Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 FE - Лични впечатления и коментари
#76

Разбира се, че няма, ама хората обичат да се филмират.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
Аксесоари
#77

(2022-01-22, 22:08:39)Sev написа:  Чак пък крайно усещане
Никой не би усетил разликата между 2100 и 888 или 2200 и 8 Gen 1 ако ги няма разните програми за бенчмарк

Не говоря за производителност Smile. End user experience - на български не се сещам подходящ директен превод, потребителска удовлетвореност или нещо подобно. Пърформанса се усеща само в бенчове, това е ясно. Собствениците на Exynos няма да сте съгласни разбира се, но за съжаление е такова положението - това е лично мнение.
S21 FE си е приличен апарат и ще стане и по-добър след като минат поне 2-3 фърмуера, почти всички тестове са с начална версия и дори с нея е екстра.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#78

Усетихме разликата в s20 серията.
Най-вече в батерията Big Grin
Цитирай
#79

20 не е 21
Цитирай
#80

22 като 21 като 20. Проблема не е каква цифричка ще изберат за модела на телефона или чипсета. Проблем идва, когато отново пуснат Ексиноса недодялан, и въпреки че е по-бавен от конкуренцията, батерията не го отразява това достатъчно добре. Дори да закрепят нещата в този план, идва момента, в който разработчиците 5 пари не дават за самсунгските извращения и наблягат на оптимизациите за Snapdragon. И в крайна сметка, година по-късно Ексиноса кляка в ресурсоемките апликации до нивата на чип от среден клас. Неведнъж сме го гледали този филм.
Единствената причина да се купи S21 FE е чипсета.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#81

така го пишете, все едно всичко опира до игри в един телефон
Цитирай
#82

То и не е вярно това твърдение . Вчера си пускам стария S8+ ,който ми седи за резервен телефон . Свалям последния Real Racing и играта върви без никакъв лаг....Малкият я игра в продължение на 30 минути и за секунда не забелязах лаг .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#83

2100 няма нищо общо с 990 и е чист кантар с 888, даже го бие по някои показатели. Единствения проблем е че някои игри, по-скоро е изключение, са оптимизирани по-добре за 888. При нормална употрба и ако не се закучиш над определена каръшка игра няма никаква разлика за първа година между двата чипа.
Тази година изобщо не се знае какво ще е, ще почакаме и ще види, но има как и да е по-добре и по-зле Ексиноса.
Цитирай
#84

Цената на телефончето вече започна да пада. 1299 днес на промоция в емаг. Определени оператори вече дават промо кодове за 150лв намаление така че все по изгодна оферта става според мен. Още месец два и ще падне до 1100 предполагам на свободно.

Samsung Galaxy S8 --> Samsung Galaxy S21 FE
Цитирай
#85

Това чакам и аз и като нищо ще разкарам s20. Ще ми липсва само резолюцията му.

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#86

(2022-01-24, 13:19:26)martoo написа:  То и не е вярно това твърдение . Вчера си пускам стария S8+ ,който ми седи за резервен телефон .  Свалям последния Real Racing и играта върви без никакъв лаг....Малкият я игра в продължение на 30 минути и за секунда не забелязах лаг .

И ние имаме S8+, телефона работи като нов.
Ползвам Ноут 10+ на 2г, не е мръднал, играя всичко без никакъв проблем, не грее въобще, вкъщи на топло.
Ползвах и Ноут 20 ултра със неговият "скапан" 990, никакви проблеми си няма телефона.
Иначе имах Ми11 със Снап 888- няма такава печкаSmile

Така, че разтягане на локуми си има, ама аз вече не им се вързвам.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • martoo
Цитирай
#87

То е ясно кой ги разтяга тези локуми Smile . От андроид освен Самсунг не виждам голям избор . Хуавей приключиха играта ,а Шаоми не им дреме за европейските потребители .
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • divna, foxhd
Цитирай
#88

Кой ги разтяга? Някой който е пробвал 1 игра на S8-цата от шкафа? Разкажете сега как 4 годишният S8 снима като актуалните премиуми и прави по 8 часа SoT, за да е завършена картинката.

Сегашният ми нот грее и убива батерията, даже жената като седне да играе някакви елементарни игри на него. За пример - Seaport (AFK игра), TripleFantasy, Words of Wonder (или нещо подобно). Това виждам на първо четене. Екрана не се пипа от горещина, батерията умира за 3-4 часа SoT (за деня) без лишаване от резолюции и power saving опции.

Единствената причина, поради която мога да се съглася, че има разлика в работата на устройствата ни е, че аз ги ползвам доста по-безпощадно или е инсталирано някакво крайно неоптимизирано приложение. Иначе нямаше всичките ми Нотове да минават по същият път.
Ясно е, че алтернатива на Самсунг към момента няма, обаче и те са далеч от истината.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#89

Кой говори за камери ,СОТ-ове и такива неща ??? Ставаше на въпрос за процесора ,как още подкарва всичко необходимо. И е достатъчно мощен за ежедневна работа с телефона .А от батерията какво очакваш от 5 годишен телефон ?
Цитирай
#90

(2022-01-25, 23:06:27)martoo написа:  То е ясно кой ги разтяга тези локуми Smile . От андроид освен Самсунг не виждам голям избор .  Хуавей приключиха играта ,а Шаоми не им дреме за европейските потребители .

НЕ е по темата, но бих пробвал Експериа 1 iii, иначе че няма смартфони това е ясно, но този панаир дето се прави с тия процесори е просто чешане на езици, и 888 грее и Ексинос грее и Айфона и той не можеш да го хванеш лятото от топлина, даже намаля и яркоста на екрана на 0.
Истинският въпрос е дали е от толкова голямо значение човек дали има Снапдрагон вместо Ексинос в телефона си, от моят опит НЯМА почти никаква разлика, имах и oneplus 8 pro с 865 и той лятото си беше нагревател, иначе по производителност всички са топ, дори и телефони-флагмани преди 2г.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • martoo
Цитирай
#91

За мен е безсмислица мощен процесор с малко рам памет.Не виждам логика при такава конфигорация.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#92

Колиеството памет се е доказало във времето, че няма кой знае какъв ефект. А иронично точно с малкото рам ще се усети повече бързия процесор при рестартирането на процесите.

По-скоро важното е да има бърза памет рам/ром за да се случват ежедневните операции по-бързо и да се усети процесора. Самсунг повечето пъти са напред в това отношение.
Цитирай
#93

Ексиноса си грее стабилно, особено сега като сравня s20 с другия ми телефон lg g8X самсунга ми грее от най-малкото а как гълта батерия е друг въпрос, а lg-то направо си е студен правил съм едно и също и на двата. S9 ми печеше и той доста повече от останалите телефони които съм имал със снапа.

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#94

Ексинос не е модел, а марка както самсунг. Всички преди 2100 не стават, но 2100 е първия, който се класира. Даже имам лошото усещане, че тая година ще ни се струва новия студен процесор...
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • divna, milss
Цитирай
#95

Днес е още едни 100лв надолу с големите планове на виваком.
Дано се задържи така и до 9.2 когато и ще преценя, дали да взема него или да се набутам, най-верятно 2-йно за някой от 22-та серия
Цитирай
#96

Взимай S21 FE за да имаме реални впечатления, не само хартиени битки. Big Grin

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#97

Здравейте , закупих телефончето от А1 , днес цял ден го разцъквам , доволен съм от покупката , поради някаква причина обаче , не ще да се закачи на 5г мрежата и седи на 4г , някакви идей за оправяне.
Цитирай
#98

Най-вероятно в абонамента ти няма 5G
Цитирай
#99

(2022-02-12, 17:00:51)donleone написа:  Здравейте , закупих телефончето от А1 , днес цял ден го разцъквам , доволен съм от покупката , поради някаква причина обаче , не ще да се закачи на 5г мрежата и седи на 4г , някакви идей за оправяне.

Ако не ти е проблем сподели мнение. Качество на разговори и обхват (за 5G разбрахме)? Как се държи батерията? Добре ли снима?...
Благодаря!
Цитирай

(2022-02-12, 23:08:15)ogiuzunov написа:  Ако не ти е проблем сподели мнение. Качество на разговори и обхват (за 5G разбрахме)? Как се държи батерията? Добре ли снима?...
Благодаря!

Здравейте , днес получих обаждане от а1  оказва се че няма 5г в центъра на гр.Перник, закачих го успешно в София и скоростите са 500 мб доунлоад и 50 ъплоад. Обхвата на 4г е стабилен ,не забелязах флуктоации. Разговорите са с добро качество и през волте и нормални.Батерията не мога да кажа за сега, вчера го заредих на обяд, в момента има 16 % , като съм провел поне 3 часа разговори и доста тестове на мрежата , за сега го държа само на мобилни данни , без уайфай за да тествам, трафик около 3.5 гб навартян за това време.Снимките през деня са добри, не съм много запален фотограф но ми се струват прилични. През ноща не съм пробвал.При миграцията на приложения и акаунти и т н т ... ми направи впечатление че телефона започна да загрява осезаемо, след това при нормална употреба не го усещам да грее. Ако искате някакви специфични тестове, пишете ,ще гледам да помогна с каквото мога.
[-] 2 потребители изказват благодарност на donleone за това мнение:
  • enkov, ogiuzunov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)