Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка ТВ бокс с долби атмос и връзка към саундбар
#1

Здравейте,
обсъждано е в други теми, за което се извинявам, но си мисля, че имам по-конкретно питане, а не просто препоръчайте тв бокс.
Имам тв Сони 65XF9005, на него съответно Коди и главно ползвам елементум за пускане на филми. Съответно имам саундбар jbl 9.1, но след като го закупих осъзнах, че тв-то ми не поддържа е-арк, а само арк, съответно не мога по арк хдми порта да пусна някакъв пълен звук, най-доброто, до което съм ситгал е 5.1 и то през нетфликса. Обаче ползвайки коди не мога да изкарам дори 5.1 звук към саундбара, пуска ми двуканален. Пробвах различни настройки, включително аудиото към jbl-a да минава през оптика, но jbl-a продължава да засича само двуканален звук.. 
или накратко, проблемът ми е, че не мога да се накефя на макс гледайки филми с долби атмос звук.. или поне аз не успях да го подкарам това. За целта си търся да купя някакъв твбокс, през който да гледам филмите, съответно той да захранва саундбара директно със звук за да не минава през ТВ-то. Не съм сигурен дали мога да пусна сигнала директно към саундбара, а през хдми арк-а да върна видео към тв-то, тоест не знам дали не ми трябват отделни изходи на твбокса за аудио/видео за да мога отделно да захранвам тв/саундбар
За протокола, саундбара би следвало и по оптика и по хдми да поддържа най-високия бит рейт нужен за прием и декодиране на долби атмос звук, докато при тв-то хдми-то не го може, а през оптиката не успявам да го подкарам през коди.
Сори за дългото обяснение, но реално следва да разберете какво искам да постигна за да може да ми помогнете, а то е - да гледам филми през коди/елементум (или подобно, няма значение) с долби атмос звук при намиране на съответния торент.
Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Нещо такова няма ли да улесни задачата?
https://www.aliexpress.com/item/32997268...1707%22%7D

Това по повод подаване на ХД сигнал към 2 различни източника.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#3

Сони имат някакви звукови ограничения. Аз ползвам HDMI ARC и оптика. Ако през едно не тръгва, през друго няма проблем.
Цитирай
#4

https://youtu.be/j9yinNfYV3o
Това направи ли?
Покажи какви са ти настройките на Коди за звук.

Важно е, на говпрители да саунд система, ако не е направено на саунд система няма да стане.
Цитирай
#5

(2021-12-13, 19:44:59)alexbg67 написа:  Нещо такова няма ли да улесни задачата?
https://www.aliexpress.com/item/32997268...1707%22%7D

Това по повод подаване на ХД сигнал към 2 различни източника.

Вероятно, но след като си избера някакъв плейър от който да вадя сигнала

sapiora, и аз си мисля, че има драма и със самото Сони и за това питам за помощ, защото няма логика през оптиката да няма достатъчно капацитет за пренос на данни.. ама аудио системата НЕ засича такъв сигнал, а обикновено е PCM. 

tolostoi, да, горе долу, менютата са леко по-различни вероятно защото модела ТВ е друг и версията на фърмуера е дурга (според тв-то, актуална). Прилагам и снимки:
   
   
   

На Коди и Елементум настройките също съм ги гледал какви да са и уж са правилни..
Цитирай
#6

В система-аудио направи най-долу на експерт.
[Изображение: b7ace86c4b383624c81b097438cb6b9f.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • xzone
Цитирай
#7

(2021-12-14, 11:53:37)olostoi написа:  В система-аудио направи най-долу на експерт.
[Изображение: b7ace86c4b383624c81b097438cb6b9f.jpg]

Хмз.. това го бях правил, обаче сега при повторна проверка само едно беше отметнато.. и сега като тествам отново, да, jbl показва dolby atmos dd+, тоест успявам да извадя максимума от hdmi arc на тв-то (ако беше е-арк щеше да е на dolby atmos true HD, тоест без компресия). Мерси!
Цитирай
#8

Имай предвид, че Коди ти предлага в това меню само което му предлага устройството от другата страна. Ако смениш от тв-то да подава атмоса по друг начин може и да стане, въпреки, че hd звука (не компресирания) едва ли ще тръгне от телевизора.
Цитирай
#9

(2021-12-14, 18:03:27)tolostoi написа:  ...въпреки, че hd звука (не компресирания) едва ли ще тръгне от телевизора.
Няма да тръгне. Там максимум DD+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)