Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ при избора между Sony и Philips телевизори
#1

Ако може да ме насочите кой телевизор си заслужава:

PHILIPS 43PUS8506 THE ONE UHD LED SMART TV - https://www.technomarket.bg/televizor/ph...v-09188626
SONY KD43X82JAEP - https://www.tehnomix.bg/televizor-sony-kd43x82jaep
SONY KD43X81JAEP - https://www.tehnomix.bg/televizor-sony-kd43x81jaep

Като в разликата между двете сонита не знам дали има нещо фрапиращо освен че май при втория има CI+ slot а при първия няма, което ако е вярно (което силно ме съмнява) е проблем.
Филипса е на блазнеща цена, а сонитата, освен че са по-скъпи от филипса, са с google tv, което не знам дали си заслужава, ако някой го е ползвал да сподели. И при филипса Vesa-та е много странна 100*200, не е като на сонитата 200*200 и не знам дали ще е съвместима със сегашната ми стойка за стена, която съм купувал преди 10-11 години и е описано на нея, че е само за 32" до 20кг..
Цитирай
Аксесоари
#2

Хвърли око в тази тема: мнение за андроид телевизор

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Don_NUTSO
Цитирай
#3

1. Стойката е на смешни пари спрямо цената на тв.
Дори и да я смениш !
2. Филипса и само и единствено той има амбилайт. Решаваш дали го искаш или не. Ако го искаш - спираш да гледаш , какво предлагат другите модели.

3. Иначе x82j не намирам инфо, с каква матрица е.
Филипса е с VA.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Don_NUTSO
Цитирай
#4

Най вероятно се наложи да сменяш стойката има евтини който са и с добро качество и ще ти свършат работа за 43 цоловият телевизор.
А между другото сме коментирали някъде тук във форума кой телевизор е за предпочитане ,доста съфорумници бяха писали че Сонито си е за предпочитане .
Имам и Сони имам и Филипс категорично бих се спрял на Филипса с допълнителната Гаранция.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • Don_NUTSO
Цитирай
#5

(2022-01-17, 02:35:40)emzo написа:  1. Стойката е на смешни пари спрямо цената на тв.
Дори и да я смениш !
2. Филипса и само и единствено той има амбилайт. Решаваш дали го искаш или не. Ако го искаш - спираш да гледаш , какво предлагат другите модели.

3. Иначе x82j не намирам инфо, с каква матрица е.
Филипса е с VA.
то проблема не е цената на стойката, исках да избегна наново дупчене на стената Smile

(2022-01-17, 08:53:03)Compare написа:  Най вероятно се наложи да сменяш стойката има евтини който са и с добро качество и ще ти свършат работа за 43 цоловият телевизор.
А между другото сме коментирали някъде тук във форума кой телевизор е за предпочитане ,доста съфорумници бяха писали че Сонито си е за предпочитане .
Имам и Сони имам и Филипс категорично бих се спрял на Филипса с допълнителната Гаранция.
 И на мен единия ми е Сони, и реших да сменя другия - Тошиба - със Сони или Филипс.
А къде има допълнителна гаранция Филипса?
Цитирай
#6

Аз категорично съм за Сони. Лично мнение, картината на сони най-ми харесва и затова. Google TV си е андроид отвсякъде просто малко са пипнали дизайна, но си е чист андроид за гугъл. Разликата между 81 и 82 е никаква ако питаш мен. Личен избор си е тук, отиваш в някой магазин гледаш картините и което ти харесва повече взима, ако цената е определяща значи Филипс.

Samsung Galaxy S8 --> Samsung Galaxy S21 FE
[-] 1 потребител изказва благодарност на SAMOSVAL за това мнение:
  • Don_NUTSO
Цитирай
#7

Направих снимка,надявам ще се справиш
   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#8

(2022-01-17, 18:34:18)Compare написа:  Направих снимка,надявам ще се справиш

да учудващо се справих ха ха ха

Това го видях отдавна, мислех че пак имат някаква безплатна програма за удължаване на гаранцията, която съм пропуснал.
Цитирай
#9

Бих избрал Philips заради Ambilight, eARC (сигурно и Sony-тата го имат, но не видях), Bluetooth 5.0 (при единия Sony е 4.2), RAM 16GB (сигурно и Sony-тата го имат, но не видях), 1/3 по-ниска цена, по-дълга поддръжка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • Don_NUTSO
Цитирай
#10

Аз между Сони и Филипс бих избрал LG Wink
Цитирай
#11

Човека иска андроид тв, предполагам затова е избора между двата.

Бих добавил един не лош среден вариант - TCL 43c728
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#12

Здравейте!
Моля за съвет и предложения, ако написаното по-долу е изпълнимо Smile
Обмислям да си купя телевизор - 32", с Android, Full HD. И съм до тук с претенциите.
Телевизор нямам от момента, в който ги цифровизираха. Гледам на лаптоп - много рядко. С технологиите се справям успешно, но към телевизорите и тяхното "развитие" нямам интерес и съответно познания.
Искам го за фон, няма да включвам кабелна, ще имам стайна антена за всеки случай за ефирните програми, ще ползвам основно онлайн ТВ и евентуално ще го свързвам с лаптопа за филми.
Искам и да е качествен, доколкото е възможно.
Влизам в сайтове, филтрирам по горните ми три изисквания и ... дойдох да питам тук Smile
За цената - с отношението ми към телевизията, 400+ лв ми се струват твърде много.
Ей това "харесах" - https://www.technopolis.bg/bg/Televizori...ED/p/10456 (защото свързвам марката с ТВ и не е безбожно скъп)

Е, има ли "такова животно"? Big Grin

P.S. И като гледам, пиша в грешна тема... Извинявам се. Бих се радвала някой да ми отговори въпреки това
Цитирай
#13

Скоро бях пред същата дилема, на края вдигнах бюджета и взех това:
https://www.emag.bg/televizor-lg-32-81-s...DJ3ZBKMBM/
Тогава беше на още по ниска цена в ема*, в тех-полис е по-скъп.
Успех с избора!


[Изображение: ?banner=17991][/url]
[-] 1 потребител изказва благодарност на dgrozev1 за това мнение:
  • Happy
Цитирай
#14

Благодаря, dgrozev1!
Обаче Android...? LG нямат, доколкото знам.
Цитирай
#15

Нямат , така е , но заложих на картината.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
[-] 1 потребител изказва благодарност на dgrozev1 за това мнение:
  • Happy
Цитирай
#16

Взимай го, JVC не е като едно време, ама за до 400 лв е добър- има FULL HD 1920 x 1080 и андроид. Другото е на късмет.


[-] 1 потребител изказва благодарност на eleena за това мнение:
  • Happy
Цитирай
#17

В тоя размер няма флагмански модели, така че няма и особена разлика. Но все пак, купувате телевизор и освен Андроида, има и други важни неща, като какви портове има и дали ще можете да си вържета лаптопа успешно.
Картината няма да коментирам. Тя е най-важна и ви съветвам да отидете в някоя верига и да погледате. Успех!

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#18

Ей това "харесах" - https://www.technopolis.bg/bg/Televizori...ED/p/10456 (защото свързвам марката с ТВ и не е безбожно скъп)

[/quote]
Не се подвеждайте по марката , няма нищо общо с нея , реално е турски Vestel. От много години едновремешните японски марки Hitachi ,Sharp, JVC и много други не се произвеждат от тях.
Може да разгледате този , но е по скъп :
https://www.technomarket.bg/televizor/tc...d-09191208

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • Happy
Цитирай
#19

Разбрах, че е турски - вчера ходих да ги гледам. В единия магазин ми казаха, че JVC и Тошиба са всъщност един и същи ТВ, в другия ме посъветваха да взема Тошиба-та, че бил по-добър, бил с по-добри части Big Grin Big Grin Big Grin
E, още съм без телевизор.
Цитирай
#20

Защо не видиш ТСL и Hisense? Те са си чисто китайски и нелош избор? По-добре отдели някой лев отгоре ако се налага. По-добри са от продукцията на Вестел. БТВ Шарп не е турски. Имат си завод в Полша. Не че Сони, Панасоник и т.н. Не се правят в Европа. Hisense не е с андроид ако е важно
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • Happy
Цитирай
#21

Доста ги купуват. Лично съм нямал достъп до такъв модел.
https://www.emag.bg/televizor-horizon-32...D14QJ2MBM/?

:: respect
[-] 1 потребител изказва благодарност на userworx за това мнение:
  • Happy
Цитирай
#22

В интерес на истината TCL или Hisense не са никак лош избор. Бях на няколко мисии в Афганистан и тези марки масово се продават в американски магазини. Купуват се и са доста издръжливи. Трябва да се има предвид, обаче че тези модели, които аз съм виждал бяха произведени за американския пазар и не знам тук какви се внасят.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • Happy
Цитирай
#23

(2022-06-05, 06:57:16)vaso22 написа:  Защо не видиш ТСL и Hisense?....
Hisense не е с андроид ако е важно
Човкът иска телевизор с Андроид ТВ, иначе китайците (TCL и Hisense) имат доста приятни модели... Преди месец за малко да взема TCL C728 - много ми хареса, но ми излезе добра оферта за Hisense U8QF и в крайна сметка взех него. Принципно и аз съм за Андроид ТВ, но имам бокс и не ми пречи ОС на телевизора
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • Happy
Цитирай
#24

Един глас за TCL.https://www.technomarket.bg/televizor/tc...d-09201871 Много приятна машинка,на много сносна цена...

Redmi 11s 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)