Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съобщение за пропуснато повикване - Moto G30
#1

Здравейте колеги. Наскоро закупих Mogo G30 , най-вече заради добрите параметри за не лоша цена. Като цяло съм доволен , освен в момент когато ми дойде съобщение, че някой ме е търсил а аз съм нямал обхват. Отварям съобщението, изписва ми номера който ме е търсил и......би трябвало при маркиране на номера да ми изпише кой ме е търсил (ако е записан в контактите) , но това не се случва ! Това е дразнещо, защото трябва всеки път да проверявам ръчно , чрез "преписване" на номера от съобщението и набирането му , кой ме е търсил. 
Аз ли пропускам нещо в настройките ,..... или това си е "екстра" на телефона.
Предварително Ви благодаря !
Цитирай
Аксесоари
#2

Когато си бил извън обхват, получаваш sms от оператора. Няма нищо общо с телефона ти
Цитирай
#3

Нито е екстра, нито пропускаш нещо.
Когато в СМС има номер (или въобще число), той е готов за клик и набиране, но не се обръща към указателя за да го съпостави със записаните номера.
Съпоставя се номера, от който е изпратен СМС и ако го има в указателя, показва името, но не и ако е в съдържанието.
Цитирай
#4

(2022-01-12, 18:33:53)stern написа:  ......
Когато в СМС има номер (или въобще число), той е готов за клик и набиране...
Стария ми Самсунг беше точно така....... кликвам върху номера който ме е търсил от СМС-а и веднага ми излизаше името което е записано на този номер. Така разбирах кой ме е търсил .
Тук НЕ МОГА да кликна върху номера (поне за да го копирам, за да го набера после). Не ми се позволява да кликна върху него. Та споделете как вие се справяте с този проблем, че и аз да взаимствам метода. Благодаря

...... имам чувството, че това се получава тъй като указателя ми де-факто е от гугъл профила ми и телефона не може да го сравнява с нищо записано в него. Но е факт , че не мога да му задам да си взима контактите от сим картата или от самия телефон.
Цитирай
#5

Няма ли опция,като отвориш СМС са горе в дясно 3 те точки-подробности,ако е от контактите,си го изписва,или + за добавяне.Това е на Messages


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30
Цитирай
#6

Не....
Цитирай
#7

(2022-01-12, 20:34:00)caby написа:  Тук НЕ МОГА да кликна върху номера (поне за да го копирам, за да го набера после). Не ми се позволява да кликна върху него. Та споделете как вие се справяте с този проблем, че и аз да взаимствам метода. Благодаря

При мен номерът е подчертан и като кликна ми изскача меню с: набиране, копиране, споделяне, запис, пращане съобщение и още нещо имаше.
Нямам идея дали се дължи на настройка, но и да е така, то явно е стокова, защото не съм пипал нищо, свързано със СМС. Не пращам, а получавам основно при ползване на кредитната карта и знам само, колкото ми е нужно - да ги трия Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)