Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

motorola g51 и g71
#26

За тази опция ли става въпрос, и при huawei е така.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • divna
Цитирай
Аксесоари
#27

За същата опция става въпрос, но при Моторола се появява след разпъване на щората втори път.
При първият път се появяват бързите бутони, след "дърпане" още веднъж се разпъва още малко
и в ситен шрифт най-долу се появява в менюто опция за същата функция. След като се кликне
върху функцията се влиза в същото меню, което Divna е показала. Но е много по-лесно, защото
става с 2-3 движения и не е необходимо да се обхожда менюто.
Аз съм свикнал така с Моторола още от Moto Z с Android 8.
Нямам спомен като беше с Андроид 6 дали беше така организирано, но е възможно и тогава да е
било така. Между другото с кабел USB A - USB C от зарядното на Huawei може само да се зарежда,
но няма достъп до това меню и съответно не могат да се прехвърлят данни.
Та кабела трябва да си е на Моторола
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#28

Aз пък направо си врзъвам телефона към лаптопа с блутут и прехвърлям . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
[-] 1 потребител изказва благодарност на fuckinggood за това мнение:
  • divna
Цитирай
#29

За малки файлове става, но я пробвай да си разтовариш картата със снимки чрез блутуут :-)
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#30

Може да направя едно кратко клипче само за това - за хора, които не са ползвали Motorola до момента и нямат опит с MY UX. Вероятно ще излезе нещо на английски и руски, но защо пък да си нямаме и на български Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#31

(2022-01-17, 14:30:19)solo5 написа:  За малки файлове става, но я пробвай да си разтовариш картата със снимки чрез блутуут :-)

Двуинтерфейсна флашка, вер.3.х - няколко гиги снимки за 5-6 мин. Няма такава скорост с кабел. Дори като се добавят още 5-6 мин. към лаптопа.
[-] 2 потребители изказват благодарност на stern за това мнение:
  • divna, solo5
Цитирай
#32

Снимки с Motorola moto g51 5G:

дневна светлина, авто
[Изображение: 37585546.jpg]

изкуствено осветление, авто

[Изображение: 37585544.jpg]

изкуствено осветление, авто

[Изображение: 37585545.jpg]

Изкуствен осветление, оскъдна светлина, авто

[Изображение: 37585547.jpg]

Изкуствено осветление, оскъдна светлина, режим: "цвят селекция"

[Изображение: 37585548.jpg]

През нощта, авто:

[Изображение: 37585550.jpg]

през нощта, нощен режим, от ръка

[Изображение: 37585549.jpg]

Няколко снимки с moto g31, компресирани са, за разлика от горните, но все пак

През нощта - авто от ръка:

[Изображение: IMG_20211217_234614052-800x602.jpg]

През нощта, нощен режим от ръка

[Изображение: IMG_20211217_234634234-1.jpg]

През деня:

[Изображение: 20211218_103236-800x600.jpg]

На изк. осветление, авто:

[Изображение: IMG_20211218_191015081.jpg]

[Изображение: IMG_20211218_1910238142.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • fuckinggood, solo5
Цитирай
#33

Нощния режим и на двата модела са покъртително зле , през деня бива , ако не си толкова запален фотограф и си снимаш за кеф какъвто съм аз би ми свършило работа , но през нощта някой рожден ден , иили парти по хубаво да не се вади . Kaто цяло моделчетата не са лоши , но това бавно зареждане от 10 вата с тая батерия от 5к вата ... За мен има по добри алтернативи в тоя ценови диапазон . Дори моя боец от миналото ще ги сбори тия двата . Само дето е с андроид 9 , но пак не пречи да се сборят .

Иначе гледам излиза едж 30 про с ген 1 ще е доста интересен модел

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
[-] 1 потребител изказва благодарност на fuckinggood за това мнение:
  • divna
Цитирай
#34

В условията на ниска осветеност телефоните на Motorola се справят доста по-добре, отколкото например флагмани на Xiaomi - въпрос на софтуер. Част то снимките, които качих (напр. тези около елхата) бяха с доста оскъсно осветление, но изглеждат все едно светлината е достатъчна и това мисля е в резултат на Quad Pixel технологията, която се прилага при снимане с основния сензор.

При снимки в пълен мрак - навън - общите ми впечатления са, че телефоните се справят добре, особбено за телефон за под 500 лв. Снимките, които качих  - само две направих, защото бях с темература и едва си стоях на краката. То не пречи пак д анаправя, защото вече съм добре, а телефонът все още е в мен, но ето снимки с Motorola Defy, компресирани са, пада качеството, като се качват, но все пак се добива представа. Първата е на авто, а втората на нощен режим:

[Изображение: IMG_20210827_233034371-800x600.jpg]

[Изображение: IMG_20210827_233020169-800x600.jpg]

От тази серия телефони, които бяха представени едновременно - moto g71 5G, moto g51 5G, moto g41 и moto g31 - само moto g41 има оптична стабилизация на основната камера, което е чудесно за телефон от този ценови клас Smile

Разбира се, спор няма, че флагманът Edge 30 ще ги превъзхожда, но там и цената е различна Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#35

Викам да направим една битка с теб с моя легендарен боец Мото х4 и това което хвалиш мото г31 в мрак и други сцени . Готова ли си на предизвикателството . Ще се разберем какво да снимаме еднакви сцени и разбира се макро режим искам да пробваме .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
[-] 1 потребител изказва благодарност на fuckinggood за това мнение:
  • divna
Цитирай
#36

В мен в момента е moto g51 5G - докато от Моторола не си го поискат обратно, както и moto g9 power, който се ползва от големия. Т.е. сега мога да направя снимки с тях само. Мнението ми за снимките, които съм правила с телефони Motorola, защото съм снимала с moto g9 power, moto 20 edge, motorola defy, moto g31 и moto g51 5G - e, че софтуерът им е добре пипнат. Основният сензор на повечето телефони е добър, като хардуер и когато и софтуерът е ОК - снимките стават. Особено с Quad Pixel технологията за сливане на 4 пиксела в един, която се прилага и за най-евтинтие телефони и изненадата за мен за OIS в moto g41 Smile.

Макро снимките не са добри, отбелязвам го във всяко ревю, включително и за moto g51 5G. Не виждам смисъл да се спестява нещо, което е очевиден факт. Причината е - слагат камери, колкото да ги има - да има 3 камери, а сензорите са с много малък оптичен формат Smile Но пък в условия на ниска осветеност - снимат добре, тук превъзхождат конкурентни телефони.

Ще дам пример с доста по-скъп телефон на конкурентна марка, с който не успях да снимам 1 роза - както и да се въртя - в няколко прдни дни. Гледайки на дисплея - гледката е приказка и като видя снимката - пълно мазало:



[Изображение: 37712124.jpg]

[Изображение: 37712123.jpg]

[Изображение: 37712122.jpg]

Същата роза, снимана с Pixel

[Изображение: 37597810.jpg]

[Изображение: 37597811.jpg]

[Изображение: 37597812.jpg]


Същата роза, снимана със Samsung

[Изображение: 37597813.jpg]

[Изображение: 37597814.jpg]

[Изображение: 37597817.jpg]

Лошите снимки с първия телефон са именно поради кофти софтуер... А Моторола - по отношение на софтуера - добре се справят - виждам при поредица най-телефони, с които съм снимала.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#37

Тази роза на първата снимка да няма скреж по нея хахахах . Супер лошо качество . Пиксела е на светлинни години , а Самсунга си е екстра .

Не знам , но си мисля ,че моя стар боец превъзхожда тия двете г31 и г51 по камера . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#38

Big Grin няма скреж, няма  Big Grin 

За MOTO X4 ли говориш? Ще го разгледам Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#39

Странно е как е излязла розата на макро.
Колкото и да е малка резолюцията на макрото, на Moto G9 Plus
щеше да изкарам розата приблизително като Пиксела като детайл
Може би разликите щеше да дойдат от общото впечатление за качествен кадър
А с GCAM стават прекалено остри даже, чак дразни с детайл
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • fuckinggood
Цитирай
#40

Размазаната роза е снимана с Xiaomi и проблемите според мен не са от сензора, а от софтуера. С телефон на Моторола до сега такава греда не съм имала. Първите ми снимки с Моторола бяха с moto g9 Power през декември 2020 г. Обикалях пак със Samsung, Pixel и Моторолата и евтиното телефонче се представи блестящо. Разбира се в определени сценарии издишаше, но определено надмина очакванията ми.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#41

Тук не си много обектвина какво Шаоми има разлика дали е нисък , среден или висок клас . Според мен тази роза е с нисък клас снимано , защото едва ли среден клас ще направи такъв бълвоч . Ако кажеш модела ще добием представа Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#42

Xiaomi 11 Lite 5G NE, висок се води уж...

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • fuckinggood
Цитирай
#43

Ако е НЕ се води средно към висок клас телефон . Добро телефонче с хубави спецификации за среден клас . Но мисля че не си фокусирала правилно розата . Не може такъв клас телефон да прави такъв бълвоч , т.е може , но трябва да е развалена . По моя преценка този телефон абсурд да снима така . Може да  е моментно , или да не си фокусирала , но всички снимки да са такива абсурд . Може пак да пробваш с НЕ и да видиш как снима . Smile

Иначе да моя стар боец , който все още действа и за съжаление е с 9 андроид е пушка . Мисля си че доста телефони ще ги ''пребие ' на снимки .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#44

Може, може Smile. Телефона е добър, ама камерата му не става. Изглежда, че когато сниманият обект е по-малък (в случая розата), му е трудно да фокусира върху него а фокусира върху фона отзад, или не фокусира изобщо. Абе добър...., колко пък да е добър? Има доста софтуерни бъгове, камерата му е направо лоша. Имам чувството, че е правен от отделни парчета и после са събрани заедно, без никаква синергия между тях. А и батерията не е на ниво. Два дни, на wi fi, с умерено ползване, на 90 hz, с триста зора. Май единственото му хубаво нещо е, че работи сравнително бързо. Щях да забравя - започна и да лагва.
Преди ползвах Motorola One Zoom. Нищо от описаното по горе не е правил, работеше си добре, камерата му беше в пъти по-добра. Май започвам да съжалявам, че го смених. И за това с носталгия си чета тук Smile

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#45

Именно - затова показах и снимки с други телефони - не е проблемът в розата или моето снимане. По-неприятното е, че на дисплея всичко изглежда прекрасно. В процеса на кадриране - нищо не е размазано. Мазалото се вижда после в галерията. Както казах - 3 поредни дни се мъчих с тая роза и не стана.

Също посочих, че други обекти ги засне, но най-добре снима пейзажи и не много отблизо. Ето още снимки:

[Изображение: IMG_20211030_120419-800x598.jpg]

[Изображение: IMG_20211030_121224-800x598.jpg]

[Изображение: IMG_20211030_121330-800x598.jpg]

[Изображение: IMG_20211030_115030-800x598.jpg]

На другите телефони - още на дисплея се вижда, ако нещо е размазано или не на фокус. А при Xiaomi-то не.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#46

Точно така, някъде и в друг пост писах - проблема вероятно е в обработката на снимката, тоест софтуерен. За това реших, че ще търся gcam да инсталирам, да видим с нея как ще е.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#47

Пуснаха мод на G-Cam 8.4. На доста устройства е тестван - твоят не е сред тях, но не пречи да пробваш - виж линка и ако решиш действай Smile Ако всичко е ОК - ще добавим модела Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • solo5, truewarrior22
Цитирай
#48

(2022-01-30, 20:02:30)divna написа:  Пуснаха мод на G-Cam 8.4. На доста устройства е тестван - твоят не е сред тях, но не пречи да пробваш - виж линка и ако решиш действай Smile Ако всичко е ОК - ще добавим модела Smile
На Xiaomi Mi 10T pro съм с версия 8.1

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • divna
Цитирай
#49

Жасмина е излезнал чудсно според мен и моето виждане  , но другите растения са излезнали покъртително . Интерессно защо така излизат и пейсмейкър може да снимаа с неговия боец някое растение да покаже . Или снимай с другите бойци пак растения . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
[-] 1 потребител изказва благодарност на fuckinggood за това мнение:
  • divna
Цитирай
#50

(2022-01-30, 20:02:30)divna написа:  Пуснаха мод на G-Cam 8.4. На доста устройства е тестван - твоят не е сред тях, но не пречи да пробваш - виж линка и ако решиш действай Smile Ако всичко е ОК - ще добавим модела Smile
Инсталирах камерата, не съм правил никакви допълнителни настройки. Както се инсталира, така я пробвах. Чисто функционално е ок, работи, но резултатите не са впечатляващи.
Модела може да се добави като такъв, на който камерата работи.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • divna
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)