Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 FE - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: beb4c27298dbcd49aec7fe30ec5e1edd-L.jpg]

Samsung Galaxy S21 FE разполага с 6.4" Dynamic AMOLED 2X дисплей с Full HD+ резолюция, плоско покривно стъкло, 120 Hz опреснителна честота и 240 Hz честота на дискретизация при докосване. Екранът идва с функцията за щадете на очите Eye Comfort Shield, използваща AI, за да контролира синята светлина.

[Изображение: 018-galaxy-s21-fe-5g-white-back.jpg]

Екранът има изрязана в централната горна част 32 МР селфи камера, а по-надолу в него е интегриран оптичен скенер за пръстови отпечатъци.

[Изображение: 037-lifestyle-galaxy-s21-fe-5g.jpg]

Основната камера е тройна и добре позната комбинация от 12 MP главен сензор с Dual Pixel AF, оптична стабилизация и бленда f/1.8 + 12 MP с ултраширок обхват от 123 градуса + 8 МР с телеобектив за до 30х цифров зуум. В камерата има цял куп екстри, сред които такава за изтриване на нежелани обекти от кадрите и друга за възстановяване на лица с помощтта на AI - неща, които бяха акцент и при представянето на Google Pixel 6. Нощният режим пък използва наслагване на до 14 снимки.

[Изображение: 025-galaxy-s21-fe-5g-graphite-front.jpg]

Основната камера е тройна и добре позната комбинация от 12 MP главен сензор с Dual Pixel AF, оптична стабилизация и бленда f/1.8 + 12 MP с ултраширок обхват от 123 градуса + 8 МР с телеобектив за до 30х цифров зуум. В камерата има цял куп екстри, сред които такава за изтриване на нежелани обекти от кадрите и друга за възстановяване на лица с помощтта на AI - неща, които бяха акцент и при представянето на Google Pixel 6. Нощният режим пък използва наслагване на до 14 снимки.

[Изображение: 039-lifestyle-galaxy-s21-fe-5g.jpg]

Основната камера е тройна и добре позната комбинация от 12 MP главен сензор с Dual Pixel AF, оптична стабилизация и бленда f/1.8 + 12 MP с ултраширок обхват от 123 градуса + 8 МР с телеобектив за до 30х цифров зуум. В камерата има цял куп екстри, сред които такава за изтриване на нежелани обекти от кадрите и друга за възстановяване на лица с помощтта на AI - неща, които бяха акцент и при представянето на Google Pixel 6. Нощният режим пък използва наслагване на до 14 снимки.

[Изображение: 017-lifestyle-galaxy-s21-fe-5g-olive-lav...aphite.jpg]

Galaxy S21 FE излиза с Android 12, покрит от новата версия на фирмения интерфейс One UI 4.0, като вероятно ще е още един от моделите на корейците, обезпечен с дългогодишна софтуерна поддържа и актуализации до 3 следващи версии на Android.

[Изображение: 007-lifestyle-galaxy-s21-fe-5g-handson-graphite.jpg]

Смартфонът ще се продава в цветовете черно, бяло, лилаво и зелено, като има пластмасов гръб с подаваща се от него камера, която напомня дизайна на серията S21. Рамката е метална, а дебелината е едва 7.9 мм, което е по-малко от тази на предходния Galaxy S20 FE. Samsung запазва високата защита от прах и вода IP68.

[Изображение: 01-galaxy-s21-fe-5g-specification-infographic.jpg]

Цената на Galaxy S21 FE ще започва от 749 евро, но предстои да разберем за колко ще се продава в България, имайки предвид, че Galaxy S21 е наличен за 1599 лв. Очаква се на пазара от 11 януари.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Наличен в Технополис и Плесио , 1449 за 128 GB версия
В Плесио има и 256 за 1549
Цитирай
#3

(2022-01-06, 22:55:19)Sev написа:  Наличен в Технополис и Плесио , 1449 за 128 GB версия
В Плесио има и 256 за 1549
За тези пари по-добре Pixel или S21 да се вземе.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#4

Пиксел без VoLTE и 5G
Цитирай
#5

За тея пари по-добре S21

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#6

В Ситител вече е 1349 Smile
Цитирай
#7

При реално ползване ще се види дали е по-добре s21. .

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Едно нещо не ми харесва и това е намаляването на размера, първия модел S10 Lite беше 6.7 втория S20 FE 6.5 и сега S21 FE 6.4
Цитирай
#9

Обмислям да го пробвам, бях впечатлен от с20 фе-то, и реално при сравненията не бих взел самсунг без снапдрагъ, тъй като някак си би ми вършел работа и трябва да избирам между с21 фе и 2х по-скъпия 13 pro.

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#10

И аз го позаглеждам...Имам да преподписвам 2 договора и още нищо не съм избрал. То няма и много какво.
Ми 11Т за към 700лв или този на 1050. И 2-та ще ми вършат работа в това съм сигурен. Едни 300лв е отгоре самсунга, но не в това проблема а по-маклата батерия и особено слабото му зарядно, което в комплекта даже и го няма. Операторите май даваха, но какво ли?
+ в самсунга евентулано в дисплея и това, че почти винаги имам и самсунг часовник и някой неща вървят само, ако и 2-те устрйства са самсунг
Цитирай
#11

Само А1 към момента подаряват актуално бързо зарядно. Другите или дават безполезна джаджа, или нищо. Зарядното обаче е около 30-40лв. Не виждам причина да не го купиш отделно, след като ще отделиш над 1000лв за у-во. За бавното 25W зареждане в самсунга няма особено какво да се направи. Поне е налично и безжично зареждане, което при китаеца липсва.
А за 300-те лева над 11Т, има защо да са там - IP68; SD888; OIS на камерите и като цяло по-добър сетъп, предполагам; по-добро селфи, ако някой все още го вълнува това. Естествено се плаща и премиум за марката.
Реално, за цената на S21 FE, по-скоро се класираш за 11T Pro, където нещата (на теория) стоят малко по-добре и може да се говори за някакво сравнение със самсунга. Едно добро ревю за живота на батерията би помогнало доста, защото в 11T/Pro той определено не е впечатляващ, а точно обратното.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#12

(2022-01-11, 11:28:45)rumo написа:  И аз го позаглеждам...Имам да преподписвам 2 договора и още нищо не съм избрал. То няма и много какво.
Ми 11Т за към 700лв или този на 1050. И 2-та ще ми вършат работа в това съм сигурен. Едни 300лв е отгоре самсунга, но не в това проблема а по-маклата батерия и особено слабото му зарядно, което в комплекта даже и го няма. Операторите май даваха, но какво ли?
+ в самсунга евентулано в дисплея и това, че почти винаги имам и самсунг часовник и някой неща вървят само, ако и 2-те устрйства са самсунг

Аз вчера се опитах да правя нещо, като сравнение - между S20 FE, S21 FE и S21.

При S21 дисплеят е най-добър, поради това че честотата на опресняване не е просто висока, а и адаптивна. Не е фиксирана нa 120 Hz, а се променя според това каква правиш с телефона. Ако не гледаш динамично съдържание или не скролваш бясно - реално не ти е необходима висока опреснителна честота и от това се пести заряд. Но пък телефонът е малък, предвиден е да е малък - 6,2 инчов.

При S21 FE - размерът е балансиран - среден - нито голям, нито малък, за да пасне на потребностите на най-много хора. Телефонът е тънък и относително лек, с доста по-голяма батерия - 4500 mAh, спрямо 4000 mAh в S21;  за разлика от S20 FE - който е и по-дебел и по-тежък със същата батерия.

Основната камера е еднаква при трите телефона, но телефото камерата на флагмана (S21)почти няма оптичен zoom. Той e s 30 x Space zoom, което реално е 1,1 оптичен и 3 х хибриден оптичен - което означа малко оптично приближение + софтуер и се използва високата резолюция - 64 MP на S21. Двата FE модела са с  8 MP телефото камери с 3 x оптично приближение. Разглеждах снимки на 20 x zoom, е, флагманът се справя по-добре. Явно много добре са пипнали Space Zoom-a  Big Grin

Относно чипсета - изборът е между Exynos (S21)  и Snapdragon (S21 FE). Аз не съм имала проблеми с Exynos-ите, но вероятно ще има изкушени да пробват Дракон.

При батерията - малко се получава танту за кукуригу - S21 е с по-малка батерия и по-енергоефективен екран. S21 FE е с по-голяма батерия и ще кара повече, ако се ползва на 60 Hz.

S21 FE има още един плюс - 1 мажорна актуализация повече, защото идва с Андроид 12.

Така, като претегля плюсовете и минусите - изборът е между това - колко голям да е телефонът и зависи, разбира се - каво правиш с него. Какво гледаш, играеш ли, и колко време ще се ползва ... защото темата за поддръжката все повече има значение.

Относно интеграцията - часвоник-телефон - спор няма, че ако и двете устройства са Самсунг - ще се възползваш максимално Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 3 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • enkov, Ivo. Petkov, rumo
Цитирай
#13

(2022-01-11, 11:28:45)rumo написа:  И аз го позаглеждам...Имам да преподписвам 2 договора и още нищо не съм избрал. То няма и много какво.
Ми 11Т за към 700лв или този на 1050. И 2-та ще ми вършат работа в това съм сигурен. Едни 300лв е отгоре самсунга, но не в това проблема а по-маклата батерия и особено слабото му зарядно, което в комплекта даже и го няма. Операторите май даваха, но какво ли?
+ в самсунга евентулано в дисплея и това, че почти винаги имам и самсунг часовник и някой неща вървят само, ако и 2-те устрйства са самсунг

На снап 888 са му малко 4500мАч.
Може и да изкарваш деня, може и да ти е зор.
Но затова е ФЕ Smile
Цитирай
#14

Тази версия https://4pda.to/2022/01/11/395349/samsun...s_versiyu/ дали ще се появи у нас официално?
Цитирай
#15

Мнозинството иска Snapdragon Smile

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай
#16

(2022-01-11, 21:13:37)magic1 написа:  Тази версия https://4pda.to/2022/01/11/395349/samsun...s_versiyu/  дали ще се появи у нас официално?

По-скоро не
Цитирай
#17

(2022-01-11, 21:13:37)magic1 написа:  Тази версия https://4pda.to/2022/01/11/395349/samsun...s_versiyu/  дали ще се появи у нас официално?
Предостатъчна ни е S серията с ескимоса  Big Grin
Цитирай
#18

Последно единствената разлика между 888 и 2100 беше при някои определени игри. И то това е само заради по-добра оптимизация на 888.
Цитирай
#19

Точно оптимизацииите след пускане са важни. Докато разработчиците усилено оптимизират апликациите за Snapdragon, самсунгските чипсети започват да се задъхват и да изостават сравнително бързо.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#20

Нещата са такива - на бенчмарковете кантар, на повечето игри пак кантар и на някои определени неоптимизирани игри като Genshin Impact 888 води с 5-6 кадъра средно.
Това го усетих като се случи да тествам друга игра преди и след като я оптимизираха, след разликата беше +15 кадъра. Ексинос-а вече трябва да е достатъчно популярен за да бъде фактор за разработчиците, а ако имаме късмет да е не е такава печка като gen1 аз бих го избрал определено.
Цитирай
#21

Струва ли си 21FE или да изчакам 22+, ама пък там цената ще е солена. И дисплея ще е много голям. Сега съм с с9+, жена ми има с10+ и честно казано като размер с10+ ми е оптимален.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#22

С доста чудене минах на S21FE, тъй като сменях плана така или иначе и офертата от 1060 лв за телефона ми беше окей тъй като избора беше между snapdragon Samsung или Iphone. Идвам от последно 8T и просто го признавам на Samsung, че доста дръпнаха последните 2-3 години (работил съм известно време с тях за БГ). Но няма как да си взема Exynos - да дам повече пари за 20% по-лошо представяне по всички параграфи. Предвид, че им е по-евтино да го произведат, трябваше да е по-евтин.


Иначе лично е точно това, което очаквах, nothing more nothing less. Та за момента съм доволен. Ако някой има въпроси мога да хелпна.

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#23

Струва си на спонсорирана цена около 1000 и нещо лв, не на тази на свободна продажба. Samsung + Snapdragon е печеливша комбинация, телефонът си има всичко необходимо и актуално + дълга поддръжка.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#24

(2022-01-16, 10:38:53)Nikito82 написа:  Струва ли си 21FE или да изчакам 22+, ама пък там цената ще е солена. И дисплея ще е много голям. Сега съм с с9+, жена ми има с10+ и честно казано като размер с10+ ми е оптимален.

Изчакай представянето на 22 серията, за да паднат цените на S21+. Да, една година по-стар е. Да, една версия на Андроид по-малко ще получи. Но на този етап така или иначе не получаваме нищо интересно с новите версии. С големият дисплей се свиква.
Ако в крайна сметка цената на 21+ не ти е изгодна, тази на FE-то ще е паднала допълнително, което ще го направи не толкова неадекватна покупка. Откровено казано, на този етап, покупката на S21 FE е непрактична. Няма нужда да си един от набуталите се.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 3 потребители изказват благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • foxhd, greenandroid, MeltrumSpectrum
Цитирай
#25

Телефонът го гледах и си е достъчно добър  визуално, а и техничски. И ще си върши всичката ежедневна работа, а и не само.
Проблемът е, че постянно го сравняваме с други,  ама чак точките и запетйките. И то винаги ще излизат нови и нови, а и някой от настоящите все  с нещо ше са по-напред.
Който има да преподписва сега и си го вземе няма да се набута, а ще му се радва и кефи... е ако продължи да го сранвява тогава да .
22 серията ще е доста по-скъпа, от него. Цената му при операторите няма да падне - за олх не говоря.
И на 21-вата серия при тях, и тя няма да падне.

Обаче и аз чакам S22, (Xiomi 12/ pro), и то понеже не остава много време - да се надяваме, че в началото на следващит месец ще излезе и ще има някакви примамливи оферти за преордър.
Ако не ми хареса, тогава взимам един 21Фе и край...за 1 година поне
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • etog
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)