Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми след ъпдейт на АНД 12
#1

Проблема е такъв, че не мога да се справя и затова пиша тук. Преди време му сложих индонезийския, всичко беше ок докат не дойде тая 12 ка. Ъпдейтна се но се бъгна тотално. Приложения се бъгват, нениска да зарежда бързо и т.н. Направих резет, беше малко по добре но не е калто трябва. Пробвах отново да му сложа индонезийск с 5 те файла но один не намира телефона. Пробвах с друг самсунг и нямаше проблем, но смоя не става. Излизами и един жъл триегълник и пише, че софтуера не е оригинален. Моля някой ако знае как да го оправя да пише. Слагам и снимка, когато е в долнлоад положение.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом "не зарежда бързо" и "один не намира телефона" вероятно някои от data pin-новете на usbто нямат връзка.
Описайте с друг usb кабел и почистете usb порта, ако пк не става - потърсете сервиз.

От снимкаta се вижда, че към момента все още е Samsung official, но за да Ви дава, че "софтуера е неоргинален" сте смесили файлове (за odin) от различни версии. Имайте предвид, че ако се побновили с последния G998BXXU4BULF - вече е по-нов bootloader, т.е. не може да flash-вате с по-стар.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Renx_02, sgardev
Цитирай
#3

Към по-стар буутлоудър няма как да се върне.
По-скоро май бих пробвал през Один да кача последния европейски ром от Саммобиле, барабар с хард ресет опцията.
Иначе в момента май се е получил някакъв гювеч.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • Renx_02
Цитирай
#4

През один не мога, защото като го включа към лаптопа само зарежда. Не мога да прехвърлям файлове. Май май ще се годи на сервиз. Ще го мъча още малко, пък ще видим!

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
#5

О, то явно е станало яка боза при теб. Дано го сбориш, пък ако ли не го носи на сервиз. И там недей споменава за никакви индонезийски ромове, Одини, Саммобилета и подобни. Играй го глупав, след автоматичен ъпдейт към Андроид 12 се е скапал сам при пускане сутринта и това е. Събудил си се и това си намерил-бъгнал се телефон.
Те по гаранция да го оправят. Пиша това, защото някои сервизи се чудят как да изкарат виновен ползвателя, та да си плати ремонта, въпреки че е гаранционен. Та така, дано го сбориш! Иначе, успех в сервиза!
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • Renx_02
Цитирай
#6

(2022-01-17, 23:30:27)Чо :) написа:  Щом "не зарежда бързо" и "один не намира телефона" вероятно някои от data pin-новете на usbто нямат връзка.
Описайте с друг usb кабел и почистете usb порта, ако пк не става - потърсете сервиз.

От снимкаta се вижда, че към момента все още е Samsung official, но за да Ви дава, че "софтуера е неоргинален" сте смесили файлове (за odin) от различни версии. Имайте предвид, че ако се побновили с последния G998BXXU4BULF - вече е по-нов bootloader, т.е. не може да flash-вате с по-стар.
Привет,

Значи яко в момента сваля Android 11 official, няма на може да се флашне и downgrade-не през Odin? В пакета все пак нали има bootloader файл - няма ли да се флашне и downgrade-не и той?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай
#7

(2022-01-18, 23:11:09)sgardev написа:  Привет,

Значи яко в момента сваля Android 11 official, няма на може да се флашне и downgrade-не през Odin? В пакета все пак нали има bootloader файл - няма ли да се  флашне и downgrade-не и той?

Последните няколко версии са:

SM-G998B Indonesia 2022-01-11 G998BXXU4BULF 12
SM-G998B Indonesia 2021-12-23 G998BXXS3BULC 12
SM-G998B Indonesia 2021-12-07 G998BXXU3BUKG 12
SM-G998B Indonesia 2021-11-21 G998BXXU3BUK8 12
SM-G998B Indonesia 2021-11-01 G998BXXS3AUJ7 11
SM-G998B Indonesia 2021-09-27 G998BXXU3AUIE 11

Ако е обновен до последната, bootloader-а в телефона е станал 4.
При подаване от odin на файл с по-малка от 4 версия, телефона ще отказва да го инсталира.
С Odin може да се сменя версията (дори и downgrade), но само към такава със същата или по голяма цифричка.

Може в сервиз на по-ниско ниво да се flash-не платката или със специален сервизен firmware (combination), но по стандарния начин с odin не става.

* * *

Отделно проблема на конкретния телефон е, че някои от data pin-овете (Data + или Data -) на телефона няма връзка и не може да праща или получава данни, защото щом комютъра не го разпонава, както и зареждането тръгва само стандартно (pins +5V и Ground), но после адаптора и телефона си "говорят" през Data pins какви режими поддържат и двете (телефона и адаптора) и на каквo да му подава, като fast charge.
Както споменах на питащия - причина може да е замърсен pin или прекъснат проводник на кабела, или по-сериозен проблем на usb-то в телефона.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 4 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Monipeev, Renx_02, sgardev, TNTKZ
Цитирай
#8

Здравей ЧО. Влезнах в долнлоад режим на другия самсунг и видях, че там FRP E ONа на моя е OF. Това сигурно оказва влияние

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
#9

(2022-01-21, 20:49:47)Renx_0 написа:  Здравей ЧО. Влезнах в долнлоад режим на другия самсунг и видях, че там FRP E ONа на моя е OF. Това сигурно оказва влияние


FRP e Factory Reset Protection.

Защита от фабрично нулиране на телефона.
Когато в телефона е вписан с Google accоunt, телефона се заключва към него.
Ако някой напрви reset (от различно място освен от Настройки > Общо управление > Нулиране, където изисква потвърждение с метода на заключване), примерно от Revocery менюто или с комнада от компютъра, то при следващо начално настройване на телефона ще се изисква този Gooogle account.

В случая телефона, на който е FRP OFF - няма вписван Google account.
FRP ON или OFF не оказва вличние на обновяването на firmware (с odin, samsung switch или OTA).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#10

(2022-01-21, 21:04:43)Чо :) написа:  FRP e Factory Reset Protection.

Защита от фабрично нулиране на телефона.
Когато в телефона е вписан с Google accоunt, телефона се заключва към него.
Ако някой напрви reset (от различно място освен от Настройки > Общо управление > Нулиране, където изисква потвърждение с метода на заключване), примерно от Revocery менюто или с комнада от компютъра, то при следващо начално настройване на телефона ще се изисква този Gooogle account.

В случая телефона, на който е FRP OFF - няма вписван Google account.
FRP ON или OFF не оказва вличние на обновяването на firmware (с odin, samsung switch или OTA). Да но аз имам вписан акаунт на моя телефон s21 а frp e of. 

Добре а има ли начин да му вкарам нов фърмуер без один? Може би това ще оправи нещата?

(2022-01-21, 21:04:43)Чо :) написа:  FRда но защо тогава е of? Моя акаунт е вкаран, би трябвало дс е on а  не of?

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
#11

(2022-01-21, 21:08:39)Renx_02 написа:  
 а има ли начин да му вкарам нов фърмуер без один? 

В твоя случай май не. Единствения вариант е в сервиза.

 Това при условие, че не успееш да го излъжеш някак, та да го вкараш в Даунлоуд режим и оттам отделно да го разпознае Один. 
Чудя се нещо друго. Навремето с по-старите телефони, които разполагаха със слот за Micro Sd карта съм префлашвал телефони през Recovery конзолата. Дали пък в този конкретен случай не може да се измисли подобен вариант, но през преходник USB-C към флаш памет на която да има качен рома. Такива мисли ми се мотаят в главата...  Rolleyes
Цитирай
#12

(2022-01-22, 02:18:21)hollyshit написа:  В твоя случай май не. Единствения вариант е в сервиза.

 Това при условие, че не успееш да го излъжеш някак, та да го вкараш в Даунлоуд режим и оттам отделно да го разпознае Один. 
Чудя се нещо друго. Навремето с по-старите телефони, които разполагаха със слот за Micro Sd карта съм префлашвал телефони през Recovery конзолата. Дали пък в този конкретен случай не може да се измисли подобен вариант, но през преходник USB-C към флаш памет на която да има качен рома. Такива мисли ми се мотаят в главата...  Rolleyes

Да и аз го мислих, вкарах флашката в телефона, ама и нея не разпознава.

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
#13

Щом не става с друг USB кабел, на друг копютър и с почистен USB port - проблема явно e хардуерен.
Телефона е все още гаранционен (WARRANTY VOID: 0 )
Запазете се (ако е нужно) през WiFi (WiiFi Server някакъв) или през някой облак.

Занесетте/изпратете на официален сервиз на Samsung за България, първо се уговори с тях къде.
Аз съм доволен от услугите на Сръчко https://sservice.bg/servizni-centrove (на Коста Лулчев в София).
Опишете на лист. ако ще го пращате по куриер, че няма връзка през USB, няма fastcharge, както и други проблеми, не им споменавайте, че сте сменяли CSC, не че няма да го видят.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#14

(2022-01-22, 10:40:11)Чо написа:  Щом не става с друг USB кабел, на друг копютър и с почистен USB port - проблема явно e хардуерен.
Телефона е все още гаранционен (WARRANTY VOID: 0 )
Запазете се (ако е нужно) през WiFi (WiiFi Server някакъв) или през някой облак.

Занесетте/изпратете на официален сервиз на Samsung за България, първо се уговори с тях къде.
Аз съм доволен от услугите на Сръчко https://sservice.bg/servizni-centrove (на Коста Лулчев в София).
Опишете на лист. ако ще го пращате по куриер, че няма връзка през USB, няма fastcharge, както и други проблеми, не им споменавайте, че сте сменяли CSC, не че няма да го видят.

Да те ще го видят. То при стартиране се показва един жълт триегълник. Но дали ще я признаят така гаранцията?

А какво мислите за това, някой ползвал ли го?https://www.imyfone.com/android-tips/odin-not-detecting-phone/.fixppo for android, казва, че може да го флашваш без один.

(2022-01-22, 10:43:28)Renx_02 написа:  Да те ще го видят. То при стартиране се показва един жълт триегълник. Но дали ще я признаят така гаранцията?

А какво мислите за това, някой ползвал ли го?https://www.imyfone.com/android-tips/odin-not-detecting-phone/.fixppo for android, казва, че може да го флашваш без один.

https://www.imyfone.com/android-tips/odi...ing-phone/

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
#15

Здравейте,
Ще използвам тази тема за въпросче. S21, имам проблем с приложението на Facebook. Често забива и не отчита прочетените съобщения. С месинджъра имах същия проблем, но минах на лайт версията и ми се струва, че тя работи нормално поне за момента. Facebook приложението се оправя с деинсталация и нова такава. Някой има ли подобен проблем или пък някой с идея как да го реша генерално?
Благодаря предварително.
Цитирай
#16

Проблема е във приложението а не в телефона. Имам проблем с известията и съобщенията на 3 различни телефона.

Оправям временно проблема като трия кеша и килвам апа

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#17

До 2 месеца бях с S8 и нямах подобни проблеми. Много странно.
Цитирай
#18

И аз много се нервирам с глупавия фейсбук... Явно не са го оптимизирали добре за андроид 12... При мен нотификейшъните не работят като хората. И забелязвам, че в тасковете ако не съм ги чистил няколко дена са се насъбрали 5-6 отворени фейса.. След като убия всичко и отворя фейса начисто ми показва известията...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)