Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Moto G200 вече официално се продава в България с цена 799 лв.
#76

Всяко едно приложение предполагам качва цената, а Моторола пилят цени :-)
Цитирай
Аксесоари
#77

Хич не ми харесва ГугълФото. Не ми позволява добра организация на снимките, по папки, за да ги намирам без да превъртам като изоглавен. Отделно хваща всички снимки, икони, кошмар е като са качени 2 навигатора с вси пътни знаци.
Затова открай време ползвам Simple Gallery - мога да задам само тези папки, в които има снимки и клипове, които ме интересуват. Е, вярно е, че си намерих Про-версията пред вратата, та няма и реклами  Tongue
Има и прост редактор, но за свестни корекции, това е апа - PhotoDirector - с него коригирам на телефона, почти със същите инструменти, като с Фотошоп на компа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • divna
Цитирай
#78

Аз съм задала кои папки да се синхронизират, а в Google снимки могат да се създават папки. Но ще тествам писле Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#79

(2022-02-14, 19:48:20)divna написа:  Аз съм задала кои папки да се синхронизират

То и аз така - задал съм едно голямо OFF. На всички. Cool
Другаде си ги архивирам.
Просто искам да ми изкарва избрани от мен папки с изображения и клипове, а не всички в телефона.
На Гугъл фотото го ползвах единствено защото само то се отваряше, когато закача фотоапарата и можех да прехвърлям снимки за предварителен преглед, когато нямам комп под ръка. И то само jpg, raw не ги познаваше.
Но и за това вече не ми трябва, откакто трудолюбивият китайски народ ми осигури триинтерфейсен кардрийдър Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • divna
Цитирай
#80

Вече и raw файловете познава и приема Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • solo5, stern
Цитирай
#81

(2022-02-14, 12:30:40)solo5 написа:  Да! Може би затова не са качили галерия, защото вграденият файл мениджър е мултифункционален.
Единственото, което му липсва е че не мога да си настроя да достъпвам домашната ftp мрежа и затова ползвам File Manager +
Фен съм и на Simple Galery: Photo Manager, защото могат да се правят елементарни корекции на снимките, а и е добре организиран

А как да преместя файл от една папка в друга? Няма опция за копиране или местене.Иначе това е файловия мениджър създаден от гугъл.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#82

(2022-02-16, 02:10:47)nanobanano написа:  А как да преместя файл от една папка в друга? Няма опция за копиране или местене.Иначе това е файловия мениджър създаден от гугъл.

Задържаш върху избрания файл и изскача ред с опции.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • divna
Цитирай
#83

Правих няколко снимки на закрито на изк. светлина, като, че ли се затруднява да фокусира. Напр. отблизо на снимките с пържолата - фокусът е или върху пържолата или върху картофите, докато със Самсунга - е навсякъде.

Предстои обаче премиерата на moto звяр. Не мога да говоря още за него, но очаквайте чудо на чудесата  Big Grin

[Изображение: 38059338.jpg]

[Изображение: 38059339.jpg]

[Изображение: 38059341.jpg]

Самсунга:

[Изображение: 38059439.jpg]

[Изображение: 38059440.jpg]

[Изображение: 38059438.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#84

(2022-02-16, 02:10:47)nanobanano написа:  А как да преместя файл от една папка в друга? Няма опция за копиране или местене.Иначе това е файловия мениджър създаден от гугъл.

Този файл мениджър май може да мести файл само в безопасната папка
Аз за подобни упражнения ползвам File Manager +
В плейстора има богат избор на апове

divna, окапахме се тук от тези вкуснотийки  Tooth
Цитирай
#85

(2022-02-16, 10:03:31)stern написа:  Задържаш върху избрания файл и изскача ред с опции.

Е, не съм бос на тема андроид Smile При някои файлове не ми излиза опция за местене, а при други да. Oпитвам да преместя. xml, но не може освен в сейф папката. Файла го изтеглих аз, така че не е някакъв системен.

...........................................
Divna, на кой режим правиш снимките? На Ultra-res разликата е огромна.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#86

(2022-02-16, 10:28:36)divna написа:  Правих няколко снимки на закрито на изк. светлина, като, че ли се затруднява да фокусира. Напр. отблизо на снимките с пържолата - фокусът е или върху пържолата или върху картофите, докато със Самсунга - е навсякъде.
offtopic - на тези вкусотии ... добави чаша вино до тях и майната му на фокуса Big Grin Tongue
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • divna
Цитирай
#87

Фокусът е спот най-вероятно и около него замъглява, за да създаде боке ефекта
Може би трябва да снима на ръчни или поне на широкоъгълна за да има фокус навсякъде
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#88

(2022-02-16, 11:10:52)nanobanano написа:  Е, не съм бос на тема андроид Smile При някои файлове не ми излиза опция за местене, а при други да. Oпитвам да преместя. xml, но не може освен в сейф папката. Файла го изтеглих аз, така че не е някакъв системен.

Като отвориш файловия мениджър най-отдолу избираш вътрешно хранилище и от там си  местиш файловете.

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • nanobanano
Цитирай
#89

(2022-02-16, 12:53:34)solo5 написа:  Фокусът е спот най-вероятно и около него замъглява, за да създаде боке ефекта
Може би трябва да снима на ръчни или поне на широкоъгълна за да има фокус навсякъде

На дисплея всичко изглеждаше перфектно. Това софтуерно, вероятно, боке - го видях вече в къщи, като преглеждах снимките ... Но за друг път ще тествам и с широкоъгълната Smile

Утре идва moto g71 5g Smile  Да го видим и него как се представя  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#90

В G серията 200 е модела
Макар че ако докарат G71 до 500лв ще направят продажби и с него
Ако искат по-добри продажби, трябва да увеличат поддръжката поне с 1 година за G серията
Цитирай
#91

За Европа е обявена цена 300 евро. Той е с по-малък 6.4 инчов - OLED дисплей, по-лек - 179 гр. спрямо 202 гр на g200, с добър чипсет, но въпреки това с голяма 5000 mAh батерия (колкото на g200) и бързо 30W зарядно. Според мен ще си има своето място под слънцето и не бива да се подценява.

Може би във видеото ще направя паралел между двата - всеки да си прецени кой е за него Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#92

AMOLED, който да ми точи батерията, без да ми е нужен.
Отново без кард-слот.
Пръстов сензор на гърба.
Със сигурност не е my next.

То май и за G200 се отнася. Ама да остарее сегашният, пък ще видя.
Но ако трябва днес да ходя да си купувам нов телефон, със сигурност ще бъде G100, макар че е по-стар, а май и малко по-скъп от G200.
Цитирай
#93

От това, което съм чела, IPS екраните консумират повече енергия от AMOLED екраните. Какво точно имаш предвид?

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • stern
Цитирай
#94

В момента в Емаг има g100 за 599лв. G200 е на 779лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Irriducibili за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#95

G100 за 600лв си е оферта
единствено камерата на G100 би трябвало да отстъпва на G200
При останалият хардуер няма да се усеща осезаема разлика
Плюс на G100 е че има калъфи и гърбове, защото е по-отдавна на пазара
За G9 Plus чаках една годиня за да му намеря добър гръб
Цитирай
#96

Ами освен да взема г100 на тази цена и да се приключва. Има и жак за слушалки, което за мен си е плюс.
Цитирай
#97

Да! Оферта си е
Цитирай
#98

(2022-02-16, 18:37:19)divna написа:  От това, което съм чела, IPS екраните консумират повече енергия от AMOLED екраните. Какво точно имаш предвид?

Да, моя грешка, амолед е по-икономичен.
Стига да не работи на по-висок рефреш.
А доколкото сме на тема консумация, не съм проверявал, но е много вероятно този мощен чипсет и да смуче повече.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • divna
Цитирай
#99

На g200 със сигурност не я топи, защото не загрява. Батерията се държи прилично първите няколко дни

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • divna
Цитирай

(2022-02-16, 21:33:01)stern написа:  Да, моя грешка, амолед е по-икономичен.
Стига да не работи на по-висок рефреш.
А доколкото сме на тема консумация, не съм проверявал, но е много вероятно този мощен чипсет и да смуче повече.

Да по икономичен , но ти вади очите за 10 минути игра с него . Ползвах Самсунг 1 година и така не можах да свикна и най накрая го рподадох . Нпараво очите ми ставаха на компот .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)