Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLte на Realme 7 Pro?
#1

Как да подкарам VoLte на Realme 7 Pro? Опитах, като прехвърлих картата на Poco F2 Pro и изпратих sms START на номер 1701... получих sms, че не може да бъде активиран. На Poco-то имa VoLte...


Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
Аксесоари
#2

Обади им се да ти го активират. Аз имах същия дерт. Обадих им се... казаха ми че уж е активна услугата, отговорих им че не е, задържаха ме на линия за минута и казаха че вече е ок. Минута след като затворих получих смс че услугата е активирана успешно. Рестартирах и се появи VoLte

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#3

(2022-01-06, 18:55:42)gazibarev написа:  Обади им се да ти го активират. Аз имах същия дерт. Обадих им се... казаха ми че уж е активна услугата, отговорих им че не е, задържаха ме на линия за минута и казаха че вече е ок. Минута след като затворих получих смс че услугата е активирана успешно. Рестартирах и се появи VoLte
Попитаха ли за какъв телефон?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
#4

На кой оператор е това
Цитирай
#5

Не попитаха. На виваком но не мисля че ще има разлика в операторите.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#6

Звънях на 123, обясних, че съм закупила от тях нов апарат и имам нужда от активация ма VoLte. Отговориха ми, че е активиран...просто трябва да си рестартирам телефона. Рестартирах, но не се активира! Днес ще звъня отново.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
#7

(2022-01-07, 10:31:54)Severna написа:  Звънях на 123, обясних, че съм закупила от тях нов апарат и имам нужда от активация ма VoLte. Отговориха ми, че е активиран...просто трябва да си рестартирам телефона. Рестартирах, но не се активира! Днес ще звъня отново.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Телефона разбира се трябва да е съвместим с услугата. Засега от моделите на Realme поддръжка има само C21.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#8

(2022-01-07, 10:41:07)batala написа:  Телефона разбира се трябва да е съвместим с услугата. Засега от моделите на Realme поддръжка има само C21.
Poco F2 Pro нямаше подръжка, но се активира!

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
#9

(2022-01-07, 10:43:08)Severna написа:  Poco F2 Pro нямаше подръжка, но се активира!

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Да, но самата активация на сим картата сигурно е станала в съвместим телефон с смс предполагам? В модема на Поко ф2 про има операторски профил на виваком, но при Realme освен гореспоменатия модел очевидно липсва и услуга няма.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#10

явно и тука е като при Xiaomi - първо трябва да забраниш "VoLTE Carrier check":

Hey, kindly follow the below steps:

1. Make sure your specific realme device model and network subscription support VoLTE.

2. Dial *#*#4636#*#*

3. Phone Information

4. Set Preferred Network type

5. Select LTE/GSM auto(PRL)

6. Enable cellular radio power

7. Enable VoLTE Provisioned

8. Enable video calling configured

If the problem persists kindly contact the service provider.

източник: https://c.realme.com/

Ще го пробвам при първа възможност на жената на Realme 5i

за съжаление при Realme 5i явно не работи - набирането на кода не дава резултат

Samsung Galaxy S III Mini White >> Samsung Galaxy S4 Black Mist Android 5.0.1 >> Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C stok
>> Xiaomi Poco X3 Pro >> Xiaomi Poco F5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)