Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон
#1

Здравейте, можели за съвет при избор на телефон. Ценови диапазон 500-550 лв
Двуумя се между тези :
- Poco X3 pro 6/128
- Poco M4 pro 6/128
- Redmi Note 10 Pro 6/128.

Благодаря предварително.

Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

Samsung Galaxy S I9000 + 32 GB Samsung Micro SDHC Class 10+
Google Nexus S (Stock Jelly Bean 4.1.2 ) + Galaxy Nexus I9250 (Stock Jelly Bean 4.3 ) 16GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Според това сравнение можеш да вземеш предвид следните неща:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...10662#diff-

Ако държиш на Амолед дисплей - Redmi note 10 pro
Aко държиш на 5G - Poco M4 Pro
Производителност - Poco X3 pro (най-бърза памет (UFS 3.1, 6нм и като цяло е най-бързия чипсет от трите)
Поддръжка - вероятно ПОКО. 2 ъпгрейда на андроид и 4 на MIUI. Останалите трябва да са 1 андроид и 3 MIUI, a e възможно при трите да е еднаква. Не съм сигурен просто Х серията колко беше точно.
За камерите не знам - гледай сравнения или ревюта.
Най-добрата батерия е при Поко х3, но от процесора зависи дали ще кара повече или просто е по-голяма, за да смогне на изхабената енергия.
От трите я дават на последно място по издържиливост. Най-добре се представя тази на м4 про (не знам как с това 5G и този Медиатек процесор)
Размерите са почти идентични и все пак с 1.3мм по-голям от note 10 e X3., a 0,4мм по-малък е м4.
Най-тежък е х3 - 215 грама
Другите са около 190
И трите са с IP53 защита. Само х3 има горила глас 6 покритие.
Много зависи за какво ще се ползва. Redmi note 10, за мен, е с ненужно слаб и стар процесор (поко х3 беше със същия в края на 2020)

Съветът ми е да се видят ревюта и сравнения. Най-често срещани проблеми и ако някое от горните неща е важно (екран, производителност, размер, 5G) - веднага можеш да направиш своя избор.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • darksiders
Цитирай
#3

Моделите са със сходни характеристики. Гласувам за Xiaomi Poco X3 Pro, но е с IPS LCD дисплей. Ако обаче държиш на AMOLED, то тогава - Redmi Note 10 Pro. Успех!

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • darksiders
Цитирай
#4

Относно процесора на X3 pro тук пишат пе е икономичен но дали е така

Технически характеристики

Qualcomm Snapdragon 860. Водещ процесор на 4G през 2021г.

Процесорът Qualcomm Snapdragon 860 няма да Ви подведе дори когато играете графично взискателни игри с високи настройки. Наслаждавайте се на високи скорости и без забавяне.

Съхранение на UFS 3.1

С подобрената технология на паметта UFS 3.1, POCO X3 Pro предлага бързи скорости на четене и запис. Зареждайте игри и приложения, без да се налага да чакате.

Технология LiquidCool 1.0 Plus

Поддържайте лесно върхова производителност по време на тежки игрови сесии. Топлината се разсейва в 3D, за да можете да продължите да играете с пълна скорост!
Охлаждане на процесора до 6 ° C
Многослоен графит
D5 медна топлинна тръба

240Hz честота на дискретизация при докосване

Високата честота на дискретизация при докосване от 240 Hz намалява латентността на докосване, а отзивчивият екран дава по-добър контрол на чувствителността по време на игра, извеждайки вашето игрово изживяване на следващото ниво.





Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

Samsung Galaxy S I9000 + 32 GB Samsung Micro SDHC Class 10+
Google Nexus S (Stock Jelly Bean 4.1.2 ) + Galaxy Nexus I9250 (Stock Jelly Bean 4.3 ) 16GB
Цитирай
#5

Той е икономичен за производителността, която предлага. Просто другите два са почти идентични(двойно по-бавни) и затова не хабят толкова ток. Вероятно са с балансиран профил, а за 870 съм чувал, че е овърклокнат, но не знам дали е базиран на 865 или на нещо друго
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • darksiders
Цитирай
#6

От всички най-добър е Poco X3 Pro. На Redmi Note 10 Pro само дисплея е по-добър, камерата според мен няма да има голямо разлика с тази на Poco. Не се вживявай прекалено с технически данни, като тръби, графит, технологии, защото повечето е маркетингов трик. Изгледай няколко ревюта, прочети мнения тук и ако в чужди форуми и готово. Другото Poco е още по-нисък клас и не си заслужава, освен ако не искаш да спеспиш пари.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • darksiders, suffer
Цитирай
#7

Благодаря на всички!
Изборът е Poco X3 Pro

Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

Samsung Galaxy S I9000 + 32 GB Samsung Micro SDHC Class 10+
Google Nexus S (Stock Jelly Bean 4.1.2 ) + Galaxy Nexus I9250 (Stock Jelly Bean 4.3 ) 16GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на darksiders за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)