Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P50/P50 Pro - Лични впечатления и коментари
#26

Имал си проблем с телефона, но това не значи ще всички са такива. Доколкото чета мнения от форуми и групи - хората са много доволни от камерата, сравнявали са я с какви ли не телефони - Самсунг, айфони и е поне с едно ниво над тях.
Цитирай
Аксесоари
#27

В превютата които се тиражират нещата се представят в повечето случаи с определени пристрастия. Общо взето сравнението между камерите на "тримата големи" в момента - Samsung, Huawei и Apple води до почти равен резултат между тях. Така, че кой е по добър е тема повече с комерсиален характер...
Комуникирам с потребители от някои чуждоезични форуми и някои от тях споделят за същите проблеми с камерите и то точно с основната. Дори някои от тях правят по задълбочени проучвания и стигат до определени изводи - влияние на външната (по ниска) температура. Направил съм няколко клипа при които външната температура (10-12 градуса) едва ли може да е решаващ фактор за проблема, но той си се проявява. Ако пък ли е фактор то това би бил сериозен проблем за потребителите. Нещо от рода на "тука има, тука нема" - това означава, че при определени условия може да се проявява, при различни такива не. А и повторяемостта на проблема при други смартфони на същия модел за мене означава, че някой не си е свършил до край работата. Да се дават повече от 2000 лева за изделие с недостатъци и то точно на рекламирания му като най-силен компонент, просто е много неприятно. Това е смисълът в който съм написал предния пост. Със съвет, ако си купувате смартфона се задълбочете в проверка на това, което съм написал. Цъкнете един клип някъде навън (ако продавачът ви позволи) зумирайте плавно до увеличение 4-5 например и вижте резултата.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#28

(2022-03-02, 16:32:37)plmng написа:  Четох, гледах превюта, гледах превюта, четох... всички си плюли в устата... Аууу страхотна камера. Зарибих се. Взех че го купих.. след 4-5 дни го върнах. (Всъщност чакам протокол от сервиза). До сега съм бил само на Samsung и Xiaomi... Отлични впечатления и от двете марки. Ще ги сменя с Huawei реших - една от най добрите камери на смартфон в света. Потресен съм. Недоизбаран софтуер ли, некачествен хардуер ли... Камерата отврат.
При снемане на видео с основната камера никаква регулировка на фокус - нито ръчен нито автоматичен - започнеш ли да зумваш всичко се размазва и да тапнеш, не се фокусира. Като минеш зуум х3,5 се включва телеобектива - при него нещата са наред - идеалн фокусировка, ама няма да снимам само с него я. Падне ли зуума под 3,5 пак се включва основния модул и мазалото е налице.
При снимките същата работа. Включваш AI - никаква промяна, опитваш ръчно фокусиране - нищо. Както и да променяш в и без това малкото опции снимките излизат абсолютно еднакви (с недобра фокусировка и липсваща детайлност). При всички варианти с основната камера. На всичко отгоре в настройките за снимки липсва формат на заснимане 16:9 - налични са 4:3, 1:1 и някакъв формат с размера на дисплея на смартфона. До сега не бях срещал смартфон на който да му липсва този формат на заснимане 16:9, все пак все още е основен ТВ формат. Толкова.
Така, че никога повече Huawei, никога. Не приемам да броиш толкова пари (2199 лв. в Технополис) и да получаваш насреща едно голямо нищо. Е хайде, не е съвсем нищо.  Смартфона работи добре, батерията му се държи добре, дори и без GMS можеш да качиш всички приложения, които ползваш безпроблемно... но... камерата.. Всъщност подобни оплаквания чета и във форума 4pda.ru. Май проблемът няма да се окаже единичен.
Така, че сбогом Huawei. Здравейте отново... Samsung или Xiaomi... Чакам Xiaomi 12 Pro, дано да е скоро.

Явно си попаднал на кофти бройка,влез да четеш за сапунерка s22 ultra и ще видиш че си взел супер телефон,аз ползвах до преди няколко години само сони експерия и като започнах с хуавей от p20 pro,p30 pro,p40 pro,p30,p40 lite и другите им разновидности щях да вземе p50 pro,но година мъки с 40ката се отказах заради липса на гугъл,не че не ги качвах приложенията,но си имаше неща които не сработваха както трябва.Та продадох 40ка и кво кво да взема,викам ще е сапунерка,ама като ще е за сапун то поне да е лукса,та хоп два s21 ultra ,един 256 и един 512gb,вече почти 10 месеца ги ползвам и да ти кажа още проклинам дните в които ги купих,то греене ли не е,то умрели батерии ли,то тъпо бавно зарядно ли... Та почвам да се замислям дали пък без гугъл не е по добре от колкото с гугълска сапунерка

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#29

Сега съм с един S20 FE. Абе върши работа ама тръпката да имаш нещо по-така... Smile
Близък роднина взе преди 10-тина дни точно S22 Ultra и само суперлативи ми лее за него. Особено за качеството на камерата му. В сравнение с камерата на Note 10+, който и той и аз имахме, твърди, че била превъзходна, че изобщо не очаквал такова качество от нея... Ама аз пък малко не харесвам Exynos. След гредата с камерата на Huawei P50 Pro.... който иначе без Гугъл си е добре. Работа, батерия - нормално. Всички приложения, които ползвам вървяха  и без гугъл. ама за него вече ме тресе страх, ако случа втори такъв. Харесвам и Xiaomi...  12 про пуснаха, със Snapdragon 8 Gen 1 - добри отзиви, но сега само за Китай версия, глобална няма и не съм сигурен дали ще пуснат... Направо съм в безпътица Sad

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#30

@Sokolchev Подкрепям твоето мнение,аз в началото също бях на мнение че няма да купя телефон бе гугъл услуги,но така като чета всички мнения и проблеми които съпътстват новите флагмани,си викам-по-добре да няма гугъл,но да няма тези проблеми,като слаб сигнал,бързо падане на батерия и др.П30 ми е първия телефон на марката и съм на пълно доволен,за 3 години си работи без проблеми и забавяне.Колегата си има право на мнение,ползвал го е 4-5 дена,явно е имал проблем,но не се споменава за какъв,щом телефона е в сервиз,за краткото ползване трудно се свиква с настройки,интерфейс.Ще си вземеш марка с която си свикнал.Хубаво е човек като избира телефон да го види на живо,да пробва камерата и какви настройки има.
@plmng  Xiaomi 12 цялата серия,има проблем с камерата,доста се изпотява,ето https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1702941

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • plmng, Sokolchev
Цитирай
#31

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102704 Тема за преброяване на собствениците.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102706 Тема за актуализации.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102707 Тема за батерията.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102705 Тема за снимки.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102708 Тема за аксесоари.
Тези теми са достатъчни за раздел, стига да се пише редовно в тях и да има поне 10 собстеника.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#32

@DoryanY благодаря за инфото за камерите на Xiaomi 12... С huawei-a P50 Pro не случих - четох някъде за подмяна от производителя на модула на основната камера с такъв на друг производител. Дали това е причината, дали нещо със софтуера му е ненаред, но фактът че липсваше фокусировка, както в ръчен режим, така и автофокуса не работеше ме обезвери да повтарям опита с Hyawei, освен ако не ми се предостави възможност от продавача да изпробвам камерата...
Че имам едно питане към притежателите на този модел (P50 Pro). До сега не съм имал смартфон (а доста се ми минали през ръцете - Samsung или Xiaomi) на който в настройките на камерата му да липсва форматът 16:9. При Video е наличен, но при снимки липсва - налични 4:3, 1:1 и такъв с размера на дисплея на смартфона, нещо от рода на 19,79:9 ???

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#33

При ъпдейта на EMUI 10.1 махнаха този формат 16:9 но имай предвид че сензорите за снимане на фотоапаратите и телефоните са 4:3 с пълна резолюция,и този формат е изрязан от тази снимка.В галерия има опция за редактиране от 50 МП да речем,на 16:9 и ще стане снимка с много-по голяма резолюция,а опцията формат на цял екран също изпълва екрана на телевизора но не е 16:9.В раздела на П30 има коментар по темата. https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1630379

Huawei P30
Цитирай
#34

С тези неща, който коментирате съм запознат много отдавна Smile Просто не обичам да се занимавам с допълнителни излишни постобработки.... Мразя да гледам снимките със странични /при 4:3/ или горе/долу /при 19,8:9/ленти на екрана на ТВ. При 16:9 директен cast към екрена на ТВ и пей сърце Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#35

Здравейте,
Youtube Vanced прекрати поддръжка ... Тези които го имат инсталиран апп-а ще продължи да работи за известно време, а за тези които не са го инсталирали и са с HMS трябва да си търся алтернативни за съжаление
Цитирай
#36

Битка между HUAWEI P50 PRO и GALAXY S22 ULTRA

Huawei P30
Цитирай
#37

(2022-02-19, 18:37:10)juventusarl написа:  някои да пише как е батерията и процесора на телфона, че доста добри бяха резултатите с кирина, но с дракона схм малко скептичен

Батерията не мога да кажа на 100% как е,но засега се справя добре.3,5 часа екран от които 40мин. на WAZE,останалото постоянно ровене в настройки и видеа и е на 50%. Обачеееееее как се зареждаааа-екстра бързо.
 Телефона обаче си загрява при по сериозно човъркане ,даже без игри.На камерата ми изписа,че е необходимо да се охлади.
Камерата е безупречна от това което видях.Опитвам се да свикна без 2-3 приложения,които ги няма в апгалерито.Това е за сега.
Фърмуера ми е : 12.0.1.211
Цитирай
#38

(2022-03-31, 14:41:31)шерлок холмс написа:  Батерията не мога да кажа на 100% как е,но засега се справя добре.3,5 часа екран от които 40мин. на WAZE,останалото постоянно ровене в настройки и видеа и е на 50%. Обачеееееее как се зареждаааа-екстра бързо.
 Телефона обаче си загрява при по сериозно човъркане ,даже без игри.На камерата ми изписа,че е необходимо да се охлади.
Камерата е безупречна от това което видях.Опитвам се да свикна без 2-3 приложения,които ги няма в апгалерито.Това е за сега.
Фърмуера ми е : 12.0.1.211
Тва със загряването е интересни, уж бяха измислили някакво охлаждане, че тоя процесор топлел ама..

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

(2022-04-01, 10:33:09)dzivko написа:  Тва със загряването е интересни, уж бяха измислили някакво охлаждане, че тоя процесор топлел ама..

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Грее си.Може и защото е в силиконовият калъф,но имам P20 и P30pro и в сравнение с тях си загрява доволно.
Миналата вечер си играх с камерата правейки нощни снимки и останах очарован!
[-] 1 потребител изказва благодарност на шерлок холмс за това мнение:
  • dzivko
Цитирай
#40

това с греенето ме отказа да сменя моя п40 про! ще чакам да видя мейта и xiaomi mi 12 ultra и ако и там не е ок взимам един айфон 14 и това е
Цитирай
#41

(2022-04-01, 17:44:03)juventusarl написа:  това с греенето ме отказа да сменя моя п40 про! ще чакам да видя мейта и xiaomi mi 12 ultra и ако и там не е ок взимам един айфон 14 и това е
Аз също бях на кантар между iPhone13pro и P50pro.Цената на вторият 1349лв. (с преподписване)и липсата на първият в магазина определиха избора ми. Ако си с P40pro не виждам никакъв смисъл да ъпгрейдваш скоро.Освен ако не е заради гъдела да имаш нещо ново.
Цитирай
#42

няма да бързам да, просто не жената п10 заминава и ми предложи аз да си взема нов, а тя да вземе моя Smile
Цитирай
#43

Здравейте, искам да попитам някой до сега имал ли е проблем с WIFI мрежите при HUAWEI P50 PRO? При мен на мобилни данни няма никакъв проблем, но стане ли дума за свързване с домашна мрежа всичко хубаво изчезва . Нищо не зарежда дори по някой път показва че няма интернет дори и да е свързан. Имам и по стария модел на HUAWEI който е HUAWEI P30 PRO с него бях 3 години и никога не съм имала какъвто и да е проблем дали с интернет или с камера . Смених го уж за по добро и ново. Също така при камерата на P50 pro вечер снимките или при по ниска светлина вкъщи изобщо не снима хубаво а размазно и пиксализирано.
Цитирай
#44

След известно време с телефона мога да кажа единствено само суперлативи.Вече не грее така както в началото.Грее само докато се зарежда и браузва едновременно.Но пък се зарежда за отрицателен период от време.Ще взема да пробвам с някои от старите хуавейски зарядни да го зареждам.
Камерата е уникална-това не го и коментирам.Принтих и снимки на принтера ми-перфектни са.
В определени моменти обаче ми се губи GPS-а.Това е в началото ,когато пусна WAZE.След 5-6мин. всичко е наред вече.На Petal maps го няма това?!?
Не съм усетил някаква липса на GMS за сега.Аз и преди не ги ползвах толкова услугите им.
Връзвах го вече и към дрона.За екран си е перфектен.
В общи линии съм доволен.

kikito0o
Снимах нощни снимки при ниска осветеност и са си екстра.За WI-FI нищо не мога да кажа.На неограничен нет съм и съм го връзвал само към една мрежа за да видя работи ли.Това обаче траеше само 10-тина минути.Пробва ли и на други мрежи ?Така ли се държи там?
Връзвах го обаче към телевизора по WI-FI.Един филм цял изгледах и не фриизна нито веднъж.
[-] 1 потребител изказва благодарност на шерлок холмс за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#45

(2022-04-18, 09:36:13)шерлок холмс написа:  След известно време с телефона мога да кажа единствено само суперлативи.Вече не грее така както в началото.Грее само докато се зарежда и браузва едновременно.Но пък се зарежда за отрицателен период от време.Ще взема да пробвам с някои от старите хуавейски зарядни да го зареждам.
Камерата е уникална-това не го и коментирам.Принтих и снимки на принтера ми-перфектни са.
В определени моменти обаче ми се губи GPS-а.Това е в началото ,когато пусна WAZE.След 5-6мин. всичко е наред вече.На Petal maps го няма това?!?
Не съм усетил някаква липса на GMS за сега.Аз и преди не ги ползвах толкова услугите им.
Връзвах го вече и към дрона.За екран си е перфектен.
В общи линии съм доволен.

kikito0o
Снимах нощни снимки при ниска осветеност и са си екстра.За WI-FI нищо не мога да кажа.На неограничен нет съм и съм го връзвал само към една мрежа за да видя работи ли.Това обаче траеше само 10-тина минути.Пробва ли и на други мрежи ?Така ли се държи там?
Връзвах го обаче към телевизора по WI-FI.Един филм цял изгледах и не фриизна нито веднъж.

Говоря за снимки с предна камера ,че няма никакво качество вечер. Със задната камера нямам никакъв проблем. На мобилни данни нямам проблем всичко зарежда без проблем. Но на домашна мрежа нищо не зарежда , първоначално си мислих ,че с моя домашен интернет имам проблем но се оказа че не е от моя домашен интернет. Свързах го на работното си място с WIFI и проблеми са същите както и с домашен интернет в мой роднини
Цитирай
#46

Пробва ли ресет? С блутут проблеми имаш ли? Ако да - може би имаш проблем с антена - ако си с калъф - пробвай да го свалиш и тествай
Цитирай
#47

(2022-04-18, 10:03:05)Andon0v написа:  Пробва ли ресет? С блутут проблеми имаш ли? Ако да - може би имаш проблем с антена - ако си с калъф - пробвай да го свалиш и тествай

Рестартирала съм не веднъж домашния интернет както и мобилния телефон . но никакво подобрение няма. с блутут нямам никакъв проблем.
Цитирай
#48

(2022-04-18, 10:25:49)kikito0o написа:  Рестартирала съм не веднъж домашния интернет както и мобилния телефон . но никакво подобрение няма. с блутут нямам никакъв проблем.

Виж някое приложение дали контролира WI-FI?Пробвай някъде WI-FI direct как работи.WI-FI+ включен ли е?Това е за работа едновременно с мобилният нет.Нещо може да те спъва елементарно.От съвсем нов ли е така?Ново активиране ли направи или го клонира от старият Хуауей?
Цитирай
#49

(2022-04-18, 13:46:42)шерлок холмс написа:  Виж някое приложение дали контролира WI-FI?Пробвай някъде WI-FI direct как работи.WI-FI+ включен ли е?Това е за работа едновременно с мобилният нет.Нещо може да те спъва елементарно.От съвсем нов ли е така?Ново активиране ли направи или го клонира от старият Хуауей?

От самото начало прави така. не съм го клонирвала с стария телефон,
Цитирай
#50

(2022-04-18, 13:49:07)kikito0o написа:  От самото начало прави така. не съм го клонирвала с стария телефон,

Намира ли същото количество мрежи като старият ти телефон?
Можеш да опиташ и друго:
закачи го към някоя точка на достъп пусната от подобен на твоя или друг съвременен телефон.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)