Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 FE - Лични впечатления и коментари
#51

Предстоят интересни сравнения с S22 серията с оглед двойната цена.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2022-01-16, 20:36:46)rumo написа:  Аз ли съм недобре и не виждам или...кое на S21 му е по-добро от на Фе21?!
малко по-голям дисплей, доста по-добра батерия, доста по-хубав процесор, по-нова версия на андроид, поддържа и безжично зарядно в полза на фенът.
На всичкото отггоре при операторите е и с 100лв по-евтин.
За какви компромиси говорите Ако ще е S21+ може
В момента съм дилема S21/S21FE/S20FE, за замяна на S9+. Първо, между първите два не мога да определя кой си струва повече, а отделно - дали голямата разлика в цената спрямо S20FE е оправдана (за човек който не играе игри и не държи на супер снимки). Най-много да сменя батерията на моя и да изкарам с него четвърта година ...
Цитирай
#53

s21 e със слаба батерия.
Само това му е минуса, иначе габаритите са му ок.
Цитирай
#54

Някак си се замислих, дали да не сменя P30 Pro-то с S21 FE. Обаче, на различни места (основно в коментари, както и в едно ревю), чета че SoT-а на батерията е само 5 часа? Така ли е наистина (много малко това)? Някой да има впечатления?
Цитирай
#55

Съдейки по предишния ми опит с галакси устройства (С10, С21+), ако не е топ модела (в случая ултрата) батерията е средна работа. 5 часа ми се струва да е нормалната и издръжливост.

Щом честотата на опресняване е фиксирана на 120 херца, а не динамична това със сигурност изразходва повече батерия. Чудя се дали приложения като Galaxy Max Hz ще са от полза тук, защото те имат опцията за динамично опресняване дори и да не се поддържа. Да, софтуерно е, но ще има полза.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#56

Аз, мисля да го ползвам на 60hz (не виждам абсолютно никакъв смисъл от по-високите стойности), на 3G и с изключени анимации (през developer options). И основно ще го ползвам за браузване, yotube и снимки (игри не играя). Но 5 часа е супер малко (вейхуя в момента, с полу умрялата си батерия, при такъв тип ползване прави 9.30 часа SoT), та затова попитах.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай
#57

(2022-01-21, 15:52:55)krasimiretov написа:  Съдейки по предишния ми опит с галакси устройства (С10, С21+), ако не е топ модела (в случая ултрата) батерията е средна работа. 5 часа ми се струва да е нормалната и издръжливост.

Щом честотата на опресняване е фиксирана на 120 херца, а не динамична това със сигурност изразходва повече батерия. Чудя се дали приложения като Galaxy Max Hz ще са от полза тук, защото те имат опцията за динамично опресняване дори и да не се поддържа. Да, софтуерно е, но ще има полза.

С андроид 12 колко изкарва батерията на S21+ , вчера имаше свткавични сделки в Амазон и купих един за 630 евро.Не изкарва ли повече от S10+ ?

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#58

Доста повече трябва да изкарва 20+. Мисля малко над 20 часа над 10+ му даваха по тестовете.

Към колегата по-горе: Каква е идеята да се купува S21 FE, като всяка благина, която има, няма да се използва? Без скоростта на екрана, без анимациите, без 5G възможностите, това пада до нивото на устройство за не повече от 500-600лв.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#59

(2022-01-21, 17:08:42)imthedevil написа:  Аз, мисля да го ползвам на 60hz (не виждам абсолютно никакъв смисъл от по-високите стойности), на 3G и с изключени анимации (през developer options). И основно ще го ползвам за браузване, yotube и снимки (игри не играя). Но 5 часа е супер малко (вейхуя в момента, с полу умрялата си батерия, при такъв тип ползване прави 9.30 часа SoT), та затова попитах.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Не виждам защо ще го купуваш 
С този начин на употреба ако държиш на Самсунг си вземи A22 или A32
Ако не - някой китаец убиващ всички възможни процеси и може и 15 часа да изкараш
Цитирай
#60

(2022-01-21, 18:57:26)Sev написа:  Не виждам защо ще го купуваш 
С този начин на употреба ако държиш на Самсунг си вземи A22 или A32
Ако не - някой китаец убиващ всички възможни процеси и може и 15 часа да изкараш

Държа да има ъпдейти и най-вече (най-същественото) - телефото (3х или 5х).
Цитирай
#61

(2022-01-21, 19:04:13)imthedevil написа:  Държа да има ъпдейти и най-вече (най-същественото) - телефото (3х или 5х).
Вземи си S20 FE snapdragon. Имаш същото телефото и имаш шанс с тази порязана употреба за 8-9 часа SoT. Батерията държи юнашки за Самсунг. Ъпдейт ще има и до андроид 13, цената е ниска и ще си го ползваш дълго.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#62

(2022-01-21, 19:13:34)stenlius написа:  Вземи си S20 FE snapdragon. Имаш същото телефото и имаш шанс с тази порязана употреба за 8-9 часа SoT. Батерията държи юнашки за Самсунг. Ъпдейт ще има и до андроид 13, цената е ниска и ще си го ползваш дълго.

Мислех си за него (известно време), но от време на време срещам твърдения, че дисплея му не е ок. Пък и с тоя виртуален сензор за близост съвсем ме изгуби (на S21 FE твърдят, че сензора е реален).
Цитирай
#63

Дисплеят му е повече от ОК, най-добре е да се види на живо, а не да се вярва на всичко написано. Например е по-добър от на P30 Pro - ако това го прави ОК, значи е ОК Smile. И се намира за 700-800 лв. нов.
Виртуалният сензор за близост е греда за AOD, но за разговори поне моят си работи безупречно - до сега не съм имал нито един случай да не загасне дисплеят като си го сложа на ухото.
С описаният сценарий аз лично не бих си купил телефон за 1000+ лв за да орежа всичко хубаво. S21 FE е супер апарат, ама аз лично бих си го ползвал както трябва и съответно от батерията не очаквам повече от 3-4 часа SoT. Снап 888 грее и харчи, за съжаление това е положението.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#64

(2022-01-21, 20:27:01)stenlius написа:  Дисплеят му е повече от ОК, най-добре е да се види на живо, а не да се вярва на всичко написано. Например е по-добър от на P30 Pro - ако това го прави ОК, значи е ОК Smile. И се намира за 700-800 лв. нов.
Виртуалният сензор за близост е греда за AOD, но за разговори поне моят си работи безупречно - до сега не съм имал нито един случай да не загасне дисплеят като си го сложа на ухото.
С описаният сценарий аз лично не бих си купил телефон за 1000+ лв за да орежа всичко хубаво. S21 FE е супер апарат, ама аз лично бих си го ползвал както трябва и съответно от батерията не очаквам повече от 3-4 часа SoT. Снап 888 грее и харчи, за съжаление това е положението.
На живо го бях гледал преди време и ми хареса. Ама как да съм сигурен, че няма да попадна на някоя дефектна бройка (ще го купя втора ръка). А иначе, AOD не ползвам - първо хаби много ток и второ не намирам нищо практично в него (някои хора го ползват за нотификациите, но те са първото в един телефон, което изключвам - за всички приложения, които генерират такива).
Цитирай
#65

(2022-01-21, 17:17:50)foxhd написа:  С андроид 12 колко изкарва батерията на S21+ , вчера имаше свткавични сделки в Амазон и купих един за 630 евро.Не изкарва ли повече от S10+ ?
При мен с 12 живота на батерията се подобри. Средно изкарвам около 4-4:30 часа екран за цял ден на 120 честота на опресняване. Ако пусна на 60 ще докара 5-6 със сигурност, но много ми насича и не мога да се върна вече. Докарвал съм и повече, но в изолирани условия като само вкъщи на wi-fi, без мобилни данни, гпс и др. Но това са редки случаи и ежедневното ми ползване не е такова.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#66

(2022-01-21, 17:08:42)imthedevil написа:  Аз, мисля да го ползвам на 60hz (не виждам абсолютно никакъв смисъл от по-високите стойности), на 3G и с изключени анимации (през developer options). И основно ще го ползвам за браузване, yotube и снимки (игри не играя). Но 5 часа е супер малко (вейхуя в момента, с полу умрялата си батерия, при такъв тип ползване прави 9.30 часа SoT), та затова попитах.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
3G и YouTube? Ти на 240p ли ще гледаш? Що не си седиш с нокЯта с фенерче направо...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#67

(2022-01-21, 22:32:17)ole написа:  3G и YouTube? Ти на 240p ли ще гледаш? Що не си седиш с нокЯта с фенерче направо...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
На 3G (виж, докато още си стоях на 2G до преди половин година, имаше леко забавяне, но нищо фрапиращо) нямам абсолютно никакъв проблем да гледам full hd video (то и на 6 инчово дисплейче и това е излишно много, ама карай). Иначе, Вейхуя има едно качество, което съм му признал - може да се избира реВолюция на дисплея. И аз разбира се съм избрал по-ниската.

И ей го - пак направих SoT 11 часа. Май никой от сегашните телефони не може да се доближи дори малко до това време. Sad
[Изображение: 4142816a69fe85e74ad6645c94888725.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#68

Не е като да сме нямали веещи хуа-та, ама 11 часа сот с 4200мАч ......
Цитирай
#69

Привет, не успях да разбера на S21FE дали работи постоянно на 120hz или е адаптивно. В родата имаме S21, който е с адаптивно опресняване. Ако при FE-то не е така, реално батерията ще хвърчи, зависи и от потребителя де, пък дори и тя да е по-голяма. Говоря го от личен опит, бях с S20, който не мърдаше от зарядното по 2-3 пъти дневно с моето ползване и високото опресняване, а веднъж свикне ли окото ... По-скоро бих насочил хората, които имат дилема към чистата 21-ца (за s21+ и ultra нямам наблюдения).
Цитирай
#70

Не е с адаптивен дисплей,ето тук Divna е написала ревю https://divna.tech/samsung-galaxy-s21-fe...e-i-tsena/

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • divna, Vasilev97
Цитирай
#71

(2022-01-22, 02:06:41)emzo написа:  Не е като да сме нямали веещи хуа-та, ама 11 часа сот с 4200мАч ......
Докато телефона беше нов, съм правил и по 13 часа SoT.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай
#72

Защо да не направи такъв SoT, като се ползва като у-во за 200лв, с 4000 мАч батерия? Нищо нередно не виждам.
Резолюция може да се избира на почти всяко у-во, ако вече не е на всяко.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#73

Това с адаптивния рефреш май не чак толкова фактор, Poco F3 с фиксирани 120хз има същата батерия като S21+. Вероятно ако е адаптивен, но не 60/120хз, а 10/120хз може да има значима разлика.
Цитирай
#74

Разбира се, че не е фактор, най-вече е маркетинг. Това не трябва да е водещо при избор на телефон изобщо. Много по-важно е, че има приличен Самсунг със Snapdragon процесор, това го поставя пред всички еквивалентни модели с Еxynos като крайно усещане.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#75

Чак пък крайно усещане
Никой не би усетил разликата между 2100 и 888 или 2200 и 8 Gen 1 ако ги няма разните програми за бенчмарк
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)