Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Телефона  се стартира до  първите надписи самсунг спира и се рестартира на ново.
Отказва да влиза в сервизно меню или аз бъркам комбинацията на бутоните.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2022-01-18, 11:11:27)kiko_sf написа:  Телефона  се стартира до  първите надписи самсунг спира и се рестартира на ново.
Отказва да влиза в сервизно меню или аз бъркам комбинацията на бутоните.
Каква комбинация на бутоните ползваш?В момента в ръцете си имам един A30S,влизам в рекавъри като задържа vol+ и power button,като излезе Samsung надписа,пускаш power button и държиш само vol+ докато влезе в рекавъри.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Цитирай
#3

(2022-01-18, 23:21:57)mastodon написа:  Каква комбинация на бутоните ползваш?В момента в ръцете си имам един A30S,влизам в рекавъри като задържа vol+ и power button,като излезе Samsung надписа,пускаш power button и държиш само vol+ докато влезе в рекавъри.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Мерси за отделеното време.С комбинацията която ми предоставихте направих ресет на телефона.
Но след 30 Мин. работа с телефона тъча отново отказа да работи.Каква е повредата в самия тъч или се претоварва някой чип .
Цитирай
#4

Не се претоварва
Повреден е
Цитирай
#5

(2022-01-19, 20:58:58)Sev написа:  Не се претоварва
Повреден е
Ако е повреден както казвате тъча би трябвало той да не реагира .
А след всеки рестарт сработва  тъча за 15мин и  блокира.
Цитирай
#6

Чрез отг адаптер свържете една USB мишка когато тъча спре да работи.
Ако с мишката движите по интерфейса и всичко работи, значи е тъча, ако и с мишката не става значи е нещо по дъното, вероятно паметта и телефона забива.
Цитирай
#7

Може и да пусне някое клипче, игра или разговор, няма да се мъчи да търси OTG кабел.

Ако картината върви а тъча не, значи е от тъча.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

(2022-01-19, 21:35:47)BGDropche написа:  Може и да пусне някое клипче, игра или разговор, няма да се мъчи да търси OTG кабел.

Ако картината върви а тъча не, значи е от тъча.

Мерси за добрите идей ще ги пробвам и ще пиша за резултата.
Цитирай
#9

Префлашни го с Один,по-вероятно е да е софтуерен проблем.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Цитирай
#10

(2022-01-19, 22:28:38)mastodon написа:  Префлашни го с Один,по-вероятно е да е софтуерен проблем.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Не съм особено наясно как се префлашва
От някъде мога ли да видя клип как се прифлашва.
Цитирай
#11

Не е толкова трудно, трябва ти кабелче, телефона вкаран в Download режим.

Download режим влизаш като рестартираш телефона, и вмомента в който Samsung логото се покаже, натискаш едновременно двата бутона за звука и вкарваш кабела в компютъра.

От там нататък ти трябват Samsung USB Drivers, ODIN програмата за прейнсталиране на целия Android (ROM) за твоя телефон.  - Drivers - ODIN - ROM

След като инсталираш всичко можеш да влезнеш в сайта на Samsung за тяхните ROM - ове и да потърсиш a30s и ще ти излезнат 5 модела

Galaxy A30s (SM-A307GT)
Galaxy A30s (SM-A307GN)
Galaxy A30s (SM-A307G)
Galaxy A30s (SM-A307FN) - Това трябва да е твоя модел ако е закупен от Европа.

Твоят модел можеш да го видиш от настройките на телефона.

След като имаш инсталирани драйвъри, ODIN и изтеглен ROM, можеш да гледаш от това клипче как става - Как се флашва A30s

Тука във форума също има написано ръководство, но е старо е са променени малко нещата с файловете - ТУК

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Be6i4, Plamen11
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)