Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон с добра камера за снимки и бюджет 1000 - 1500лв
#51

(2022-03-08, 15:35:13)galev_90 написа:  това е от факта, че софтуера на заводското приложение пудри снимките, а като използваш Вайбър или месъджър софтуера не играе.
защо с п40 про, или друг апарат висок клас не съм го имал тоя проблем?
било то и с21 ултра примерно.
и аз като повечето от потребителите вярвах на ревюта, но нещо не е баш така както се представят нешата.
Започнах лично от първо лице да се убеждавам кое става и кое не.
Забравих, че хуавей бяха най във всичко. А относно самсунга, най-пипнатите софтуерно снимки са на тази марка. Аз реална снимка бик определил като сложа снимката до оригинала, а не така както на някой му харесват цветовете.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари
#52

На Pixel му е добра основната камера,но селфи камерата изостава от на Самсунг,Хуавей и Айфон.

Huawei P30
Цитирай
#53

(2022-03-08, 18:04:22)pepy1 написа:  Забравих, че хуавей бяха най във всичко. А относно самсунга, най-пипнатите софтуерно снимки са на тази марка. Аз реална снимка бик определил като сложа снимката до оригинала, а не така както на някой му харесват цветовете.

Аз си споделям мнението от първа ръка като човек имал и двата пиксела 6та серия
това колко са добри хуавей.. и те имат трески за дялане и то големи.
всички като чуете пиксел  и си мислите, че са като едно време когато нексусите цепеха мрака.
далеч не е така 
Това е мое мнение и не го налагам на никой.
парите са си ваши

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#54

(2022-03-08, 15:58:46)NoMaD написа:  А трябва ли да го има? Колко пъти въпросната опция ще е важно необходима при ползване на устройството в ежедневието ти?
Често.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#55

(2022-03-08, 22:13:35)galev_90 написа:  Аз си споделям мнението от първа ръка като човек имал и двата пиксела 6та серия
това колко са добри хуавей.. и те имат трески за дялане и то големи.
всички като чуете пиксел  и си мислите, че са като едно време когато нексусите цепеха мрака.
далеч не е така 
Това е мое мнение и не го налагам на никой.
парите са си ваши

Не съм точно човекът, който само е чувал за пиксел. А за неналагането на мнението ти... Посочи ми телефонен апарат, който не "пудри". Много голяма част от флагманите ползват оптика и сензори на Сони, обаче при всички марки апарати снимали едно и също нещо - снимката е цветово различна. Дали това е от камерата? Това е от приложенията които я ползват. А точно пък месендър и вайбър са най-скапаните приложения и аз не бих ги давал за пример, особено за качесво на видео и снимки, нищо че съм го ползвал с години за разговори с България - все пак  е най-разпространено. Въпреки всичко, който и апарат да ползва селфи камерата си за видео, е много по-добре от лаптопските вградени камери. Целта на тези камери е да има образ, не да им броим порите на кожата. Аз бих предложил Сони 5 серия за добри снимки за този бюджет.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#56

(2022-03-09, 04:51:38)pepy1 написа:  Не съм точно човекът, който само е чувал за пиксел. А за неналагането на мнението ти... Посочи ми телефонен апарат, който не "пудри". Много голяма част от флагманите ползват оптика и сензори на Сони, обаче при всички марки апарати снимали едно и също нещо - снимката е цветово различна. Дали това е от камерата? Това е от приложенията които я ползват. А точно пък месендър и вайбър са най-скапаните приложения и аз не бих ги давал за пример, особено за качесво на видео и снимки, нищо че съм го ползвал с години за разговори с България - все пак  е най-разпространено. Въпреки всичко, който и апарат да ползва селфи камерата си за видео, е много по-добре от лаптопските вградени камери. Целта на тези камери е да има образ, не да им броим порите на кожата. Аз бих предложил Сони 5 серия за добри снимки за този бюджет.

Искате да кажете, че е нормално да дадеш 1000 или 1500-1600 лева за пиксел( 6/6 про) и като правиш видео разговор през примерно вайбър или фейсбук, да излиза отвратителна картинка, все едно снимана с китаец за 200 лева?
Как пък с други телефони тоя проблем го няма.
Е не мога да накарам майка ми и баща ми да ползваме някое супер гига мера тера приложение специално за видео разговори..
отделно бъгавите софтуерни ъпдейти?
Що за простотия е да държиш и правиш софтуера(андроида) и да не можеш дори собствените си телефони да ги направиш bug free, ами хората по групите им е е.а майката от тъпи ъпдейти.(да са xiaomi или друг китаец добре свиканли сме.)
отделно не стига, че няма зарядно ок, следват малоумията на всички "големи", ама да го закачам за друго тайп ц зарядно/кабел, и да не  иска дори да отчете зарядно и тръгне да се зарежда, а да ме извиняват смотаните гугълци, ама няма да си вържа на врата великото им зарядно и мега специалния кабел и с мен да ги нося.
относно прехода към 3.5 имам сигурно 10 преходника и естествено с нито един не иска да тръгне смотания пиксел.
Какво пък му е толкова специалното.
Аз лично не съм готов на тия пари да правя някакви тъпи компромиси, където дори не може да си помисли човек, че е възможно фирма като гугъл да прави.

Honor Magic 5 pro Black
[-] 3 потребители изказват благодарност на galev_90 за това мнение:
  • free, gavrail1992, sabrax
Цитирай
#57

(2022-03-09, 04:51:38)pepy1 написа:  Посочи ми телефонен апарат, който не "пудри".

Повечето телефони през последните години имат опция за показване
на снимките със засилени цветове, както и засилена обработка при снимане
Колкото до Вайбър, други месинджъри и социалки те си компресират,
защото обемите са големи и преноса им е пари
Въпреки това си има опции за качеството и процента на компресията
При предаване в реално време за да върви гладко и с що годе добро качество си иска и добър нет
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • free
Цитирай
#58

Стоя и се чудя...дали Motorola Edge 20 pro може да замести (като качество на камерата) Huawei P30 Pro? Търсих сравнение в youtube по въпроса, но няма.
Цитирай
#59

Ами по-скоро не.
В 4пда има снимки правени с него и на мен лично ми се струват зле.
Няма стерео говорителчета. И тия 144хз ще топят яко батерията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#60

(2022-03-11, 13:25:19)emzo написа:  Ами по-скоро не.
В 4пда има снимки правени с него и на мен лично ми се струват зле.
Няма стерео говорителчета. И тия 144хз ще топят яко батерията.

То и P30 Pro-то няма стерео, тъй че това не е драма. А иначе, тия високите херци аз така или иначе не виждам файда от тях - купя ли си нов телефон, първото което ще направя е да превключа на 60. Така че, основния въпрос се върти около камерата. Случайно да имаш линк, към темата в която има снимки там? Да разгледам.
Цитирай
#61

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=1031842

Иска регистрация.
Цитирай
#62

(2022-03-11, 14:00:44)emzo написа:  Иска регистрация.
Регистрация на 4PDA се иска само за сваляне на файлове.

 
Цитирай
#63

(2022-03-11, 14:00:44)emzo написа:  https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=1031842

Иска регистрация.

Благодаря. Разгледах. Наистина, нещо не съм впечатлен от качеството на снимките. Много измити ми се виждат. Язък - никакъв избор нямам за смяна на Вейхуя. Изглежда ще си стоя с него още 1 година.
Цитирай
#64

Pixel 6 , oneplus не снима добре, като Шиаоми са долу горе, стават, но не са нивото на Айфон, и надали някога ще са.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#65
Thumbs Up 

В крайна сметка след много чудене поръчах новия One+ Nord 2T 5G с Андроид 12, бил с флагманска камера Sony IMX766.
В момента дават и слушалките Buds Z2 free. Съпорта ще е максимален, само да излезе читав. 
В Амазон 256*12 версията 500Е с 2г гаранция. Малко много за китаец, но иначе отиваме доста по-нагоре.
Благодаря за съветите!
Buga

ПС: Ще пусна някоя снимка като дойде, да видим как е камерата.
Между другото какви основни настройки биха удължили чувствително стендбая на телефона, принципно?
Цитирай
#66

Забрана на приложения да ползват локация когато не се използват/с малки изключения/, също така забраняваш на приложенията бекраунд рефреш. Автоматични ъбдейти, както и такива през мобилни даннни също ги забраняваш. Ако ти е много важен ъп на момента винаги можеш да го разрешиш. Изгасване на дисплея на най-малкия интервал при неработещо положение.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • free
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)