Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заключен телефон
#1

Накратко историята, купих си преди два месеца запечатан А52s от заложна къща. По документи е взет от виваком. Днес по едно време телефона изпищя и ми излезе съобщение на екрана, че имало неплатени задължения и ограничават устройството. В момента не може да се ползва, дори не ме допуска до менюто. Изглежда е взет на изплащане и не са плащани вноски. Въпросът ми е, в това състояние ще може ли да се флашне? ако се опитам да го префлашна , дали ще се отключи?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма как при неплатени вноски да ти заключат телефона.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

(2022-01-04, 18:15:11)BGDropche написа:  Няма как при неплатени вноски да ти заключат телефона.

Дали?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#4

Най добре да се обадиш на оператора,и да обясниш ситуацията.Ето прочети тази статия.
https://paradacreativa.es/bg/como-desblo...-operador/

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#5

Говорих с оператор. Заяви ми, че не заключват устройствата, а ограничават сим картите. Посъветваха ме да пробвам хард ресет, или да звънна в Самсунг. Пробвах да вляза в хард ресет менюто чрез Power+ Volume Down, Power+Volume Up, но не иска. Съвети ?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#6

Трябва да го свържеш с лаптопа,с кабел.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#7

Така, това с компютъра го разбрах с малко повече четене. Направих няколко хард ресета. Един път само с Wipe Data, след това пробвах Wipe Data + Wipe Cache. След рестартиране изписва, че е правен неоторизиран опит за ресет. Въвеждам си пощата и паролата от gmail, правя първоначални настройки и пак ме връща на екрана от картинката горе. Изчерпах се откъм идеи.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#8

Излез от Gmail акаунта и тогава прави ресет...Иначе няма да стане...

Redmi 11s 5G
Цитирай
#9

(2022-01-04, 21:27:43)Djoro1974 написа:  Излез от Gmail акаунта и тогава прави ресет...Иначе няма да стане...

Нямам достъп до менюто. На екрана излиза това и дотам. А без да си въведа акаунта първоначално, не тръгва телефона.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#10

Маркираш wipe data / factory reset да изтрие всичко.

Huawei P30
Цитирай
#11

(2022-01-04, 22:37:48)DoryanY написа:  Маркираш wipe data / factory reset да изтрие всичко.

Това правя, но положението е същото. Пробвах с друг Гугъл акаунт и пак същото положение - минават първоначалните настройки и до там.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#12

Без СИМ карта,пак ли е така?

Huawei P30
Цитирай
#13

(2022-01-04, 22:50:11)DoryanY написа:  Без СИМ карта,пак ли е така?

Със и без СИМ, няма разлика.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#14

Прочети по-надолу тук, в поста на @DoryanY.
Телефона е заключен от оператора според мен, нищо, че са отрекли. Свържи се пак и се разберете...
Цитирай
#15

Влизаш ли в Download Mode там пише ли FRP on? Преинсталирай го сложи му не BGL фърмуер. SM-A528 ли е модела?
Полезен линк ? https://frpbypass.net/frp-bypass-samsung...-frp-lock/

? https://www.hardreset.info/devices/samsu...ification/

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
[-] 1 потребител изказва благодарност на rado__8 за това мнение:
  • valkov2
Цитирай
#16

(2022-01-05, 00:43:31)rado__8 написа:  Влизаш ли в Download Mode там пише ли FRP on? Преинсталирай го сложи му не BGL фърмуер. SM-A528 ли е модела?
Полезен линк ? https://frpbypass.net/frp-bypass-samsung...-frp-lock/

? https://www.hardreset.info/devices/samsu...ification/

Не мога да вляза в Download Mode. Пробвах със софтуера от връзките, които си посочил, но нищо не се променя. Говорих с познати-търговци на телефони, при всички са почнали да се появяват такива случаи.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#17

Ако оператора не ти го отключи,можеш да потърсиш съвет от сервиз който се занимава с това,потърсих в интернет и намерих този сервиз

Huawei P30
Цитирай
#18

Да не вземат всички оператори така да правят и да патят хората, които си купуват телефони от OLX, макар и чисто нови.
valkov обади се на тоя и му кажи да си плаща. Big Grin  В кръга на шегата, но без вина, виновен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

(2022-01-05, 11:20:16)DoryanY написа:  Ако оператора не ти го отключи,можеш да потърсиш съвет от сервиз който се занимава с това,потърсих в интернет и намерих този сервиз

Логика операторът да го отключи няма. Прегледах общите условия на Виваком и имат промяна точно в частта с лизинг на устройства:
"В тези случаи, ако предмет на договора за лизинг е крайно мобилно устройство (телефон, таблет), Лизингодателят, като собственик на лизингованото устройство, има право да наложи ограничение на техническите функционалности на лизингованото устройство и да ограничи възможностите му за осъществяване на повиквания единствено до такива към услуги за спешни повиквания."

Минах през няколко сервиза с добра професионална репутация. Всички казаха, че засега няма софтуерно решение. 
Съветът ми към всички е, не купувайте апарати взети на лизинг. Засега самсунга остава на трупчета, докато се намери решение.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#20

Е не, за пръв път виждам такова нещо, оператора да ти заключи телефона Bu Bu

В този смисъл на логика винаги могат да си изключат всяко едно тяхно устройство дори където не е на лизинг и няма кво да направиш, защото реално телефона не е твой, а на оператора и производителя

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#21

(2022-01-05, 12:42:36)BGDropche написа:  Е не, за пръв път виждам такова нещо, оператора да ти заключи телефона  Bu  Bu

В този смисъл на логика винаги могат да си изключат всяко едно тяхно устройство дори където не е на лизинг и няма кво да направиш, защото реално телефона не е твой, а на оператора и производителя

В конкретния случай когато вземаш вещ на лизинг, тя остава собственост на лизингодателя, докато не заплатиш дължимата цена по договора помежду ви. Ако го платиш изцяло, тогава става твоя собственост.

Иначе явно имат техническа възможност за заключване. Аз съм ползвал телефона с карта на А1 откакто е активиран и въпреки това...

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#22

В случая оператора трябва да търси човека който е взел телефона на лизинг,да намери начин да си го изплати,а не да го заключва,защото този който го е купил от ОЛХ,или заложна къща,няма вина та да страда.Трябва да се потърси КЗП за съвет.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#23

(2022-01-05, 12:42:36)BGDropche написа:  Е не, за пръв път виждам такова нещо, оператора да ти заключи телефона  Bu  Bu

В този смисъл на логика винаги могат да си изключат всяко едно тяхно устройство дори където не е на лизинг и няма кво да направиш, защото реално телефона не е твой, а на оператора и производителя

Преди години, колега си купува нов 5ес от мтел тогава. Плаща го в брой и подписва 2 годишен договор. След  около година искаше да пробва някаква карта на вивата. Оказа се че е кодиран/тогава го правеха всички оператори/. Та отиде до техен офис и ги попита защо след като е апарата е платен е кодиран. Те му кахаха, че имал 2 годишен договор. Обаче по него всички месечни такси се плащаха без закъснение. В случая мтел правеха нещо, което не е редно да правят по договор подписан от 2 страни, но го направиха. Колегата писа до Епъл, и те го помолили да им прати снимка на фактурата/тоест, че не е лизингов/. Час след пращането на снимката, апарата беше отключен. Та, мисля си че със Самсунг няма да е по-различно. Аз бих пробвал, ако бях на мястото на колегата, по-лошо няма да стане, но има шанс да бъде отключен.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

Първо - виновен е този , продал си телефона , взет на лизинг, без да го е изплатил.
Второ - виновен е търговецът , който го е купил без съответните документи , потвърждаващи произхода и условията.
Трето - виновен е и купувача , който решил да мине "тънко" и на аванта и е купил телефона без документи.
Цитирай
#25

(2022-01-05, 14:37:36)BisVal написа:  Първо - виновен е този , продал си телефона , взет на лизинг, без да го е изплатил.
Второ - виновен е търговецът , който го е купил без съответните документи , потвърждаващи произхода и условията.
Трето - виновен е и купувача , който решил да мине "тънко" и на аванта и е купил телефона без документи.

Апаратът е купен с документи - фактура, приемо-предавателен протокол и гаранционна карта. Така е купен и от заложната къща. Единственото, което липсва е договорът за лизинг. Не съм съгласен с внушенията ти, че сме виновни. Нито в заложната къща, нито пък аз, сме проявили някаква форма на недобросъвестно поведение. Иначе за лизингополучателя е така. Ще обмисля и по съдебен ред какво да направя.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)