Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Volte
#1

Здравейте смених телефона си с S21Ultra към Виваком съм пише на екрана Volte а когато ме търсят не пише Hd разговор,а на стария S20Ultra пишеше,обадих се на Виваком те ми казаха или Hd или Volte трагедия ,а имам приятели с S21Ultra и е всичко както трябва ,ще помоля някой да помогне.
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз пратих смс старт на 1701 и ми върнаха че не могат да активират нито VoLTE нито VoWiFi. Не съм им звънял още щото предимно говоря по уазъп телеграм и вайбър. Мисля че преди имаше иконката но откакто минах на Есим изчезна. Ама не съм сигурен. Това за виваком

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#3

Званях им пак не знаят какво правят и един приятел от Виваком ми диктува нова точка за достъп но не .....а хора с S21Ultra казват ,че имат и двете а и до преди седмица и аз само ,че с С20Ултра ...незная затова питам тук
Цитирай
#4

(2021-12-21, 23:29:18)boxeo написа:  Званях им пак не знаят какво правят и един приятел от Виваком ми диктува нова точка за достъп но не .....а хора с S21Ultra казват ,че имат и двете а и до преди седмица и аз само ,че с С20Ултра ...незная затова питам тук

Аз съм същия. Не е от телефона. Вивакомска му работа. Не се ядосвай. И да го има на дали ще подобри нещо. Разговорите през уазъп например са хиляди пъти по ясни и силни от всякакъв вид стандартна  телефония.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#5

Не ползват тези услуги, нито изобщо Виваком. Но едно нещо ме учуди - на тази страница VoLTE и VoWiFi

Цитат:Услугите VoLTE и VoWiFi черпят от минутите, които са включени в абонаментния Ви план.

Какъв е смисъла, при положение че VoIP услугите - генерират само трафик през мобилната мрежа и нищо - през WiFi?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#6

От Виваком казаха ,че услугата Volte е активна а защо не исписвало hd при водене на разговор било от апарата е как да е апарата почти нов S21Ultra...моля който може да помогне!!
Цитирай
#7

Изписва само ако говориш с абонат от същата мрежа с активна VoLTE услуга
Цитирай
#8

Не няма го сега ме караха да пусна като говоря *#0011# и незная какво гледаха но казаха че е или бъг в софтуера и щесе оправи за напред или в картата но картата е от новите щечакам ъпдейт..някакъв пич така ми каза

Не разбирам чак до там ти какво мислиш?
Цитирай
#9

Едва ли ще дочакаш такъв ъпдейт. Най-вероятно е от конкретния телефон. Може би ще му излязат още кусури.
Цитирай
#10

(2021-12-23, 09:16:24)etog написа:  Едва ли ще дочакаш такъв ъпдейт. Най-вероятно е от конкретния телефон. Може би ще му излязат още кусури.
Що говориш глупости???? Въпросния телефон притежавам аз също. В Германия и Швейцария работи volte и vowifi без проблем. Тук също работеше до преди няколко месеца на виваком. Втората карта швейцарска в мрежа на А1 има volte и 5G в роуминг. 
Ама нали трябва да се пишат глупости да се трупа рейтинг....

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#11

(2021-12-22, 20:06:52)boxeo написа:  От Виваком казаха ,че услугата Volte е активна а защо не исписвало hd при водене на разговор било от апарата е как да е апарата почти нов S21Ultra...моля който може да помогне!!

Не твърдя че е от модела, а от конкретната бройка.
Цитирай
#12

(2021-12-22, 20:06:52)boxeo написа:  От Виваком казаха ,че услугата Volte е активна а защо не исписвало hd при водене на разговор било от апарата е как да е апарата почти нов S21Ultra...моля който може да помогне!!
Hd показва при разговор с други апарати в мрежата на виваком с 3г и 4г (volte). С определена бройка телефони (volte/vowifi и от другата страна) трябва да показва и HD+. От твоя страна ако има лого volte услугата трябва да работи и по време на разговор да не дропва мрежа под 4g, освен в случаите когато изгуби сигнала и прехвърли на 2g/3g да продължи разговора.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#13

Какво искаш да кажеш с определена бройка ,чеми има нещо нателефона ли?днес бях във Виваком за тест на картата и на управителя не излиза hd и на други....това от какво е според теб..благодаря

До etog се отнася всички казаха,че телефона нищо му няма ..какво да и е на конкретната бройка просветли ме не разбирам?

ДоBatala разбирам но нищо му няма на телефона и надруги няма hd аз със по стари модели има ?посъветвай ме аз пробвах всичко не излизатова hd и на управителя в Виваком също не излиза а е с волте
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)