Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заключен телефон
#51

Този, който го взима на лизинг и иска веднага да кешира...


Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • android_97, Dowper, jhoro
Цитирай
Аксесоари
#52

(2022-01-10, 22:22:34)whitehart написа:  Този, който го взима на лизинг и иска веднага да кешира...

Това имам предвид - тая работа мирише!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#53

Мирише много ясно. Тая схема е отдавна и явно колекторските фирми са изревали че не могат да съберат взиманията и операторите са решили да спрат тази порочна практика като заключат апаратите. Не знам това колко е законно. По принцип тях ги интересуват парите. И да си вземат апарата след 2рия 3тия месец той вече струва 20% от сумата която длъжника дължи. Явно нямат друг начин да спрат практиката с апарати на лизинг и веднага за продан, а лизинга...те ще има да вземат онзи да дава. И така.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#54

Ще изчакам аз да "изреват" повече хора, нещо съм Тома неверни към този пост....
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#55

Може другите оператори да не правят така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#56

(2022-01-11, 07:02:00)emzo написа:  Ще изчакам аз да "изреват" повече хора, нещо съм Тома неверни към този пост....

Нямам особено полза да разпространявам невярна информация, но както е мотото на 2021-ва "всеки сам си преценя".

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 5 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • alexander_sirakov, android_97, fu4ko, jhoro, scorceni
Цитирай
#57

Интересно ми е само как при запечатана кутия от производител даден оператор слага поправки на boot ниво на фърмуера да заключват устройствата?
Някакви идеи? OTA няма как да е....

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#58

(2022-01-11, 22:30:21)gazibarev написа:  Интересно ми е само как при запечатана кутия от производител даден оператор слага поправки на boot ниво на фърмуера да заключват устройствата?
Някакви идеи? OTA няма как да е....

Моето предположение е, че Виваком са си платили да им го добавят фабрично за техните бройки.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#59

(2022-01-11, 22:30:21)gazibarev написа:  Интересно ми е само как при запечатана кутия от производител даден оператор слага поправки на boot ниво на фърмуера да заключват устройствата?
Някакви идеи? OTA няма как да е....

Вчера пих едно вино - на етикета и на тапата (вътре) пишеше „Произведено за ...“!

Както - на брандиран апарат - при старт излиза логото на оператора. Custom ROM

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#60

Пробвай през Odin с повече от един файл да префлашнеш на чисто с firmware, който да не е български, а по-сокоро Германия, Франция и т.н.

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy.../#SM-A528B

https://www.sammobile.com/wp-content/the...-5file.pdf

https://dl2018.sammobile.com/Odin.zip
Цитирай
#61

valkov2 Оправи ли телефона?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#62

Интересно ми стана и на мен. В Русе дали няма оторизиран сервиз на Гнусмас да видим те какво ще кажат ?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
Цитирай
#63

(2022-02-09, 23:10:35)rado__8 написа:  valkov2 Оправи ли телефона?

Не, все още няма решение. За флашване и инсталиране на друг ром, пък да не говорим. Единственото което може да направи в момента е да звъни на 112. Мъчиха го и с бокс, ама нъцки. Ако има някакво развитие ще пиша.
Видях и няколко обяви да продават заключени Самсунги за части.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#64

За флашване с друг ром с друго CSC защо да не говорим ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#65

(2022-02-10, 00:46:44)valkov2 написа:  Не, все още няма решение. За флашване и инсталиране на друг ром, пък да не говорим. Единственото което може да направи в момента е да звъни на 112. Мъчиха го и с бокс, ама нъцки. Ако има някакво развитие ще пиша.
Видях и няколко обяви да продават заключени Самсунги за части.



Пиши ми лично и ми го прати по спиди да видим какво са мъчили

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#66

@valkov2, пращай го на @rado__8.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#67

Някакво развитие по въпроса има ли, че ми е интересно? Cry
Цитирай
#68

Няма засега. Напоследък съм доста зает и нямам време да се свържа с rado__8, за да се разберем. Иначе подпитвам редовно по сервизи и майстори - засега всички вдигат рамене.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#69

(2022-02-16, 13:55:23)valkov2 написа:  Няма засега. Напоследък съм доста зает и нямам време да се свържа с rado__8, за да се разберем. Иначе подпитвам редовно по сервизи и майстори - засега всички вдигат рамене.

Отговорих ти на личното

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#70

Добре, явно е нова практика и искам да се извиня на автора.

Снимката е от 4пда и е за а72, но все си мисля, че трябва да може да се байпасне по някакъв начин.


   

п.с. и на с20 фе:
   
Цитирай
#71

И ако някой не си плаща лизинга, а телефона вече го е продал и му е все едно, че другия не може да го ползва, каква е развръзката, оператора няма ли да се задейства по друг начин, за да го накара да плаща.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#72

(2022-02-25, 15:43:09)hazART написа:  И ако някой не си плаща лизинга, а телефона вече го е продал и му е все едно, че другия не може да го ползва, каква е развръзката, оператора няма ли да се задейства по друг начин, за да го накара да плаща.


Бай Мангау дето няма 5 лева и няма какво да вземат, как ще го задължат? По-скоро да се затегне контрола относно лесното раздаване на скъпи устройства на лизинг на видимо неплатежоспособни клиенти.


Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#73

Нц, гони се таргет и бонуси. Какво го интересува консултанта дали ще плащаш или не, важно е да има договор с месечна такса от която се печели. Другото се дава на ЧСИ. Те пак си взимат парите, а друг не може да ползва телефона.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#74

Там е работата, че понякога и ЧСИ са безсилни и тогава се стига до заключване на апарати.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#75

(2022-02-25, 13:08:10)emzo написа:  Добре, явно е нова практика и искам да се извиня на автора.

Снимката е от 4пда и е за а72, но все си мисля, че трябва да може да се байпасне по някакъв начин.




п.с. и на с20 фе:

Няма нищо. Моето изглежда като на втората снимка, но е на български, а не на полски. Явно е правено от един и същи разработчик. Когато стане по-масово ще му се намери цаката. 
Още веднъж, лекичко ви припомням, на всяка цена да искате доказателства от продавача, че стоката е ИЗЦЯЛО заплатена. В сайтовете за обяви е пълно с телефони взети на изплащане и дадени на прекупвачи. Сега почнаха Виваком, но не се знае кога другите два оператора и големите вериги ще го въведат като политика. А то ще се случи в един момент неизбежно.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 2 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • milss, whitehart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)