Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Moto G200 вече официално се продава в България с цена 799 лв.
#1

От днес официално стартират продажбите на геймърския 5G смартфон с флагмански чипсет - Moto g200 на българския пазар в магазините на Technopolis и в онлайн магазина на Motorola с цена от 799лв.

Moto g200 5G е един от най-евтините телефони с висока производителност и AI функционалности, задвижван от флагманския чипсет Snapdragon 888+ 5G. Въпреки ниската си цена, moto g200 5G предлага впечатляваща AI производителност, изключителни камери с множество възможности за заснемане както на снимки така и видео в 8К и с две камери едновременно.

Дисплеят на moto g200 5G е с висока опреснителна честота 144 Hz, което заедно със Snapdragon Elite Gaming го правят подходящ за гейминг, а с платформата Ready For – играта се пренася на телевизор или дисплей, като с конзола.

Безжичното аудио е усъвършенствано благодарение на технологията Snapdragon Sound и Dolby Atmos за триизмерен звук и богати, чисти тонове. Батерията (5000 mAh) осигурява енергия за ден и половина, а зареждането е при мощност 33W.

Предимства на moto g200 5G:
  • мощната мобилна платформа Snapdragon 888+ 5G – за изключително висока производителност
  • Snapdragon Elite Gaming – за мобилен гейминг
  • Snapdragon Sound – за безжично аудио с премиум звук
  • голям 6,8 инчов екран – с честота на опресняване 144Hz
  • 108 MP основен сензор с Ultra Pixel технология за снимане при ниска осветеност и опция за контрол на степента на боке ефекта
  • Ултраширокоъгълна и макро камера
  • Видеозапис в 8К резолюция
  • Видеозапис с две камери едновременно (предна и задна или 2 задни)
  • Super Slow Mo – с 4 пъти по-ниска скорост от забавения каданс
  • Face Beauty Video – изглаждане на кожата при снимане на видео със селфи камерата
  • голяма батерия с капацитет 5000 mAh за до 1,5 дни ползване с едно зареждане
  • 33W TurboPower зарядно в кутия
[Изображение: moto-g200-5g-800x500.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • hsgrgs, solo5
Цитирай
Аксесоари
#2

Как го правят нашите фокусници, така че още топлият G200 да е по-евтин от предходния (на близо година вече) модел?
Отделно, G100 върви около 890-940 лв в UK и US, а 200-над 1100, което е логично, предвид 888.

Най ме впечатлява зарядното, явно бързо ще пълни.
Но ако няма опция за сваляне на тези 144 Хц до нормалните 60 ... и ще точи бързо
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • divna
Цитирай
#3

Едва ли няма да има таква опция. Доста приятно се изненадах, че в настройките на moto g51 5G - освен двете фиксирани честоти - 60Hz и 120Hz, можеш да избереш и "автоматично". При тази опция - изкуствен интелект избира подходящата честота, спроед това как се ползва. ПРЕдполагам превключва между двете - на 60Hz за по-статично съдържание и високата при по-динамично.

Очавкам и тук да е така. Уж ще дадат телефон за ревю, като има. Ако е така - ще го видя и споделя.

В това видео - на 24:40 - можеш да видиш как е при moto g51 5G:


Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • stern
Цитирай
#4

(2022-01-28, 18:03:48)stern написа:  Как го правят нашите фокусници, така че още топлият G200 да е по-евтин от предходния (на близо година вече) модел?

В последните 2 години Моторола пуска на много по-ниски цени у нас телефоните си. В по-белите държави цените са по-високи. Може би са ни поставили като фокус пазар :-)
Moto G9 Plus го пуснаха на 399лв, а в други държави излизаше около 500-550лв
Moto G60 също го пуснаха за 399лв, но след това го увеличиха на 499лв
Явно стратегията им да стартират направо на промо цена :-)
800лв за G200 е прекрасна цена. Особено ако се задържи
Това означава, че скоро ще има оферти в olx за 550-600лв
Толкова трябва да е и със среден план към операторите
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#5

Чета в гсмарена ,че дисплея е lcd ,което ме води към доста ще е зле изображението . Друго което също не ме кефи е 33 ватовото зареждане . Можеше да сложат 66 ватово и щеше да заспи работата , но и 33 бива . Все пак и процесора не е лош , но не знам дали този 888 + загрява като чистия 888 не ссъм чел . Но за 800 лв е добре .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#6

Ако го товариш ще загрява - няма начин. Snapdragon 888 мисля беше с 26 TOPS, докато предното поколение Snapdragon 865 с 15 TOPS. Нормално е с почти 2 пъти по-висока производителност, да се отделя и повече топлина, а тя няма как бързо да се разсее ... Особено, ако гърбът не е топло проводим. При телефоните със стъклен гръб - по-бързо се усеща паренето, но поне топлината се разсейва, а при телефоните с пластмасов гръб ... тoплината "си остава вътре".

Уж работят по чипсет с интегрирано в чипа водно охлаждане - с канали, но кога ще е факт ... т.е. в масово производство - не е ясно. Едва ли скоро.

На мен никой телефон не ми загрява, но аз игри не играя Smile Единтвено P30 Pro беше загрял много, като снимах видеа със zoom на едно авио шоу. Температурата му стигаше до към 65 градуса. Та паренето, зависи и от ползването.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

Ами за мен телефончето си е перфектно. Освен това търся телефон с LCD, защото олед ми пържат много очите. Процесора и адрено 660 летят. Само се съмнявам в камерата, нещо не ми вдъхва голямо доверие. Ще изчакам малко ревюта и сигурно, ще го взема. На първо място в списъка ми е.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Irriducibili за това мнение:
  • divna
Цитирай
#8

След смяна на няколко марки за последната 1-2 години в момента съм с Xiaomi Mi 10T pro. Зачетох се в спецификациите на G200, сходства доста и доста разлики, но едно ще призная, стартовата цена е доста добра. Определено Моторола имат по-добър софтуер, спрямо Xiaomi.
Бая се изкушавам да го взема, за да видя, какво ще е.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • divna
Цитирай
#9

(2022-01-29, 17:37:47)Irriducibili написа:  Ами за мен телефончето си е перфектно. Освен това търся телефон с LCD, защото олед ми пържат много очите. Процесора и адрено 660 летят. Само се съмнявам в камерата, нещо не ми вдъхва голямо доверие. Ще изчакам малко ревюта и сигурно, ще го взема. На първо място в списъка ми е.

Камерите трябва да са ОК, според мен. 108 МР сензор - отдавна го слагат, имат софтуер за него, снимките с него са хубави. С него е и Moto Edge 20 - снима много добре. Тук можеш да видиш снимки с него, вкл. сравнени с други телефони. Както и в това видео след 6 мин:


Снимките са компресирани, от това, че са качени на сайта, но са добри.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • Irriducibili
Цитирай
#10

Много се надявам да настъпят към по-премиум устройсва.Последно имах g5g после g5g plus.Влюбен съм в чистия андроид и малките благинки на моторола.Не мога да си кривя душата.Софтуера си е топ.Не ми харесва размера.6.8 си е тухла четворка, жалко че няма нещо по-малко 6,4-5 инча.
Много ми се иска да сложат и най-накрая хубави камери отговарящи на премиум сегмента
Някой ден ще я пробвам г200.Набелязал съм и edge 30 ultra
Силно се надявам да са сменили високоговорителя който беше в edge 20, защото само заради това го продадох.По кофти звук от мобилнo устройство не бях чувал.

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#11

(2022-01-30, 08:55:48)galev_90 написа:  Много се надявам да настъпят към по-премиум устройсва.Последно имах g5g после g5g plus.Влюбен съм в чистия андроид и малките благинки на моторола.Не мога да си кривя душата.Софтуера си е топ.Не ми харесва размера.6.8 си е тухла четворка, жалко че няма нещо по-малко 6,4-5 инча.
Много ми се иска да сложат и най-накрая хубави камери отговарящи на премиум сегмента
Някой ден ще я пробвам г200.Набелязал съм и edge 30 ultra
Силно се надявам да са сменили високоговорителя който беше в edge 20, защото само заради това го продадох.По кофти звук от мобилнo устройство не бях чувал.
Един роднина, на който купих Moto Edge 20 се оплаква от микрофона. Спомена, че ако използва на високоговорител и се измести леко странично да говори, не го чували изобщо. Според него, не е имал такива проблеми с предишни смартфони.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Те това се води висок клас този модел . Интересно ми е какво ще има за конкуренцията ,че като гледам февруари месец ще излизат Шаомита , Реалмита , Самсунаци и като гледам спецификациите Моторола трябва да извади поне 2 модела в средния клас да бори конкуренцията , а все още нмяа лийкове никъде . Sad

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#13

За видеата на moto g51 5G и moto g31 - правих запис на екран - през микрофона на телефона - нямаше проблеми. То се вижда във видеата. Та, ако е имало проблеми преди - то изглежда сега те са решени. При по-предните телефони - motorola defy и moto edge20 - не съм правила запис на екран с микрофона в телефона и не мога да коментирам от личен опит.

Ако имам достъп до g200 - ще тествам и запис на екран с микрофона и при разговор (микрофон / говорител) и при гледане на видео как звучи. При него и с безжични слушалки - качеството на звука трябва да е високо заради технологията Snapdragon Sound на ниво чип.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#14

(2022-01-29, 15:07:50)fuckinggood написа:  дисплея е lcd ,което ме води към доста ще е зле изображението

LCD изобщо не са лоши, имат си плюсове и минуси

(2022-01-29, 17:07:31)divna написа:  а при телефоните с пластмасов гръб ... тoплината "си остава вътре"

Силиконовият гръб допълнително затруднява топлоотделянето
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#15

Вчера разгледах моделчето в Техноверига , но отново басамак като останалите модели и дебелината отново беше фрапантна .Не знам защо така ги правят , но визията е ужасна . 799 лв беше и честно казано си беше доста бързичкъ като разцъквах менютата . Дисплея много много не ми хареса , но ще се свикне . За 800 лв е доста добро решение в средния клас да не кажа средния висок клас . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
[-] 1 потребител изказва благодарност на fuckinggood за това мнение:
  • divna
Цитирай
#16

Идеален за ъпгрейд на G9 Plus
Ако го бяха пуснали с Андроид 12 щеше да е чудесно
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#17

Уви, със само 1 актуализация, оставят впечатлението за телефон - еднодневка (едногодишка). Все едно са преценили, че ще се купи и ползва 1 година и после следващия.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • MMJ, solo5
Цитирай
#18

Още по-лошо е че и G100 е с Андроид 11 и като се съпостави с G200 не е пълноценен ъпгрейд на G100
Цитирай
#19

Не разбирам, каква е тази драма с тези актуализации? Толкова ли са важни? Аз използвам Huawei mate 20 от 2018 година, актуализации не съм получавал от година и няколко месеца. Не виждам проблем в използването на телефона. С андроид 10 съм. Има и други хора около мен със стари апарати и всичко си върви нормално. А имам и хора около мен, които хвърлят по 2 бона за айфон, защото получавали дълги години актуализации. Разлика между тях и мен не виждам, освен че те са минус 2 хиляди лева.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Irriducibili за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#20

Няма драма. Всичко върви, но когато си купуваш нов телефон, ти се иска да има по-дълга поддръжка.
Андроид 12 е наличен от месеци, а в момента този телефон излиза с Андроид 11 и ще получи Андроид 12 догодина, като това ще е последната версия Андроид, която ще получи. Като хардуер може да носи и Андроид 15, но няма да има кой да му даде. В същото време не е телефон за 400лв. Не че няма да работи, но е леко дразнещо. А най-вероятно ще има телефони за 400-500лв, които ще получат по-добра поддръжка
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • MMJ
Цитирай
#21

Фиксват се бъгове и уязвимости, които се откриват във времето, прилагат се нови версии на ОС. Разбира се, може и без тях да се живее, но в един момент и приложенията отказват. защото са стари версии, които не се поддържат.

Някои производители осигуряват 4г. поддръжка, други 5г.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#22

Това с един ъпдейт на андроид е проблем който идва от Моторола, да им го тур@.
Днес го разцъквах около един час в Тех....лис. доста обстойно го разгледах.
Хардуера е бърз, софтуера е като моя, на G9 Plus, никаква разлика.
Телефон с 2 сим карти, но без дуал месинджър. Е как да инсталираш два вайбъра на 2 различни номера, два фейса, два icq номера и т.н., как?
Демек софтуерно ще е същия т@ш@к като моя кютук. Е как да си го купиш?
Така както го купиш, така ще ти остане... Ще имаш само секюрити пачове и това е.
След повече от половин година пуснаха ъпдейт на moto camera 2, с този ъпдейт камерата крашваше и се затваряше... дейнсталирах ъпдейта. След още половин година пуснаха нов ъпдейт, с него не крашва. Е, това нормални софтуерни ъпдейти ли са? Не!!!
Днес си прехвърлих apk файла на камерата, но не тръгна на моя тел. жалко, има новости. Но ние с по-старите телефони да го дух@ме нали...
Затова много по-добрия (и естествено по-скъп) избор е: S22 Ultra с писалка, демек Note. На Самсунг телефоните са с много добър софтуер.

Moto G9 Plus - Stock ROM
[-] 1 потребител изказва благодарност на MMJ за това мнение:
  • divna
Цитирай
#23

Е, ти къде отиде на S22 Ultra? Той ще струва колкото 3 броя Moto G200   Lol
Цитирай
#24

(2022-02-06, 21:18:55)divna написа:  Някои производители осигуряват 4г. поддръжка, други 5г.

С тези запечатани батерии, след 4 г. ще трябва да се зареждат през 2-3 часа.
Всичко е измислено - ползваш 1,5-2 г. и си купуваш нов. За следващите 1-2 г. получаваш едно надграждане до следващия Андроид + 3-4 пача и цикълът се повтаря.
Цитирай
#25

Е, батериите се сменят Smile Майка ми ползва Samsung Galaxy S8 - изобщо не мисли за смяна на телефона, прителка ползва S8+ също без оплаквания. Сега, разбира се не висят на телефоните си по цял ден Smile

Повечето хора си сменят телефона, когато нещо спре да работи и е непоправимо Smile Такива, като нас, каквито сме тук във форума, не са мнозинството Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)