Анкета: Къде съхранявате снимките и видеоклиповете си? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Изключително и само на телефона си
15.38%
10
15.38%
Само в облака и никъде другаде
24.62%
16
24.62%
Прехвърлям всичко на PC или лаптопа си
7.69%
5
7.69%
Използвам външни носители
7.69%
5
7.69%
На домашния си сървър
4.62%
3
4.62%
За по-сигурно ги съхранявам на няколко места
36.92%
24
36.92%
Друго
3.08%
2
3.08%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къде съхранявате снимките и видеоклиповете си?
#26

(2022-01-27, 21:23:05)gazibarev написа:  Сигурен съм че ако имаш 50 биткойна едва ли би качил кода на облак.

Когато имам такова нещо - ще му мисля!
Засега няма опасност.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
Аксесоари
#27

Имам NAS сървър от известно време, че снимките които имаме с приятелката надхърлиха 1.6TB, а всичко беше на един външен хард който реално си е на едно изпускане живот.

Та вече всичко ми е на NAS сървър вкъщи в RAID за да съм сигурен, че няма да изчезнат, освен ако някой не гепи сървъра нали..

Та по хубаво нещо скоро не съм си купувал.

Снимките от телефона ми са в google, както и повечето други неща, реално ми е удобно, плащам си, синхронизират се сами и така, но ги качвам и на сървъра като ми остане врме

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#28

(2022-01-27, 20:55:35)jhoro написа:  Прав си, но пак е индивидуално!

10% от 1000 пози са си 100 снимки. Ако всеки път трябва да давам по 40-50 лева за снимки ... мерси.
Облаците, които ползвам са безплатни. Така, че - по-евтино от безплатното няма.

По мой сметки 100 снимки са 15лв Wink а когато вадиш толко много слизат и до 11лв ,мога да ти покажа снимки в албуми които са на над 30 години даже и над 40г,а както каза колегата по долу,днес има облак утре няма

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#29

Поддръжката на Google Drive започна да получава множество доклади и оплаквания на потребители за изчезнали файлове и папки от хранилищата им. От компанията са отчели наличието на подобен проблем, като се посочва, че те засягат ограничен кръг потребители използващи настолното приложение.

Източник

 
Цитирай
#30

Най-добре не снимайте нищо и няма нужда да се пазиSmile
Пазя снимки на хард диск и гледам да нямам милиони снимки, че няма кой и да ги гледа, имам важни събития и това е, пък ако изгори да изгаря, важното е да сме живи и здрави, всичко друго е бял кахър.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • andro9060777
Цитирай
#31

Снимаме доста както и правиме доста видеота,остават много добри и лоши спомени,по усмихваме се по малко,по плачкваме си след преглеждането на албумите и те така.За мен снимките и видеотата който сме направили през годините са част от нашия живот и затова са ни и много важни, съхраняват се пo 2xNas Server Harddisk-ове и къде ли не по облаците.Много време се отделя за сортирането на снимки от телефоните по даден повод и разпределението после по 2xNas Server и Harddisk-овете,но пък си заслужава,после всичките снимки и видео файлове се намират лесно.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#32

Веднъж годишно, намирам време и настроение да преглеждам снимките ни за една година, преглеждам ги и оставям само тези които ми харесват, по този начин не се натрупват с годините хиляди излишни снимки, които в един момент просто няма да имаш времето да ги изгледаш.

Отделно от тези снимки за 1 година период, избираме 20 най-добри кадри за нас и ги носим при фотото за хартиени снимки, така правим всяка година Smile

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#33

(2023-11-30, 12:56:23)Павел Василев написа:  Веднъж годишно, намирам време и настроение да преглеждам снимките ни за една година, преглеждам ги и оставям само тези които ми харесват, по този начин не се натрупват с годините хиляди излишни снимки, които в един момент просто няма да имаш времето да ги изгледаш.

Отделно от тези снимки за 1 година период, избираме 20 най-добри кадри за нас и ги носим при фотото за хартиени снимки, така правим всяка година Smile

Добре казано, с една подробност ... Какво значи „хубава снимка“?
Технически - това е снимка с висока резолюция, не е замазана и прочие. Но това е за някой фотоконкурс!

Сами по себе си снимките са „запечатано минало“! От времето на черно-белите ленти имам снимки, които са станали „колаж“ - няколко смесени.
Предпочитам „лоша“ снимка на кокнкретна ситуация, пред „перфектна“ пейзажна снимка, без никаква идея вътре!

И още нещо - зависи кои снимки!
Цитат:Фото албум на бабата:
1938 г. - тръгва на училище (1 снимка).
1949 г. - завършва училище (2 снимки).
1957 г. - завършва университет (1 снимка).
1962 г. - сватба (1 снимка).
Фото албум на внучката:
19:38 ч. - отива на кафе (29 снимки).
19:43 ч. - носят палачинка (13 снимки).
19:59 ч. - носят кафето с късметче (41 снимки).
20:01 ч. - отива до тоалетната (123 снимки).
20:09 ч. - излизайки от тоалетната среща приятелка (56 снимки).

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#34

Под хубава снимка, визирам уловения момент и емоция Smile

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#35

Преди 1-2 години инвестирах в My Cloud EX2 ultra (2x 4tb).
Включил съм функцията щом си влезна вкъщи автоматично да направи бекъп на всички снимки и клипове.
Всички снимки и клипове от събития, екскурзии и тн си ги подреждам прилежно в отделни папки с имена и дати още в телефона. След това периодично ги прехвърлям в облака.
Така имам бърз и лесен достъп до тях от всяка локация.
Двата харда са в рейд и така всички данни се записват едновременно и на двата с цел ако изгори единия- другия да спаси положението.
Като минус мога да отбележа, че мобилното приложение е бъгаво чат- пат, но се търпи и върши основните функции.
Като цяло съм доволен и не съжалявам.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

LG G4
[-] 1 потребител изказва благодарност на prankmaster за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#36

(2023-12-01, 19:28:40)prankmaster написа:  Преди 1-2 години инвестирах в My Cloud EX2 ultra (2x 4tb).
Включил съм функцията щом си влезна вкъщи автоматично да направи бекъп на всички снимки и клипове.
Всички снимки и клипове от събития, екскурзии и тн си ги подреждам прилежно в отделни папки с имена и дати още в телефона. След това периодично ги прехвърлям в облака.
Така имам бърз и лесен достъп до тях от всяка локация.
Двата харда са в рейд и така всички данни се записват едновременно и на двата с цел ако изгори единия- другия да спаси положението.
Като минус мога да отбележа, че мобилното приложение е бъгаво чат- пат, но се търпи и върши основните функции.
Като цяло съм доволен и не съжалявам.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Предполагам че е на RAID 1 ?
И аз съм със същатата конфигурация и правя същите гимнастики,но единият HDD ще си заминава на около 4г са и двата ако става на въпрос ,и се налага да ги заменя и двата в такъв случай с нови WDC WD4003FFBX-68MU3N0V.
В момента прехвърлям данни от едно HDD WD USB 4TB.  но става зверски бавно което ме дразни страшно много,мисълта ми е с какви HDD си,прехвърлял ли си данни от WD USB 4TB. примерно ?Уж новите WDC WD4003FFBX-68MU3N0V са до ~185mb/s максимална скорост а прехвърлям данните с близо ~5mb/s вече 2ден 2ТB. не мога да прехвърля!
Със старите HDD-те някак си бе с една идея по добре и  по бързо.
Ще се радвам ако може да споделиш.

P.S
Оправих го.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)