Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Огромен проблем с файлове при прехвърляне
#1

Здравейте, колеги. Имам s10 plus и понеже лаптопа ми е бавничък реших да преместя файловете от него към флашка през otg. Свързах всичко и в началото всичко беше наред докато не ми изкара някаква грешка (не съм точно сигурен понеже телефона беше с locked display), но съм сигурен че най важните снимки бяха на флашката. Папката Camera беше със снимките и видеата, а другите две бяха празни. Викам си окей, извадих я и след като я вкарах наново папката със снимките беше празна и липсваха и от телефона снимките.. хора, помагайте??
*снимките са адски важни за мен и за семейството ми.. едва ли просто ей така ще се изгубят
*вкарах един .rar файл в опит да видя дали записва и нямаше проблем..
Цитирай
Аксесоари
#2

Най вероятно е от флашката. Някой флашки като се бъгнат когато започне трансфер на файлове в началото всичко е ок. Но след няколко секунди..обикновено 10 15сек зацикля. Особено при трансфер на много но малки файлове. Не знам дали има опция да си спасиш снимките. Не е като при харддиск.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#3

Опции винаги има, друг въпрос е цената.

При обработка на данни - без значение копиране или преместване - пакетите се трансферират един по един, с проверки на контролните суми. Чак когато целия файл е записан успешно на новото място - операцията приключва.
И ако е било преместване - старото място се декларира като свободно. Нищо не се трие!

Информацията все още е там. Не правете нищо с лаптопа, а потърсете някой - да я възстанови.
Ако запишете друга информация на същото място - тогава става почти невъзможно.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#4

Знам, че е след дъжд качулка, но местене на критични данни не е добра идея. Аз само копирам и после се уверявам, че всичко е ок. Дори тогава не трия веднага, а държа нещата в източника до последно.
Снимките ти не са ли синхронизирани в гугъл фотос?

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • jhoro, pepy1, sapiora
Цитирай
#5

(2022-01-21, 20:54:06)jivkojj написа:  Знам, че е след дъжд качулка, но местене на критични данни не е добра идея. Аз само копирам и после се уверявам, че всичко е ок. Дори тогава не трия веднага, а държа нещата в източника до последно.
Снимките ти не са ли синхронизирани в гугъл фотос?

Явно не са - щом се налага да ги мести!
Често сменям - телефони, лаптопи, компютри ... - но никога не местя нищо! Всичко си върви след мен - в Google Drive, в OneDrive, в Dropbox ...

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#6

(2022-01-21, 20:54:06)jivkojj написа:  Знам, че е след дъжд качулка, но местене на критични данни не е добра идея. Аз само копирам и после се уверявам, че всичко е ок. Дори тогава не трия веднага, а държа нещата в източника до последно.
Снимките ти не са ли синхронизирани в гугъл фотос?

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

Трия единствено щом се уверя/проверя/, че копието е направено, и всичко е прехвърлено 100%

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, sapiora
Цитирай
#7

Копирането на голямо количество данни на един път ВИНАГИ крие риск-копи/пейст.Синтактична грешка в името на папката/файла,разлика между контролната сума,съвпадение на имената..има още причини.Системата спира процеса и чака решения от юзера.Записваш името на проблема и цъкаш "прескочи" и после започва ровенето.Друго решение е да ползваш софтуер за копиране на големи масиви,върши страхотна работа-процеса не спира,създава се лог,който ти отделя проблемни сектори-после се заемаш направо с тях.В твоя случай има лесно решение-свали диска от машината и го закачи на външен контролер/друг комп-фаловете са още там.Или повтори операцията,но с мониторинг на процеса-явно някъде крашва процеса.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#8

(2022-01-22, 09:45:28)vertexe написа:  В твоя случай има лесно решение-свали диска от машината и го закачи на външен контролер/друг комп - фаловете са още там.

За всичко съм съгласен, но за подчертаното - да напомня.
Информацията може да е още там, но едва ли е във вид на файлове. Ако е „бастисано“ инфото - във FAT табицата.

[Изображение: 1200px-Fat32_structure.svg.png]

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#9

Ако flash-ката е тръгнала да се скапва (или дори само логически да си е затрила файловата таблица), аз бих наравил RAW копие 1:1 на цялатото нейно съдържание на диска.
После с различни приложения за търсене на header на снимки/клипчета от направеното копие може по-бързо да се възстановяват.
Дори без файловата таблица, ако flashката е била празна файловете няма да са фрагментирани ще може да се възстановят.

Моите предпочитания за копие WinHEX (Run As Administrator) Tools > Disk > Clone Disk на Phisical Media фалшката и за претърсване и възтановяване с GetDataBack от image файла.
И двете приложения са платени, но се намират и с регистрации.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#10

(2022-01-22, 12:38:33)Чо :) написа:  Ако flash-ката е тръгнала да се скапва (или дори само логически да си е затрила файловата таблица), аз бих наравил RAW копие 1:1 на цялатото нейно съдържание на диска.

Останах с убеждение - че се иска възстановяване инфото от диска!
Скапана флашка - я реагира, я не.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#11

Има правила за изваждане на преносима памет от компютър-смартфон.Трябва при прехвърляне на файлове до като процеса не е приключил флашката-диска,да не се "издърпва"след като приключи прехвърлянето се изважда от системата https://technews.bg/article-130250.html
При смартфоните е същото,отива се в настройки-съхранение-демонтиране изваждане на карта с памет,иначе може да се повреди носителя.

Може файловете да са на флашката,но лаптопа да не ги вижда https://passportbdd.ru/bg/adobe-photosho...-no-mesto/

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#12

Колеги, благодаря за отговорите. Хората се учат от грешките и това ми е било за урок. Станалото, станало!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)