Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Състояние: Вашият акаунт трябва да бъде потвърден...?

Не е ново.Доста одавна съм го получавал.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
Аксесоари

(2022-03-05, 02:47:25)jhoro написа:  Това сериозно ли го мислиш или говориш ... по инерция?
Все едно се плаща - в gmail, hotmail, yahoo или други пощи?

Плаща се, дори несравнимо по-скъпо спрямо почти безобидния спам на abv и прочие. Чудя се само къде е инерцията в случая.
Цитирай

(2022-05-05, 14:01:55)fu4ko написа:  Не е ново.Доста одавна съм го получавал.
За мен е ново. Досега не ми е идвало подобно съобщение на пощата.

 
Цитирай

Темата е банална, разбира се, но днес получих нещо ново:

   

Нямам нищо общо с написания за "авторитет" оператор, а линкът, както се вижда долу вляво, води до любопитно именуван домейн Smile .
Цитирай

Слагай го в черния списък и не им обръщай внимание
Цитирай

И при мен вчера се появи.Само че аз съм на ваучер

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Е то е ясно че е измама
Още като видиш че искат да ти връщат евро и то близо 155 евро хахахахахаха
Цитирай

И аз днес след обяд получих въпросната "честитка". Но на линка не цъкнах, а направо я насочих в папката спам.

 
Цитирай

И аз не съм пропуснат Smile Не пише какво имам за възстановяване, но е логично да нямам такъв със срок/12 часа/ за връщане на кинтите Smile Smile Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Е то, май всички които имаме някакво вземане, даване с въпросния оператор, сме получили този мейл.
p.s. и аз не съм го отварял, а директно го засилих в коша.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2022-10-26, 08:42:04)batproho написа:  Е то, май всички които имаме някакво вземане, даване с въпросния оператор, сме получили този мейл.
p.s. и аз не съм го отварял, а директно го засилих в коша.

И аз го имам, въпреки че съм на предплатена на А1
Но пък номера ми е вивакомски Lol
Но най-вероятно това няма никакво значение, просто пуцат на сляпо
Цитирай

На сляпо е - нямам нищо общо с въпросния оператор, не ща и да имам, но в случая той едва ли е замесен в този фишинг, спам или каквото е там.
Цитирай

Измамите продължават.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай

Поредната измама, която получих днес по пощата.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай

Изследване на Hornetsecurity, анализиращо 25 милиарда бизнес имейли, установи, че почти половината (40.5%) са „нежелани“ и дори могат да представляват сериозна заплаха за бизнеса.

Докладът също така разкрива как имейлите остават невероятно популярен вектор на заплаха, като най-често срещаният вид злонамерени съобщения са фишинг атаките - имейли, които се преструват, че са от добре известни компании, понякога доста убедително - което съставлява 39.6% от всички заплахи.


Когато става дума за злонамерени прикачени файлове към имейл, архивните файлове като Zip съставляват най-голям дял (28% от съобщенията), следвани от уеб файлове (HTML) с 21%. Често се използват и текстови файлове, като зловредните документи на Microsoft Word представляват 12.7%, PDF 12.4% и Excel 10.4%.

https://hicomm.bg/novini/pravi-ste-ogrom...-spam.html

Huawei P30
Цитирай

Черен петък, Коледа, Нова година – поводите за пазаруване са много. Хората вече избират подаръците, а измамници и крадци на самоличност се възползват от лудостта при пазаруването. Докато шопингът кипи с пълна сила, същото важи и за всички видове измами в интернет.

Линк

 
Цитирай

От изказванията в темата ми се струва, че обикновено БГ пощенски сървъри и техните клиенти са подложени на подобна "загриженост"?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

От няколко дена, получавам писма от името на Виваком, че сметката ми е платена 2 пъти...
Тези определено не се отказват!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай

Слаб ти е филтъра за спам на пощата!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Аз да се похваля,че от седмица и нещо ми е намалял спама в Абв-то.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

(2022-12-03, 07:19:59)gospodinov81 написа:  От няколко дена, получавам писма от името на Виваком, че сметката ми е платена 2 пъти...
Тези определено не се отказват!
Затова много внимателно какво отварям и къде цъкам Smile

Sony Z5 Compact.
Цитирай

М/у другото, някой да по получавал смс с КОД за ФБ, без да го е изисквал?
Или става въпрос за опит за проникване в акаунта ми...

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай

(2022-12-03, 15:52:44)gospodinov81 написа:  М/у другото, някой да по получавал смс с  КОД за ФБ, без да го е изисквал?
Или става въпрос за опит за проникване в акаунта ми...
Получавал съм и то два пъти в течение на 5 минути. При това нямам акаунт във ФБ, няма какво да ми хакват. Предполагам някой се опитва да си влезе в акаунта, но пише моя номер.

Samsung Galaxy S9+ ;  Samsung Galaxy Tab A7 10.4 (2020)
 







Цитирай

Аз преди година установих от историята влизане в гугъл от IPAD от София. А нямам никакво устройство на епъл. Тогава активирах двукратното удостоверяване. А паролата ми е доста сложна с букви големи и малки и числа и символи. Иди та разбери.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

(2022-12-03, 15:52:44)gospodinov81 написа:  М/у другото, някой да по получавал смс с  КОД за ФБ, без да го е изисквал?
Или става въпрос за опит за проникване в акаунта ми...

Да, възможно е и звучи логично.

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)