Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uninstall на Facebook и други "състемни" apps
#1

Здравейте,
Някой опитвал ли е да премахне facebook приложението от телефона си. Чак днес си дадох сметка, че беше инсталиран още с първоначалното пускане на телефона. Днес установих, че не може да се премахне, само да се Disable. Поразрових се и намерих начин:

adb shell

pm uninstall --user 0 com.facebook.services

pm uninstall --user 0 com.facebook.katana

pm uninstall --user 0 com.facebook.system

pm uninstall --user 0 com.facebook.appmanager


Някой пробвал ли е да премахва апп по този начин и дали се е сблъсквал с евентуални проблеми от липсата на приложението (разбира се внимаваме какво махаме, без наистина системни аппс Smile )
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-12-06, 23:26:28)dika написа:  Здравейте,
Някой опитвал ли е да премахне facebook приложението от телефона си. Чак днес си дадох сметка, че беше инсталиран още с първоначалното пускане на телефона. Днес установих, че не може да се премахне, само да се Disable. Поразрових се и намерих начин:

adb shell

pm uninstall --user 0 com.facebook.services

pm uninstall --user 0 com.facebook.katana

pm uninstall --user 0 com.facebook.system

pm uninstall --user 0 com.facebook.appmanager


Някой пробвал ли е да премахва апп по този начин и дали се е сблъсквал с евентуални проблеми от липсата на приложението (разбира се внимаваме какво махаме, без наистина системни аппс Smile )
И на мен ми беше с фейса но ми дава да го деинсталирам

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

(2021-12-07, 16:51:45)алекс99 написа:  И на мен ми беше с фейса но ми дава да го деинсталирам

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk

Оказа се, че зависи от ром-а, което пък зависи от държавата на активиране и оператора. Ти от къде си го взел и къде си го активирал (ако не е тайна Smile )
Цитирай
#4

Дава да деинсталираш актуализациите, но не и системното приложение!
Цитирай
#5

Пробвай през ADB.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
#6

(2021-12-08, 05:48:27)3PO написа:  Пробвай през ADB.

Хм, видя ли ми поста Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на dika за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#7

Махаш с командите без проблем. И да махнеш нещо по погрешка правиш ресет и то пак си е там. Може да се махат и системни приложения, които не ползваш. Например ако имаш инсталиран лаунчер можеш да махнеш стоковия.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#8

При мен също не може да махне, но поне го забраних.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#9

Няма приложение което да не може да се махне с ADB AppControl. Ако мислете че нещо ще Ви потряба по-късно само го деактивирайте.
Цитирай
#10

(2021-12-08, 18:44:52)hristop написа:  Няма приложение което да не може да се махне с ADB AppControl. Ако мислете че нещо ще Ви потряба по-късно само го деактивирайте.

Не бачка на Андроид.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#11

To e за уиндоус, не за андроид.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)