Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заключен телефон

(2022-11-12, 13:35:08)vfti написа:  ...Направих фактори ресет, но явно е заключен с гугъл акаунт. Има ли вариант да се отключи или да търся някъде да го продам на части?
Ако е за части къде ще ме посъветвате да го продам и какви горе долу да очаквам от него?
Опитай с това видео:

 
Цитирай
Аксесоари

Това ми попадна съвсем случайно след като видях тази тема и гледах water test на A53 и се зачетох в коментарите:

"this device will be locked automicaly,incase of bill will not pay due time (Sansung A53),,
After buying this phone,,this notification begins to come..What can I do??for that case "

https://www.youtube.com/watch?v=cWXk6R08vgs

Някакво видео с потенциално решение на проблема: https://www.youtube.com/watch?v=AfXxGBEtAdQ
Цитирай

Quote "
(2022-05-18, 14:04:28)hazART написа:  То от тебе нищо не зависи, ти си му продал телефона, а това че този, на който е името на телефона в договора и не плаща лизинга е друг проблем. Но ти като посредник няма какво да направиш.
Предполагам, че телефона е от Vivacom.  "

Valdi:
Мой отговор с малко полезна информация
[quote pid="1712414" dateline="1652875468"]
ЗА Виваком да ви светна как да ги проверявате.

1ви супер лесен начин. Трябва  да има свалена апликацията My VIVACOM( обече прадавача може да не я е свалил или да я е изтрил, по-надолу съм обяснил ако е такъв случая как да се процедир!  СЛЕД update и логване с имейл в My VIVACOM ми изкара на 1ва страница най-долу 2  неща:

-Активни допълнителни услуги 

-УСТЕОЙСТВА НА ИЗПЛАЩАНЕ (отдолу съм поставил инфото което е видимо чрез този вариант- колко е платено и какво остава:

Устройства на изплащане
[/quote]
[quote pid="1712414" dateline="1652875468"]
MOTOROLA EDGE 30 PRO
[/quote]
[quote pid="1712414" dateline="1652875468"]
Устройство на изплащане MOTOROLA EDGE 30PRO
[/quote]
[quote pid="1712414" dateline="1652875468"]
IMEI: 35ХХХ
[/quote]
[quote pid="1712414" dateline="1652875468"]
Закупено с услуга: 8772ххххх
[/quote]
[quote pid="1712414" dateline="1652875468"]
Обща сума на устройството: 1271.52 лв.
[/quote]
[quote pid="1712414" dateline="1652875468"]
Месечна вноска: 52.98 лв.
[/quote]
[quote pid="1712414" dateline="1652875468"]
Оставащи месечни вноски: 15 (om 24) x 52.98 лв.
[/quote]
[quote pid="1712414" dateline="1652875468"]
Оставаща сума за плащане: 794.70 лв.
[/quote]
[quote pid="1712414" dateline="1652875468"]
Сума за предсрочно погасяване: 755.26 лв.

Ето детайли ако това не ви излиза за по Вариант 2, но пак ще се види лесно!
Има апликация My Vivacom, може да я е изтрил, но го караш да я свали и да се логне с мейл или с неговия собствен тел номер, но с мейл има повече инфо  (те от Вива ще му асистират, не може да не можеSmile. В Заложната/ОЛХ или от където там- отваряш My Vivacom и вътре на основната страница горе има иконки, и едната е портфейл, където стой текущата сметка. Цъкаш 3те точки на сметката и избираш архив( прикачвам скрийншот долу) От там при мен виждаме кога сметката става двойна, от момента в който съм подписал и взел тел. на въпросния мошемник може и от  първата сметка да има лизинг, първи договор с Виваком примерно. Е отдолу в Архив са наредени история на платените сметките и виждаш нормалната месечна сметка за услугите И дсли ИМА СУМА за устройство на ЛИЗИНГ. После може да преброиш колко сметки в Архив има платени от обикновено 24 месечен план( мисля, че съм виждал и 36м?
[/quote]
[quote pid="1712414" dateline="1652875468"]
Вижте скриншотите- ето как при мен се вижда, че започват от Август 2022 до Април 2023 включително по-скъпи сметки, от момента в който съм го взел. Това е телефон нов 1500лв, ако на следващия ден го набиеш в ОЛХ или заложна тегаво... Вижте скриншотите да разберете за Виваком как да ги ловитеSmile Там не може да скрие ,"устройство на лизинг, те го набиват от Виваком вътре" Ако не иска да ви го отвори..МХМ

[/quote]


Прикачени файлове Миниатюри
                       
               
Цитирай

Как да заработят тези 2 начина, след като в заложната къща/никога не съм купувал от там/презполагам най-много да поискат личната ти карта за адрес. Ако купуваш от олх /по интернет/ как ще станат нещата които си описал? Ако е като на пазара да си лице в лице с продавача - има шанс. Въпреки, че може и да не се съгласи. Тогава ти няма да купиш, но друг/който не чете тук примерно/ ще купи и измама пак ще има!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Vivacom приложението е с тая визия от поне 2018/2019, когато имах Smart U план при тях защото беше неограничен и единствен такъв по онова време...

Освен, че са го направили синьо друго не са пипнали, седят си с поне 5-6 годишната (ако не е и повече) визия тия... ама какво ли се изненадвам.

В заложната искат лична карта принципно така, че няма как да нямат данните на този, който залага. Въпроса е доколко могат да използват тази информация, все пак е лична.
Цитирай

Поправете ме ако греша, но ако предишния собственик е откраднал/неизплатил или някаква друга нередност с телефона всеки последващ договор с него за продажба ще е нищожен - просто той продава нещо, което не е негова собственост. Това става дори с апартаменти та какво остава за някакви телефончета ..
Цитирай

(2023-05-13, 21:22:55)nistel написа:  Поправете ме ако греша, но ако предишния собственик  е откраднал/неизплатил или някаква друга нередност с телефона всеки последващ договор с него за продажба ще е нищожен - просто той продава нещо, което не е негова собственост. Това става дори с апартаменти та какво остава за някакви телефончета ..

Според мен ако се заведе дело срещу Vivavom ще се спечели. Просто трябва да се намери адвокат на който му се занимава. Два пъти изпращам запитвания към Виваком на какво основание ми заключват телефона и отговор няма. Не отговарят защото е незаконно да го правят.

Чл. 78. (1) (Изм. – ДВ, бр. 100 от 1997 г.) Който придобие по възмезден начин владението на движима вещ или на ценна книга на приносител на правно основание, макар и от несобственик, но без да знае това, придобива собствеността, освен когато за прехвърлянето на собствеността върху движимата вещ се изисква нотариален акт или нотариална заверка на подписите. Това правило се прилага и за придобиване на други вещни права върху движима вещ.
Цитирай

То в самата гаранция отзад трябва да пише, че при неплащане на вноските се заключва, та всичко си е написано, просто трябва да се прочете.
И се съмнявам някой да се занимава да съди операторите при положение, че разполагат с цял отдел прависти на няколко нива, за нещо, което е описано.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2022-08-19, 21:45:12)altanivan написа:  По принцип моят телефон е от Yettel, но в друг форум четох, че и при тях вече ги заключват ако не се изплаща 🤔🤔🤔
Иначе ще пробвам утре пак да видя какво ще покаже..

Кой е този друг форум, аз за сега съм чувал че само Виваком заключват.

Здравейте, само Виваком ли заключват или и при другите оператори е практика вече?
Цитирай

Гледах в базар.бг че отключват такива телефони. Но не винаги ставало

Motorola MILESTONE-htcEVO 3D-htc 516 dual-sony Z ULTRA -Samsung Galaxy Note 8.0(tab) -lenovo A1000-lg G4- Huawei P10-huawei P9 lite-Huawei P30pro- Xiaomi note 9 pro- Xiaomi 11T pro
Цитирай

(2024-03-24, 12:02:15)evrika321 написа:  Гледах в базар.бг че отключват такива телефони. Но не винаги ставало

Да, така е. Имам познати със сервиз и дори ми показаха такъв неуспешно отключен телефон. Иначе, ако някой има съмнения, относно обява може да ползва този сайт https://sickw.com/

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)