Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 FE - Лични впечатления и коментари
#26

(2022-01-16, 10:59:47)evil4o написа:  С доста чудене минах на S21FE, тъй като сменях плана така или иначе и офертата от 1060 лв за телефона ми беше окей тъй като избора беше между snapdragon Samsung или Iphone. Идвам от последно 8T и просто го признавам на Samsung, че доста дръпнаха последните 2-3 години (работил съм известно време с тях за БГ). Но няма как да си взема Exynos - да дам повече пари за 20% по-лошо представяне по всички параграфи. Предвид, че им е по-евтино да го произведат, трябваше да е по-евтин.


Иначе лично е точно това, което очаквах, nothing more nothing less. Та за момента съм доволен. Ако някой има въпроси мога да хелпна.
В испанския амазон с код цената е паднала до 570 евро , но дори и тази цена е висока за този модел.

(2022-01-16, 16:36:51)rumo написа:  Телефонът го гледах и си е достъчно добър  визуално, а и техничски. И ще си върши всичката ежедневна работа, а и не само.
Проблемът е, че постянно го сравняваме с други,  ама чак точките и запетйките. И то винаги ще излизат нови и нови, а и някой от настоящите все  с нещо ше са по-напред.
Който има да преподписва сега и си го вземе няма да се набута, е ако продължи да се сранвява тогава да.
22 серията ще е доста по-скъпа, от него. Цената му при операторите няма да падне - за олх не говоря.
И на 21-вата серия при тях, и тя няма да падне.

Обаче и аз чакам S22, (Xiomi 12/ pro), и то понеже не остава много време - да се надяваме, че в началото на следващит месец ще излезе и ще има някакви примамливи оферти за преордър.
Ако не ми хареса, тогава взимам един 21Фе и край...за 1 година поне

На S21+ вече няколко пъти му пада цената до 740 евро в Амазон , вероятно ще падне и повече.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
Аксесоари
#27

(2022-01-16, 16:38:11)foxhd написа:  В испанския амазон с код цената е паднала до 570 евро , но дори и тази цена е висока за този модел.


На S21+ вече няколко пъти му пада цената до 740 евро в Амазон , вероятно ще падне и повече.

Де е амазон, де е виваком...

Не че и от амазон не съм взимал не едни и 2 телефона, ама за преподписване говорих. Тогава цената е около 1000лв, а и така или иначе трябва да се вземе нещо...няма само те да ни взимат Smile
Цитирай
#28

Аз ще го взимам с предподписване на лизинг , който и да е телефона. Така ги взимам моите апарати. Даже се замислях за Фолд 3, но нещо не ми се давят по 120лв на месец, а и с моята професия протектор на дисплея е задължително да има. Моят телефон С9+ го имам вече над 3.5 години, това ми е първият телефон, който го използвам повече от 2г, но напоследък не виждах какво ми предлагат повече новите модели на самсунг. Даже на с9+ минах от с7ейдж и тигава си мислих, че дъм избързал. Преди 2 години взех на жената с10+, ами не видях особена разлика и реших със с9+, че ще карам докато се счупи . И така спрях да гледам и да се интересувам от телефоните. Но сега нещо ме човърка пак. Много бях мераклия за ноут серията, ама тяка не си купих. Много голям ми се вижда, не ми е удобно.6.5инча без рамки мисля ми е макса. А и другото, не искам вепе тия извити екрани. Много мъка е с протекторите, а много често като се ползва са и в минус. Сега гледам, че новите им модели вече са с прав екран. Но много взеха да им надуват цените. 3 флагмана съм имал на самсунг и всеки излизаше с по-висока цена. А сега след с10+, който пак беше на приемлива цена, вече се оляха, най добрия им телефон е 2бона +, което си е доста цифра.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#29

За преподписване от оператор по никакъв начин не се връзва цената , задължително трябва да е скъп плана плюс лизинга и цената става златна.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#30

На сегашната си цена няма особен смисъл телефона, едно от най-добрите ревюта - https://youtu.be/0Jc5Ryk2mCw
Компромисите спрямо S21 не си заслужават ...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#31

(2022-01-16, 17:49:26)ole написа:  На сегашната си цена няма особен смисъл телефона, едно от най-добрите ревюта - https://youtu.be/0Jc5Ryk2mCw
Компромисите спрямо S21 не си заслужават ...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

MKBHD е доста добър в видиата си. Аз лично гледам с интерес. В момента на преподписване в опараторите S21 все още е с 200лв по скъп отколкото S21 FE. Чудя се кой е по добрия избор лично откъм издръжливост на батерията. Май за момента това е нещото което ме вълнува. Дори и час повече е добре. Имам S8 вече 2,5 години и лека полека батерията почва да издъхва и ме дразни като пусна 4G и гледам как се топят процентите за часове. Май S21 FE със снапдрагон на 60 херца и на 4G мрежа би издържал повече.  S21 на хартия е с по малка батерия и exynos процесор.  Незнам, чуденка е.

Samsung Galaxy S8 --> Samsung Galaxy S21 FE
Цитирай
#32

Аз ли съм недобре и не виждам или...кое на S21 му е по-добро от на Фе21?!
малко по-голям дисплей, доста по-добра батерия, доста по-хубав процесор, по-нова версия на андроид, поддържа и безжично зарядно в полза на фенът.
На всичкото отггоре при операторите е и с 100лв по-евтин.
За какви компромиси говорите Ако ще е S21+ може
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Marto.g, stenlius
Цитирай
#33

Оказа се, че батерията е 1:1 със S21

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s2...2365p3.php
Цитирай
#34

Поясняват ли S21 с кой чип е ?
Цитирай
#35

Exynos
Цитирай
#36

За 800лв имаше до преди дни с20фе 5г.
Мисля, че е много по-добра оферта от 21фе.

Както писах по-рано 4500мач са малко за снап888
Цитирай
#37

(2022-01-16, 20:03:19)SAMOSVAL написа:  MKBHD е доста добър в видиата си. Аз лично гледам с интерес. В момента на преподписване в опараторите S21 все още е с 200лв по скъп отколкото S21 FE. Чудя се кой е по добрия избор лично откъм издръжливост на батерията. Май за момента това е нещото което ме вълнува. Дори и час повече е добре. Имам S8 вече 2,5 години и лека полека батерията почва да издъхва и ме дразни като пусна 4G и гледам как се топят процентите за часове. Май S21 FE със снапдрагон на 60 херца и на 4G мрежа би издържал повече.  S21 на хартия е с по малка батерия и exynos процесор.  Незнам, чуденка е.

Нито с един от двата не съм работи, но може би S21 FE ще предложи по-добър живот на батерията. Въпреки, че няма LPTO, абсолютно да не те притеснява. Не мисля, че тази технология пести батерия, колкото се очаква. При моя Note 20 Ultra батерията е трагедия, особено на мобилни данни. Вероятно и Samsung нещо са пипали по софтуера, защото когато опитам да го деблоат-на, се бриква и не може да стартира. Което е жалко, защото може много да се оптимизира и да предложи много приличен живот на батерията. Не ми се занимава с руут, иначе нещата щяха да се оринебят драстично.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай
#38

Може да Ви се стори смешно,но за мен и моя начин на ползване е много важен скенера за пръстов отпечатък. В случая говорим за оптичен,което лично за мен,пак казвам е огромен минус,което е нормално все пак е FE. Жалко е според мен,че масово са с оптични пръстови отпечатъци телефоните.Което е разбираемо,защото са по евтини.Някой знае ли освен Самсунг,друга марка дали предлагат в апаратите си ултразвуков скенер ?

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#39

Аз ползвам на П30 пръстовия отпечатък,който е оптичен,не съм имал проблем с отключването,освен ако ми са мокри ръцете,но това не е голям проблем.Но има и плюс,че може да се слагат почти всякакви протектори,без да влияе на отключването.

Huawei P30
Цитирай
#40

От пръстовите отпечатъци, от личен опит- най-бързи и безпогрешни са тези в пауър бутоните. Поне на ксиоми, който съм ползвал
Хващат светкавично без да натискаш, още не си го докоснал и готово...даже не знам другите що ги наврат в тия дисплеи
Цитирай
#41

(2022-01-17, 12:03:40)KrissKrastev написа:  Може да Ви се стори смешно,но за мен и моя начин на ползване е много важен скенера за пръстов отпечатък. В случая говорим за оптичен,което лично за мен,пак казвам е огромен минус,което е нормално все пак е FE. Жалко е според мен,че масово са с оптични пръстови отпечатъци телефоните.Което е разбираемо,защото са по евтини.Някой знае ли освен Самсунг,друга марка дали предлагат в апаратите си ултразвуков скенер ?

Qualcomm представиха още по-усъвършенстван ултразвуков скенер за пръстови отпечатъци - 3D Sonic Max, който е доста по-голям и може да сканира 2 пръста едновременно за още по-голяма сигурност. Също е и много по-бърз. В линка има повече детайли

[Изображение: neozaglaven-dizayn-17-800x500.jpg]

Мисля, че Vivo го сложиха в iQOO 8 Pro, но той не се предлага тук.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#42

(2022-01-17, 13:47:01)rumo написа:  От пръстовите отпечатъци, от личен опит- най-бързи и безпогрешни са тези в пауър бутоните. Поне на ксиоми, който съм ползвал
Хващат светкавично без да натискаш, още не си го докоснал и готово...даже не знам другите що ги наврат в тия дисплеи
Точно така е. Но в дисплея е по-удобно и няма шанс да си отключиш телефона без да искаш.

21FE има няколко кусура които дразнят и бих гледал за 21+ на оферта - по-дебела рамка на екрана, по-малка батерия, по-малък дисплей, оптичен пръстов отпечатък, една идея по-лош звук, по-лоши материали и т.н. Доста неща реално са в минус и цената си отговаря спрямо останалите модели на марката, дори е леко висока.
Цитирай
#43

(2022-01-17, 12:24:11)DoryanY написа:  Аз ползвам на П30 пръстовия отпечатък,който е оптичен,не съм имал проблем с отключването,освен ако ми са мокри ръцете,но това не е голям проблем.Но има и плюс,че може да се слагат почти всякакви протектори,без да влияе на отключването.

Да така е колега,при ултразвуковия,само фолио....

(2022-01-17, 13:47:01)rumo написа:  От пръстовите отпечатъци, от личен опит- най-бързи и безпогрешни са тези в пауър бутоните. Поне на ксиоми, който съм ползвал
Хващат светкавично без да натискаш, още не си го докоснал и готово...даже не знам другите що ги наврат в тия дисплеи

Имаш право колега, служебния ми е p20 Pro,и до ден днешен работи като пушка. Ако трябва да съм честен,най - ме е яд,че лицевото сканиране му е в пъти по добро от на S20/S21 и т.н. За жалост махнаха ноча и всичко приклюви....

(2022-01-17, 15:33:33)divna написа:  Qualcomm представиха още по-усъвършенстван ултразвуков скенер за пръстови отпечатъци - 3D Sonic Max, който е доста по-голям и може да сканира 2 пръста едновременно за още по-голяма сигурност. Също е и много по-бърз. В линка има повече детайли

[Изображение: neozaglaven-dizayn-17-800x500.jpg]

Мисля, че Vivo го сложиха в iQOO 8 Pro, но той не се предлага тук.

Благодаря ти!!!!!
S11? 2020г ? Да разбирам ли,че Самсунг не са го "вкарали" това и изобщо като гледам 2г. по късно няма да го направят?

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#44

https://www.youtube.com/watch?v=ekTkmom1EW0
Освен хардуер си трябва и софтуер ...
S21FE може да се окаже пазарен хит.
Цитирай
#45

(2022-01-17, 13:47:01)rumo написа:  От пръстовите отпечатъци, от личен опит- най-бързи и безпогрешни са тези в пауър бутоните. Поне на ксиоми, който съм ползвал
Хващат светкавично без да натискаш, още не си го докоснал и готово...даже не знам другите що ги наврат в тия дисплеи

Това показва и моят опит, капацитивните са най-добри. Ама са на изчезване във високият клас, масово само средняците ги правят сега с капацитивен в пауър бутона.

(2022-01-17, 15:34:06)100 написа:  Точно така е. Но в дисплея е по-удобно и няма шанс да си отключиш телефона без да искаш.

21FE има няколко кусура които дразнят и бих гледал за 21+ на оферта - по-дебела рамка на екрана, по-малка батерия, по-малък дисплей, оптичен пръстов отпечатък, една идея по-лош звук, по-лоши материали и т.н. Доста неща реално са в минус и цената си отговаря спрямо останалите модели на марката, дори е леко висока.

На хартия винаги е така, има предимства има и недостатъци. Но е най-важен user experience - как се държи в реална употреба, а това го няма в таблиците и ревютата. А Samsung и Snapdragon е печеливша комбинация относно user experience и това го разбират хората като започнат да ползват. Иначе си прав S21+ има множество по-добри неща, но затова и всеки си има критерии и си избира. За мен например е много важен плоският дисплей; добрата предна камера и много добър пръстов отепчатък - моят S20 FE Snapdragon поне има 1 от тези 3 неща Big Grin.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#46

20fe с 8 рам намира ли се в Европа ?
Цитирай
#47

Среща се по гаражните магазинчета във вариант 128/8. По официален канал ме съмнява да го има в България.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#48

@KrissKrastev , правилно си разбрал - не са го вкарали. Предполагам, че новият сеннзор ще изисква повече пространство + пренаписване на софтуера, а вероятно е и по-скъп.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#49

(2022-01-17, 02:11:18)emzo написа:  За 800лв имаше до преди дни с20фе 5г.
Мисля, че е много по-добра оферта от 21фе.

Както писах по-рано 4500мач са малко за снап888

S20 Fan Edition има един от най-лошите OLED дисплеи, които съм виждал. Т. н. цветопредаване е ужасно. В S21 Fan Edition поне по отзивите и обзорите е класи по добре.
Цитирай
#50

A за останалите 99% от потребителите е перфектен.

Ако схващаш накъде бия Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)