Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P50/P50 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: weight-phone.png]

Huawei P50 Pro разполага с двойно извит 6.6" OLED екран със 120 Hz опресняване и 300 Hz честота на дискретизация при докосване, резолюция от 2700 х 1228 пиксела и гъстота на пикселите от 450 ppi.
В централната горна част на екрана има кръг за предната 13 МР камера, но акцентът при това устройство е основната му камера на гърба.

[Изображение: 17483794317342.jpg]

Основната камера на Huawei P50 Pro е с четири обектива, разпределени в два кръга, като Huawei я нарича Dual-Matrix Camera system. Главният сензор е 50 МР, с OIS и с бленда f/1.8 + 40 MP монохромна камера с бленда f/1.6 + 13 MP ултраширока камера + 64 МР телефото камера с OIS и 3.9х оптичен зуум.

[Изображение: 95463df6dfd370a5ef1f4da6158ed909-L.jpg]

Конфигурацията тук се базира на 4G чипсет Kirin 9000 или Snapdragon 888, до 12 GB RAM и до 512 GB вградена памет. Батерията е с капацитет 4360 mAh, поддържа се бързо 66 W зареждане и 50 W безжично зареждане, а в комплекта вече няма зарядно. Смартфонът е с висока устойчивост на прах и вода IP68 и има стерео говорители.

[Изображение: Screenshot-2021-07-29-at-18-01-59.png]
Huawei P50 Pro струва в България 2199 лв. за варианта с 8 GB RAM и 256 GB памет, който е и единственият наличен.

[Изображение: Screenshot-2021-07-29-at-18-01-53.png]

Huawei P50 е позициониран малко по-ниско, като идва с 6.5" плосък OLED екран с опресняване до 90 Hz и 300 Hz честота на дискретизация при докосване, резолюция 2700 x 1224 пиксела и 458 ppi.
Камерата тук е 13 МР отпред и тройна отзад, като отново има сходен дизайн, но сензорите са 50 MP (f/1.8) + 13 MP с ултраширок обхват (f/2.2) + 12 MP телефото перископна система (f/3.4, OIS) за 5х оптичен зуум.

[Изображение: bbbe858efe13943d9bbebfe9af38f434-L.jpg]

Конфигурацията тук се базира на Snapdragon 888 4G (без версия с Kirin 9000) и 8 GB RAM + 128/256 GB вградена памет.
Батерията е с капацитет 4100 mAh с 66 W бързо жично зареждане, но липсва безжично зареждане. Тук също има защита IP68 и стерео говорители. Независимо че платформата на серията P50 в Европа ще бъде Android, те все така няма да предлагат достъп до услугите и приложенията на Google. Подобен подход Huawei имаше и с модела от среден клас nova 9, който в родината им дебютира с HarmonyOS, а в Европа дойде с Android/EMUI 12.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 4 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • bobbymarinovv, doktorra, DoryanY, tynata2
Цитирай
Аксесоари
#2

https://nixanbal.com/zapochvat-prodazhbi...-balgariya Ето още информация.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Едно ревю на телефона
https://mobilebulgaria.com/reviews/revyu...hte-neshto

Huawei P30
Цитирай
#4

Huawei P50 Pro - Ревю.

 
Цитирай
#5

Много ревюта, много нещоSmile питането ми е, някой подкарал ли е GMS на апарата?

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#6

Никой не се е похвалил че го има,аз ако го си взема телефон на Huawei ще го ползвам без услуги на гугъл.Но за сега няма да купувам нов,този ми върши всичко от което имам нужда.

Huawei P30
Цитирай
#7

Предполагам че всеки чака цената да падне и да вземе нещо от OLX на приемлива цена......
Цитирай
#8

От няколко дни го имам. Всичко което ползвам си ми върви идеално. Чудя се защо преди време заради този GMS разкарах mate 40 pro и взех s21 ultra.
Цитирай
#9

Със здраве да го ползваш, оглеждам му се нещо, ама не мога да се реша, има две неща дето ми вадят очите, а цената е доста висока...

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • wenss
Цитирай
#10

(2022-02-14, 13:52:07)wenss написа:  От няколко дни го имам. Всичко което ползвам си ми върви идеално. Чудя се защо преди време заради този GMS разкарах mate 40 pro и взех s21 ultra.

Мче в момента Mate 40 Pro е по-добрия модел... Big Grin

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#11

някои да пише как е батерията и процесора на телфона, че доста добри бяха резултатите с кирина, но с дракона схм малко скептичен
Цитирай
#12

(2022-02-19, 18:37:10)juventusarl написа:  някои да пише как е батерията и процесора на телфона, че доста добри бяха резултатите с кирина, но с дракона схм малко скептичен

Да споделя моят опит с P50 Pro.
Батерията със снапдрагон е под всякаква критика. Телефонът грее с този процесор.

И аз имам въпрос :
Някой успявал ли да да подкара microG и Gspace едновременно без да се създава конфликт за Gspace ?
Благодаря
[-] 2 потребители изказват благодарност на kosta8704 за това мнение:
  • juventusarl, mria6ki
Цитирай
#13

(2022-02-20, 23:55:54)kosta8704 написа:  Това при нормална употреба, като гледане на видеа, снимки и браузване или усещаш греене като цъкаш по-тежки игри.
Цитирай
#14

Относително е.
Най много грее когато го зареждам и върша нещо на него, тогава не се бара. Това се връщам във времената в които бях със самсунг. Яйца да пържиш на него. Също за зареждането върша ли нещо на него не го зарежда ами поддържа батерията. Примерно 1% го зарежда между 10-20 минути (пак относително). Но оставя ли го да се зарежда само е изтребител (бързо се зарежда)
Когато е на навигация също много грее и много бързо пада батерията (ползвам Petal Maps). Давам пример - 18 километра, 28 минути между 7-9 процента изчезва от батерията.
Другото което забелязах (пак проблем с батерията) - зареждам го изключвам го на 100% зареден около 12 вечерта и сутринта около 5-7% батерия вече липсва.
Цитирай
#15

5-7% e добре.
Ако си спреш излишните приложения, може и да падне на 3-5%
Цитирай
#16

kosta хубаво е, че си откровен, но аз като гледам, няма 5G, хайде ще го прежалим, няма Google Play, може да се тегли от чужди източници, по-трудно е, но може, но това за батерията и по ревюта съм гледал и там казват, че не е много силна. След всички тези неща, какво може да те привлече към този телефон, такъв въпрос си задавам.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай
#17

(2022-02-21, 21:26:50)hazART написа:  kosta хубаво е, че си откровен, но аз като гледам, няма 5G, хайде ще го прежалим, няма Google Play, може да се тегли от чужди източници, по-трудно е, но може, но това за батерията и по ревюта съм гледал и там казват, че не е много силна. След всички тези неща, какво може да те привлече към този телефон, такъв въпрос си задавам.

Много важно доуточнение да направя.
- телефонът го ползвам с Gspace (харчи си батери, определено) и с microG (немога да споделя мнение дали изразходва голямо количество батерия)
- 5G нямам отношение, защото аз не ползвам 5G стандартите, а 4G са ми напълно достатъчни
- Google Play , не бих казал че се теглят по трудно приложенията без Play Store (има просто затруднения с някой приложения които имат интеграция на play services или Google maps). Но ако се впишете в Aurora Store вашият гугълски акаунт можете директно да си сваляте платените приложения на телефона през Аурората.
- телефонът е много добър, тези проблеми които ги изброих със (не всеки път) загряването и с батерията са софтуерен проблем и според мен ще бъде изчистен със следващ ъпдейт. Защото гледах ревю на P50 Pro и батерията му издържа 7 часа и нещо и човека каза че при предварителен тест който му е правил е издържала около 9 часа и 40 мин и каза че се дължи на софтуерен бъг.
- бих си го ЗАКУПИЛ ОТНОВО
- за новите притежатели (още преди разпечатването на кутията ) не ъпдейтвайте ако искате да надградите вашият Huawei P50 Pro (International model) до HarmonyOS, ВЪЗМОЖНО Е, но не трябва да ъпдейтвате с пача който са пуснали Huawei
- също така има акция за удължаване на гаранцията от 24 месеца до 36 месеца (поне за регион Германия) но не губите нищо ако попитате. Моят вече е с гаранция 36 месеца (моят е регион Германия)
[-] 4 потребители изказват благодарност на kosta8704 за това мнение:
  • alexbg67, DoryanY, mria6ki, tynata2
Цитирай
#18

Здравейте,
С p50 pro съм от две седмици. Взех го с план от мобилен оператор. Телефонът върви с преден и заден протектор, зарядно и слушалки, което е супер.
Гугъл за момента не ми липсва. Беше малко странно в началото, но се свиква. 5G нямах и на предния телефон, така че няма какво да кажа. Ползвам телефона за цъкане в нета, 9gag, Reddit, Youtube и т.н. и за снимки. Игри не играя.
Не ми загравя, батерията заредена на 100% сутринта след цялото цъкане привечер е вече между 20-40%. Може би издържа една идея по-малко в сравнение с тази на стария ми p30 pro.
Сравнявайки двата телефона не откривам особена разлика (освен липсата на Гугъл), дори и в дизайна.
Фен съм на марката и е тъпо, че я прецакават.
[-] 6 потребители изказват благодарност на bbb_7 за това мнение:
  • alexbg67, bobbymarinovv, DoryanY, juventusarl, mria6ki, tynata2
Цитирай
#19

(2022-02-24, 18:12:21)bbb_7 написа:  Здравейте,
С p50 pro съм от две седмици. Взех го с план от мобилен оператор. Телефонът върви с преден и заден протектор, зарядно и слушалки, което е супер.
Гугъл за момента не ми липсва. Беше малко странно в началото, но се свиква. 5G нямах и на предния телефон, така че няма какво да кажа. Ползвам телефона за цъкане в нета, 9gag, Reddit, Youtube и т.н. и за снимки. Игри не играя.
Не ми загравя, батерията заредена на 100% сутринта след цялото цъкане привечер е вече между 20-40%. Може би издържа една идея по-малко в сравнение с тази на стария ми p30 pro.
Сравнявайки двата телефона не откривам особена разлика (освен липсата на Гугъл), дори и в дизайна.
Фен съм на марката и е тъпо, че я прецакават.

Странно, на моменти моят доста загрява. При пусната навигация Petal Maps обърнал ли си внимание дали не загрява ? С лоя версия си ?
Цитирай
#20

За момента не ми се е налагало да използвам навигацията за продължително време. Телефонът се затопля при зареждане и същевременно използване, но не по-различно от p30 pro. Поне за мен. Не знам, може и аз да не схващам по същия начин "загряването".
Цитирай
#21

При навигация телефона по принцип се загрява осезаемо,така че мисля че си е нормално да загрее.

Huawei P30
Цитирай
#22

(2022-02-25, 12:27:27)DoryanY написа:  При навигация телефона по принцип се загрява осезаемо,така че мисля че си е нормално да загрее.

Пътувал съм до Украйна и с включена навигация 30 часа, телефона буквално ми изписа че ще се изключи за да се предпази от прегряване - Mate 40 Pro
Това с включен климатик в колата но и пряко напичане на предното стъкло - беше миналата година лятото, така че смея да твърдя че KIRIN се справя перфектно и ако бях със Snapdragon-а щеше да е по-зле.
Естествено няма версия със Snapdragon Mate 40 Pro.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#23

Предишния ми телефон беше със Snapdragon 820,и там доста се загряваше,на сегашния П30 доста по малко.

Huawei P30
Цитирай
#24

Определено Snapdragon-на грее повече сравнение с Kirin-на и повече точи батерията, но и при P50 Pro има бъг в софтуера EMUI12 (по форумите навсякъде се оплакват, че EMUI 12 пове точи батерията) и точи батерията. Ще бъде коригирано според мен със следващ ъпдейт.
Цитирай
#25

Четох, гледах превюта, гледах превюта, четох... всички си плюли в устата... Аууу страхотна камера. Зарибих се. Взех че го купих.. след 4-5 дни го върнах. (Всъщност чакам протокол от сервиза). До сега съм бил само на Samsung и Xiaomi... Отлични впечатления и от двете марки. Ще ги сменя с Huawei реших - една от най добрите камери на смартфон в света. Потресен съм. Недоизбаран софтуер ли, некачествен хардуер ли... Камерата отврат.
При снемане на видео с основната камера никаква регулировка на фокус - нито ръчен нито автоматичен - започнеш ли да зумваш всичко се размазва и да тапнеш, не се фокусира. Като минеш зуум х3,5 се включва телеобектива - при него нещата са наред - идеалн фокусировка, ама няма да снимам само с него я. Падне ли зуума под 3,5 пак се включва основния модул и мазалото е налице.
При снимките същата работа. Включваш AI - никаква промяна, опитваш ръчно фокусиране - нищо. Както и да променяш в и без това малкото опции снимките излизат абсолютно еднакви (с недобра фокусировка и липсваща детайлност). При всички варианти с основната камера. На всичко отгоре в настройките за снимки липсва формат на заснимане 16:9 - налични са 4:3, 1:1 и някакъв формат с размера на дисплея на смартфона. До сега не бях срещал смартфон на който да му липсва този формат на заснимане 16:9, все пак все още е основен ТВ формат. Толкова.
Така, че никога повече Huawei, никога. Не приемам да броиш толкова пари (2199 лв. в Технополис) и да получаваш насреща едно голямо нищо. Е хайде, не е съвсем нищо.  Смартфона работи добре, батерията му се държи добре, дори и без GMS можеш да качиш всички приложения, които ползваш безпроблемно... но... камерата.. Всъщност подобни оплаквания чета и във форума 4pda.ru. Май проблемът няма да се окаже единичен.
Така, че сбогом Huawei. Здравейте отново... Samsung или Xiaomi... Чакам Xiaomi 12 Pro, дано да е скоро.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)