Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на Huawei P30 Pro с Xiaomi Mi 11 Pro - заслужава ли си?
#1

Добрутру. Чудя се, заслужава ли си да сменя Huawei P30 Pro с Xiaomi Mi 11 Pro (акцента ми е само на камерата и батерията)?
Цитирай
Аксесоари
#2

Интересно питане.
Реално погледнато, п30 прото си е старичко вече.Все още имаш вариант да му вземеш някакви пари при продажба.
Има нещо друго, което според мен не е за подценяване.
п30 про е 6.47 инча а тухлата ми11 про 6.81
Аз лично предпочитам телефони около и под 6.5 инча, и аз имам една ми 11ка , ами голяма ми е..
От друга страна п30 прото е изпята история.Аз не виждам бъдеще в този апарат, просто си е стар вече
При ми11ката поне и да не ти хареса нещо ще може да я продадеш много лесно.
И аз ползвам хуавей п40 про, и пробвах какво ли не друго като нови апарати и просто са далеч от класата на хуавея.
Но втори път телефон без гугъл не бих взел..

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#3

Моето мнение е не,не си заслужава!
Телефонът не е само хардуер. Xiaomi предлагат едни напомпани цифри без покритие и купувайки такова устройство се почва с отключване на bootloader,къстъм ромове (Xiaomi.eu, pixel experience и т.н.) и накрая, я работи, я не. На всичкото отгоре Mi 11 Pro е 1500лв, а тази китайска пръчка с посредствен софтуер грам не струва. Да не се обиждат феновете, всеки може да си харчи парите както реши.
Аз лично, до скоро бях с P40 Pro, който беше много добро устройство с оптимизиран софтуер без бъгове, но липсата на GMS оказа влияние и го махнах.
Купих си среден клас Xiaomi от виваком като проблемите са му : абсолютно китайски дисплей с най-ниското възможно качество (Tianma производител) , неадекватно поведение на виртуалния proximity сензор, батерията си има дрейн (стандарт за MIUI), супер разхвърлян UI (добре че има търсачка) , този телефон струва свободно около 700лв.
Ако искаш да хвърлиш едни 1500лв за телефон, то по-добре се насочи към самсунг или Apple, зарежи тези Xiaomi-та.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#4

(2022-01-09, 17:49:35)Spellbound91 написа:  Моето мнение е не,не си заслужава!
Телефонът не е само хардуер. Xiaomi предлагат едни напомпани цифри без покритие и купувайки такова устройство се почва с отключване на bootloader,къстъм ромове (Xiaomi.eu, pixel experience и т.н.) и накрая, я работи, я не. На всичкото отгоре Mi 11 Pro е 1500лв, а тази китайска пръчка с посредствен софтуер грам не струва. Да не се обиждат феновете, всеки може да си харчи парите както реши.
Аз лично, до скоро бях с P40 Pro, който беше много добро устройство с оптимизиран софтуер без бъгове, но липсата на GMS оказа влияние и го махнах.
Купих си среден клас Xiaomi от виваком като проблемите са му : абсолютно китайски дисплей с най-ниското възможно качество (Tianma производител) , неадекватно поведение на виртуалния proximity сензор, батерията си има дрейн (стандарт за MIUI), супер разхвърлян UI (добре че има търсачка) , този телефон струва свободно около 700лв.
Ако искаш да хвърлиш едни 1500лв за телефон, то по-добре се насочи към самсунг или Apple, зарежи тези Xiaomi-та.

Не знам къде ги видя тия 1500 лв. Аз се каня да го взема за малко под 1100 (това за нов говорим).
Цитирай
#5

(2022-01-09, 18:03:47)imthedevil написа:  Не знам къде ги видя тия 1500 лв. Аз се каня да го взема за малко под 1100 (това за нов говорим).
А ти каде го видя за толкова? 

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#6

По гаражните е под 1100лв
Напиши Mi 11 Pro в пазарувай.бг и ще ти излязат магазините

С доста голяма матричка са го оборудвали - 1/1.12"
Може да снима добре и на тъмно
Цитирай
#7

П30 про е страхотен телефон и ако ще го сменяш за андроид - пиксел 6 или Самсунг, но щатска версия.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
Цитирай
#8

От тук - телефона е към 600 долара, плюс около 30 доставка, по текущия курс излиза около 1083 лв.
   

(2022-01-09, 20:59:36)lfc4lifebg написа:  П30 про е страхотен телефон и ако ще го сменяш за андроид - пиксел 6 или Самсунг, но щатска версия.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk

Пиксела не го харесвам - този с телефотото (държа, да има такова) е много скъп и не ми влиза в бюджета. Самсунг, и то щатски - от де да го купя?! Той пак ще е една торба пари и ако трябва да го внасям и от САЩ, той златен ще ми излезе.
Цитирай
#9

(2022-01-09, 23:25:24)imthedevil написа:  От тук - телефона е към 600 долара, плюс около 30 доставка, по текущия курс излиза около 1083 лв.

Той и в бг се намира за толкова. За какво ти е да да се занимаваш с доставки?
Цитирай
#10

(2022-01-09, 23:25:24)imthedevil написа:  От тук - телефона е към 600 долара, плюс около 30 доставка, по текущия курс излиза около 1083 лв.



Пиксела не го харесвам - този с телефотото (държа, да има такова) е много скъп и не ми влиза в бюджета. Самсунг, и то щатски - от де да го купя?! Той пак ще е една торба пари и ако трябва да го внасям и от САЩ, той златен ще ми излезе.
Ами за мен не си заслужава пък да си даваш парите за китаец. Е в момента съм с 11Т, верно няма проблем със сензора щото имах и 10т про, но всичко останало не става. В даден момент бих предпочел и Самсунг ескиМос ...

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
Цитирай
#11

(2022-01-09, 19:35:25)solo5 написа:  По гаражните е под 1100лв
Напиши  Mi 11 Pro в пазарувай.бг и ще ти излязат магазините

С доста голяма матричка са го оборудвали - 1/1.12"
Може да снима добре и на тъмно

Явно ползваме различни търсачки, но на мен не ми излиза и една оферта за този модел в бг. 

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#12

Явно съм се заблудил. Сега видях че ми излизат оферти за Xiaomi 11T Pro 5G
Пиша Mi 11 Pro, а не съм обърнал внимание, че ми дава друг резултат
Цитирай
#13

И аз се чудя дали си заслужава Mi 11 Pro. Някой има ли наблюдебие как се държи с китайски ROM?
Цитирай
#14

(2022-03-03, 18:45:16)pifski написа:  И аз се чудя дали си заслужава Mi 11 Pro...
На това нямане на достатъчно качествен заместник, дали Edge 30 Pro не е по-добра опция от Mi 11 Pro?
Цитирай
#15

(2022-03-04, 08:43:24)L1892 написа:  На това нямане на достатъчно качествен заместник, дали Edge 30 Pro не е по-добра опция от Mi 11 Pro?

Държа да има телефото. Пък Моторолата ич го няма. Sad
Цитирай
#16

Бих го сменил, но не и с Шиаоми. Бих взел Пиксел 6 или S21+ за около тези пари.
Имай предвид, че и 3000лв да налееш в Шиаоми, пак ще ти снима по-лошо от Хуавея.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#17

(2022-03-05, 21:55:58)Victormihov написа:  Бих го сменил, но не и с Шиаоми. Бих взел Пиксел 6 или  S21+ за около тези пари.
Имай предвид, че и 3000лв да налееш в Шиаоми, пак ще ти снима по-лошо от Хуавея.

Пиксел 6...трудна работа - много пара. По-скоро се замислих за 5а, но никъде не го намирам (не говоря у нас, а и по-светАт). Може да го има в разни европейски магазини, но аз не ги знам.
Цитирай
#18

Аз смених моя п30 про с ми 10 Ултра преди няколко месеца.Разликата е голяма,ако търсиш камера,това е твоя телефон.Отстъпва малко на батерия спрямо п30 про.
Цитирай
#19

(2022-03-08, 18:48:20)kuulman написа:  Аз смених моя п30 про с ми 10 Ултра преди няколко месеца.Разликата е голяма,ако търсиш камера,това е твоя телефон.Отстъпва малко на батерия спрямо п30 про.
Ултрата не е лоша идея, но от къде я намери - аз никъде не я намирам. Нито в магазините, нито в олх/базар.
Цитирай
#20

(2022-03-08, 19:27:22)imthedevil написа:  Ултрата не е лоша идея, но от къде я намери - аз никъде не я намирам. Нито в магазините, нито в олх/базар.

Ултрата я взех втора ръка на 9 мес,живея в Испания и тук има онлайн магазини които все още я предлагат.
Цитирай
#21

(2022-03-09, 11:08:57)kuulman написа:  Ултрата я взех втора ръка на 9 мес,живея в Испания и тук има онлайн магазини които все още я предлагат.

В БГ-то обаче, за съжаление никъде не я намирам. Тъй че, това изглежда отпада като вариант.
Цитирай
#22

S20 FE 2021/5g е добър заместител
+ по-голяма батерия
+ по-бърз процесор
+ по-ярък екран, лято иде
+ 120Hz
+ stereo звук
- само 3х телефото
- като всеки самсунг - има много bloatware, но се маха лесно.
Цитирай
#23

(2022-03-09, 14:02:20)emzo написа:  S20 FE 2021/5g е добър заместител
+ по-голяма батерия
+ по-бърз процесор
+ по-ярък екран, лято иде
+ 120Hz
+ stereo звук
- само 3х телефото
- като всеки самсунг - има много bloatware, но се маха лесно.
И него съм го гледал като вариант, но има неясни момента:

- как се справя с нощните снимки?
- може ли да му се инсталира приложение за запис на разговорите (за Вейхуй има доволно добро на skvalex, което достатъчно добре записва и двете страни - за нещо такова питам)
- притеснява ме виртуалния сензор за близост - не прави ли проблеми (срещнах няколко ревюта, в които го плюят доста)
- дали може да се очаква SOT 8-9 часа, ако говорим за следния начин на употреба: на 60 Hz, без игри, на 3G, ползане за браузване и youtube?
Цитирай
#24

3G не е ли садо мазо?
Много скаха последните години
Не знак какъв youtube ще отваряш през 3G
Цитирай
#25

(2022-03-09, 14:11:19)imthedevil написа:  И него съм го гледал като вариант, но има неясни момента:

- как се справя с нощните снимки?
- може ли да му се инсталира приложение за запис на разговорите (за Вейхуй има доволно добро на skvalex, което достатъчно добре записва и двете страни - за нещо такова питам)
- притеснява ме виртуалния сензор за близост - не прави ли проблеми (срещнах няколко ревюта, в които го плюят доста)
- дали може да се очаква SOT 8-9 часа, ако говорим за следния начин на употреба: на 60 Hz, без игри, на 3G, ползане за браузване и youtube?
[Изображение: 20220227-003929.jpg] [Изображение: 20220227-003938.jpg] [Изображение: 20220227-115517.jpg]

- може да се смени региона на държава, на която е разрешено фабрично да записва. Но май е по-лесно, докато е с андроид 11 да се смени региона. Другите приложения ще записват гласа на събеседника - тихо. Не ме вълнува това и не съм се интересувал.

- нищо общо с шаомитата, екрана си гасне и дори след края на разговора се налага да натиснеш power бутона, за да светне екрана. Не съм имал досега проблеми.
- може, аз правя 6 часа с 2 сим карти и 4г, и около 7-8 часа на ден постоянна работа на браузъра в бекграунд режим, освен активен.
[Изображение: Screenshot-20220308-182523-Device-care.jpg]

За тази цена е отлична алтернатива.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)