали нещо на дъното на гнездото ѝ за зареждане не пречи, да се почистят конекторите и да се види дали проблема продължава.
Ако имат гаранция е ясно.
Иначе аз имах подобно преживяване с едни слушалки Baseus. Случи се няколко седмици след като ги получих (от AliExpress). Пуснах диспут към продавача, качвах му снимки и видеа като доказателство и след много разправии ми върна парите.
Предвид моите преживявания и множеството оплаквания из интернет оставам с усещането, че Baseus не правят читави TWS.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#10

Проблемът е в батерията. Аз имам същия случай с Xiaomi слушалки, но все не ми остава време да я отворя. Синът ми ги разрежда до край и забравя да ги включи на заряд, най-вероятно е разредена под минимума. Ако с принудително възбуждане не вдигне напрежение, остава смяна.
Цитирай
#11

уж проверих и дъното, и конекторите, но не става... мойте бяха на няма и два месеца и направиха този проблем...

@milstan какво значи "с принудително възбуждане" да вдигне напрежение? какво ли не опитах, не че има много варианти...  Bu
Цитирай
#12

Трябва да се отвори слушалката и да се измери напрежението на батерията. Под 2,8V вероятно се задейства защита и трябва да се разпои, и с външен токоизточник много внимателно на бързи импулси (краткотрайни докосвания) да се възбуди до 3.2-3.6 волта. Аз използвам най-често един малък сух акумулатор на 12 волта / 1А.
Цитирай
#13

(2022-09-13, 18:39:03)milstan написа:  Трябва да се отвори слушалката и да се измери напрежението на батерията. Под 2,8V вероятно се задейства защита и трябва да се разпои, и с външен токоизточник много внимателно на бързи импулси (краткотрайни докосвания) да се възбуди до 3.2-3.6 волта. Аз използвам най-често един малък сух акумулатор на 12 волта / 1А.

с това не знам дали ще се занимавам... по-скоро се чудя ако ги занеса там, откъдето ги купих, дали ще важи гаранцията...  Sad
Цитирай
#14

Днес се наканих да отворя слушалката, страшно "въшкава" работа, за последен път ще ми е. Батерията тотално разредена, за боклука. Възбудих я с професионален токоизправител с регулиране на тока, но не държи изобщо.
Щракни за пълен размер:
[Изображение: IMG-20220914-161510.jpg] [Изображение: IMG-20220914-154143.jpg] [Изображение: IMG-20220914-160430.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#15

(2022-09-14, 15:47:47)milstan написа:  Днес се наканих да отворя слушалката, страшно "въшкава" работа, за последен път ще ми е. Батерията тотално разредена, за боклука. Възбудих я с професионален токоизправител с регулиране на тока, но не държи изобщо.
Щракни за пълен размер:
[Изображение: IMG-20220914-161510.jpg] [Изображение: IMG-20220914-154143.jpg] [Изображение: IMG-20220914-160430.jpg]

ясно... хич няма и да се занимавам... моята в началото на тоя проблем, само веднъж май успя да се зареди на максимум, след което реших да слушам и се изтощи на максимум буквално за един час... значи е батерията... яд ме е много, защото се скапаха два месеца и половина след като ги купих...
Цитирай
#16

Мисля, че са доста бъгави тези слушалки. Моите още откакто ги имам, дясната не работеше. И да се зареди се зарежда съвсем малко, за не повече от 30 минути свирене на музика.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#17

Миналата година септември взех Xiaomi Redmi Buds 3 Lite от Ard@s, сутринта ги взех от куриера, зареждах ги около 5 часа, дясната само присветка и толкова. Мъчих хард резет като са в кутията, лявата изобщо не работеше сензора, дясната не можах да я пробвам защото не светеше. В края на същия ден бегом при куриера и със заявление за връщане ги изпратих за ремонт обратно. След 2 седмици след напомняне от моя страна след още няколко дни ми се обадиха и казаха, че нищо им нямало, дясната си работила и се зареждала. Забравих да им напомня да проверят сензорите и ми ги върнаха. Сега свирят нормално и няма проблем с батериите, но и на двете сензорите не работят. Не ми се занимава повече, за тези пари толкова. Иначе съм доволен от звука.
Имам два модела Tronsmart и QCY T1C, на Xiaomi-то най-много ми харесва звука.
Имам и XIAOMI REDMI AIRDOTS TRUE от първите, вече няколко години (05.2019) синът ми им взима здравето, работят без грешка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)