Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Състояние: Вашият акаунт трябва да бъде потвърден...?
#1

Кой как и с какви методи се бори с подобен тип съобщения? Аз ги получавам на АБВ пощата през ден вече втори месец. Отписване от листата, докладване за фишинг, както и настройките в клиента "Защита от спам" засега не помагат, продължават да ми идват като по часовник. Как стоят нещата при другите mail клиенти? Идеи?


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз се боря с два клика - първия изтрий, втория премахни от кошче Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#3

Временно решение, на другия ден пак има. Аз не искам въобще да получавам подобен спам.

 
Цитирай
#4

Единственото решение е да не ползваш абв или мейлбг. Просто спамфилтъра им е некадърен и затова получаваш и ще получаваш спам и за вбъдеще, каквото и да се опиташ да правиш.
Цитирай
#5

Постоянно получавам и аз. Няма оправяне. Само в коша

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#6

(2022-01-07, 10:18:18)ndsbg написа:  Единственото решение е да не ползваш абв или мейлбг....
Един от служебните емейли е.

 
Цитирай
#7

Още по-зле, фирма която ползва абв за поща е .......
Цитирай
#8

Не знам дали си пробвал това, копираш адреса на имейла-отиваш в настройки-зъбното колело-защита от спам-блокиране на адрес по домейн-и в полето добавяш адреса-после + и го добавяш.Аз АБВ пощата почти не я ползвам,но сега добавих 2 адреса.Не знам дали ще работи.

Huawei P30
Цитирай
#9

(2022-01-07, 10:38:47)DoryanY написа:  Не знам дали си пробвал това, копираш адреса на имейла-отиваш в настройки-зъбното колело-защита от спам-блокиране на адрес по домейн-и в полето добавяш адреса-после + и го добавяш.Аз АБВ пощата почти не я ползвам,но сега добавих 2 адреса.Не знам дали ще работи.
Отбелязал съм го в поста си: "Отписване от листата, докладване за фишинг, както и настройките в клиента "Защита от спам" засега не помагат.."

 
Цитирай
#10

В твоя случай явно не помага,сега си добавих Gmail в спам адреса и си пратих 2 имейла,не пристигнаха.
За това попитах,дали е пробвано,но след като цифрите на адреса се менят,явно няма да стане.

Huawei P30
Цитирай
#11

Методът не върши работа защото адресът на домейна е само от цифри, които се сменят всеки ден, не може да ги добавиш всички. Ето: "no-reply@02388.mail".

 
Цитирай
#12

От абв какво казват ?


https://help.abv.bg/category/%D0%BF%D0%B...%BD%D0%B8/

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#13

Същото го полчавам и в мейлбг. Ако има начин да се спрат ще е хубаво.
Иначе само триене и изпразване на кошчето през ден.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#14

(2022-01-07, 10:38:47)DoryanY написа:  Не знам дали си пробвал това, копираш адреса на имейла-отиваш в настройки-зъбното колело-защита от спам-блокиране на адрес по домейн-и в полето добавяш адреса-после + и го добавяш.

Не става с тия спамове.
Аз ползвам Bluemail и когато получа такъв тип спам блокирам домейна направо.
Обаче тоя домейн я накакъв странен - .mail
Преди малко получих още един такъв - no-reply@02905.mail
Та някой знае ли какъв е тоя домейн?
Само сменят цифрите и мятат новия, пак .mail
Но дори и блокиран, той си влиза в спам папката и отлежава известно време там

Dir.bg не стават за нищо, abv.bg и те са свалили нивото много
Ясно е че google ще е добре защитен, но не ми се иска да ми е основна поща
Цитирай
#15

Направи си gmail-a да ти тегли абв пощата и благодарение на него ще имаш по-добра защита, не перфектна, но по-добра.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#16

(2022-01-07, 10:33:27)emzo написа:  Още по-зле, фирма която ползва абв за поща е .......

винаги съм се чудил как ползват такива пощи за служебни, като там сигурността е на ниво 0. Като да ползваш гмайл или абв е все безплатно, но разликата е огромна.

иначе за да се справите с проблема трябва да чакате докато от абв се справят със този вид спам. До преди месец имаше в майлбг същата работа само че пращаха от майл.бг пощи. От не им доста месеци за да я прекъснат или спамерите просто са сменили съобщението на мейла и начина на пращане.
Цитирай
#17

@solo5 Разбрах го, Номад го разясни,не знаех че този имейл е от цифри които се сменят,всеки път.Измислили са го,да не може да се блокира.

Huawei P30
Цитирай
#18

На мен ми се струва малко нереален този домейн или да притежават десетки хиляди домейни. По-вероятно ми се струва да маскират някой реален домейн с техни си трикове. Някой по-знаещ ако има в темата нека разясни малко относно такъв тип домейни
Цитирай
#19

@DoryanY ако спама се изпраща от един емайл се губи смисъла да се изпраща въобще спам Big Grin

@solo5 това аккво пише за изпращач може да е всичко стига да си на ти с мейлсървърите и не е материя за всеки.
Цитирай
#20

(2022-01-07, 12:44:02)dada_ написа:  Направи си gmail-a да ти тегли абв пощата и благодарение на него ще имаш по-добра защита, не перфектна, но по-добра.

Да бе - защита! То затова - в абв-то имам по десетина глупости на ден, а в gmail-a са по стотина.

Просто от време на време минавам с метлата и готово.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#21

С нищо няма да допринеса към решаването на казуса освен че и аз ще се оплача. Имам няколко кутии в абв, 2 от които са ми от над 10 години. Не знам кой спамер ми ги е набарал и двете, но всеки ден получавам повече спам от реални мейли. И са 2 шаблона с едни и същи имена, но се представят под уникални домейни и няма блокиране. Колко да е трудно да се направи филтър? На ръба съм да ги затрия и да остана с джимейлската поща само.

Не ми олекна особено, ама да си кажа Big Grin
Цитирай
#22

В мейл.бг ако не ги отвориш не можеш да ги маркираш, като спам. Няма такава злеташка поща... Там си пазя само плащанията към битовите сметки, за нищо друго не става.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#23

(2022-01-07, 10:38:47)DoryanY написа:  ...блокиране на адрес по домейн-и в полето добавяш адреса-после + и го добавяш...
Това обикновено върши работа (не при конкретните оплаквания, към които се присъединявам), но има лимит за блокираните адреси, който безкрайно далеч във времето достигнах.

(2022-01-07, 10:33:27)emzo написа:  Още по-зле, фирма която ползва абв за поща е .......
Не е въпрос само на фирмен избор, но и на ... зор. Един от основните ми служебни (а и лични имейли) е в abv.bg точно от зор, защото доста от хората, на които по телефон диктувах адреса си, пишеха без грешка май само в този домейн. Казвам го убедено, защото съм виждал повече от веднъж как гугулската поща се записва като "gimeil" или подобно ... Много години минаха от тогава, безумен труд е да пренасочвам. Не че нямам пощи в gmail.com и yahoo.com, както и в още 1-2, но abv.bg се "чува" и записва почти на 100% правилно.

(2022-01-07, 12:44:02)dada_ написа:  Направи си gmail-a да ти тегли абв пощата и благодарение на него ще имаш по-добра защита, не перфектна, но по-добра.
Как се прави това? Не че и там е цвете за мирисане ...
Цитирай
#24

Някой използва ли някакви спам филтри,като тези? https://clean.email/how-to-filter-emails...r-services
Питам само за мнение,понеже аз не използвам.

Huawei P30
Цитирай
#25

(2022-01-09, 17:13:20)L1892 написа:  но има лимит за блокираните адреси, който безкрайно далеч във времето достигнах

Прегледай какво си блокирал и вместо отделни адреси блокирай направо домейни, които ти се струват изхакани и които никога не биха ти потрябвали
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)