Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P50/P50 Pro - Лични впечатления и коментари
#51

(2022-04-18, 13:59:16)шерлок холмс написа:  Намира ли същото количество мрежи като старият ти телефон?
Можеш да опиташ и друго:
закачи го към някоя точка на достъп пусната от подобен на твоя или друг съвременен телефон.

Намирам същото количество мрежи като на huawei p30 pro . Закачвала съм го чрез хотспот от друг телефон няма никакъв проблем с интернета. Имам проблем само от домашна връзка чрез рутер. Преди малко ходих до магазина от който го купих (купен на 15.04.2022) и го свързаха с интернета на магазина и нямаше никакъв проблем и ме гледаха като луда все едно си измислям. И не можеха да вземат телефона ми за сервиз защото е купен като юридическо лице а не като частно лице( магазина в който е закупен е ЗОРА) . И ми казаха да го изпратя до сервиза на HUAWEI в София но не могат да ми дадът точно време и горе долу определено време за връщане защото се водя юридическо лице с фирма , а не частно лице.
Цитирай
Аксесоари
#52

При П30 го имаше този проблем,оправяше се с включване-или изключване на WiFi+ после проблема изчезна.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99321

Huawei P30
Цитирай
#53

(2022-04-18, 15:21:11)DoryanY написа:  При П30 го имаше този проблем,оправяше се с включване-или изключване на WiFi+ после проблема изчезна.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99321

Туко що изпробвах всичко което пише . Пишеше ,че проблема може да е от това, че WIFI +  е включен , или е от рутера проблема и да се направят фабрични настройки на телефона и на мрежата. Всичко опитах но няма никакво подобрение.
Цитирай
#54

Тествай на още няколко рутера, ако другаде имаш успех, направи съответни изводи и действия... В прочем, нищо не споменаваш за твоя?

ПП
Евентуално би могла да инсталираш един повторител на сигнала, с който телефона да се разбира добре.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#55

(2022-04-18, 15:13:54)kikito0o написа:  Намирам същото количество мрежи като на huawei p30 pro . Закачвала съм го чрез хотспот от друг телефон няма никакъв проблем с интернета. Имам проблем само от домашна връзка чрез рутер. Преди малко ходих до магазина от който го купих (купен на 15.04.2022) и го свързаха с интернета на магазина и нямаше никакъв проблем и ме гледаха като луда все едно си измислям. И не можеха да вземат телефона ми за сервиз защото е купен като юридическо лице а не като частно лице( магазина в който е закупен е ЗОРА) . И ми казаха да го изпратя до сервиза на HUAWEI в София но не могат да ми дадът точно време и горе долу определено време за връщане защото се водя юридическо лице с фирма , а не частно лице.

От това,което си написала е ясно къде е проблема.НЕ Е В ТЕЛЕФОНА!Рутера не се разбира с него.Или е стар рутера или нещо по настройките  на рутера.Няма нужда телефона да ходи на сервиз.Насочи се към рутера.Какъв е, и дали нещо по настройките му не блокира мак-адреса на P50pro.

Направи това:
https://www.youtube.com/watch?v=QktLy4qWJu0
и едновременно рестартирай рутера.
Ако не стане нулирай настройките на рутера-трябва да знаеш после какво правиш!
Пробвай и с друг рутер у вас.
Цитирай
#56

И аз взех един p50 Pro. Доста приятен телефон е. С липсата на гугъл съм свикнал от p40 pro и mate 40 pro. По удобен е и от двата. Усещането при дъжнане е много близко с p30 pro. Сравнен е другите флагман дето съм ползвал може да се каже че този е най-компактен. Грее по-малко от mi11 и oneplus 9 pro. При 30 минутен видео разговор е по-студен и от п40 про и от п30 про. Камерата е за мойте потребности топ, по-добра от описаните преди това. Нощния режим вече е напълно използваем и може да се снимат и движещи обекти, а не само неподвижни. За дръжката при еднакви условия на предишните е между 4 и 7 секунди, а тук е под секунда. Звън, дисплей са супер, за бързата работа няма какво да говорим. Няма 5г,но за момента и 4г+ въши работа/може би след година, две ще се усеща разликата повече и тогава това ще му е явен минус/. Ако имате въпроси съм насреща.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на boboe за това мнение:
  • alexhf
Цитирай
#57

Нека споделим какви минуси и плюси има Huawei P50 Pro и какви алтернативи използвате на гугъл на телефона за да го използвате функционално.
- E-mail ползвам апп Spark (изтеглено от AppGallery, разработка на Apple и се получават известният почти мигновено с няколко секунди закъснение )
- навигация ползва Google Maps ( без акаунт), и също така Petal Maps (но не съм много доволен от нея)
- Youtube ползвам Youtube Vanced
- безконтактно плащане Curve
- Webbrowser на Samsung (със вписън акаунт на гугъл в браузърът съм)
- за Notifications MicroG

Минусите които ме дразнят лично мен :
- MicroG което е за Notifications постоянно се дисконектва и трябва да го кънектвам за да получавам Notifications
- батерията (не ми се струва от най-издръжливите)
- на моменти грее (след като го рестартирам и спира да грее)
- по някога спира да ми показва 4G+ аз си имам интернет и зарежда ми браузъра, Youtube и т.н но ако отворя в даденият момент AppGallery казвами че има мрежова грешка и че нямам интернет (след рестарт се оправя)
Цитирай
#58

Не ползвам нищо на Гугълци и вече свикнах.Изключение е мейла,но през вграденото приложение си получавам известия безпроблемно.
Батерията държи около 6часа ,като игри не играя.Браузване,youtube vanced,EON,навигация(petal maps ми харесва повече от google maps)-това са най-основните неща,които правя.Снимки и видео също-не мога да му се накефя на камерата.Отделно си Фърча с дронЯ и там като екран си ми е перфектен..Отначало телефона наистина грееше,но сега след време не е така осезаемо.Грее само когато го зареждам и гледам нещо едновременно.
Цитирай
#59

- за Notifications MicroG

Може ли малко разяснение как го ползваш за нотификащий?

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#60

(2022-04-23, 15:47:29)boboe написа:  - за Notifications MicroG

Може ли малко разяснение как го ползваш за нотификащий?

Не разбирам какво точно искаш да попиташ?!?
Цитирай
#61

(2022-04-23, 15:47:29)boboe написа:  - за Notifications MicroG

Може ли малко разяснение как го ползваш за нотификащий?
Виж тук push-notifications-huawei-phone-microg-services
Цитирай
#62

Ех, тъкмо се бях замислил за ъпгрейд от P30 pro и пак съм леко разколебан след прочетеното. Вече не знам към какво да се насоча. Моля за още някое и друго мнение, да се счита за ъп на темата.

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай
#63

След прочетеното до тук и аз имам колебания относно модела и се чудя какво да правя.
От две години съм с huawei p30 и съм много доволен (вече с EMUI12), като изключим, разбира се камерата.
След ъпдейта на EMUI12 качествоно някак се развали, но може и да си въобразявам...
Тотално се отказах и от samsung S22 ultra заради ревютата в samsung.com (доколко са вярни никой не знае).

Какво бихте препоръчали като телефон?

Yeah, well, I'd hate you even if i didn't hate you.
Цитирай
#64

с21ултра
Цитирай
#65

Преди няколко дни получих нова актуализация (12.01.223) на телефона (Huawei P50 Pro). След актуализацията бих казал че телефонът се държи доста по добре.
- не загрява
- по време на разговор вече имам интернет
- преди актуализация, ако говорех по продължително по телефона и след като затворя показваше само обхвата но не и 4G+ това вече е отстранено (и след рестат се оправяше, ползвам го с 2 сим карти, ако е от значение)
- единствените забележки ми остават, че microG на моменти изключва и трябва да го кънектна аз ръчно за да имам Notifications и батерията не му отговаря за телефон от този клас
Цитирай
#66

https://nixanbal.com/nov-aksesoar-osigur...ei-p50-pro Аксесоар, който добавя 5G.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#67

(2022-05-14, 22:41:15)kosta8704 написа:  Преди няколко дни получих нова актуализация (12.01.223) на телефона (Huawei P50 Pro). След актуализацията бих казал че телефонът се държи доста по добре.
..........................................................
- единствените забележки ми остават, че microG на моменти изключва и трябва да го кънектна аз ръчно за да имам Notifications и батерията не му отговаря за телефон от този клас

Аз съм с 12.0.1.221 От къде си взел телефона?
Опитай microG да го стартираш ръчно.Настройки-Батерия-Стартиране на приложения-намираш го и махаш САМО отметката за автоматично стартиране. 3-те други ги оставяш включени.Кажи после дали се е оправило.
Цитирай
#68

(2022-05-19, 08:59:08)шерлок холмс написа:  Аз съм с 12.0.1.221 От къде си взел телефона?
Опитай microG да го стартираш ръчно.Настройки-Батерия-Стартиране на приложения-намираш го и махаш САМО отметката за автоматично стартиране. 3-те други ги оставяш включени.Кажи после дали се е оправило.
След като отида в тези подменюта microG го няма а имам само microG Droid Helper.Може ли да качиш видео клип да погледна как го правиш ?
Цитирай
#69

(2022-05-23, 16:14:56)kosta8704 написа:  След като отида в тези подменюта microG го няма а имам само microG Droid Helper.Може ли да качиш видео клип да погледна как го правиш ?

Не ползвам нищо на Гугъл та го нямам.Мислех,че при инсталирането може да се появи там.
Цитирай
#70

(2022-05-27, 09:46:59)шерлок холмс написа:  Не ползвам нищо на Гугъл та го нямам.Мислех,че при инсталирането може да се появи там.

Като цяло и аз не съм зависим от приложенията на гугъл, но microG ми е важно заради известията.
Цитирай
#71

(2022-05-27, 16:04:41)kosta8704 написа:  Като цяло и аз не съм зависим от приложенията на гугъл, но microG ми е важно заради известията.

Имам единствено проблем с Телеграм.Там не получавам навреме съобщения.Мейла,Вайбър ,смс- си идват навреме.
Цитирай
#72

Здравейте! Насочих се към закупувабе на този модел телефон след дълго търсене. Винаги съм използвала Самсунг, но сега реших да сменя марката. Въпросът ми е какво ще кажете за приложенията, които се поддържат с оглед ситуацията... Основно телефона ще се използва за разговори, снимки и социални мрежи. Използвам waze, Instagram, FB, messenger, viber, youtube vanced и някои други, които мога да преживея, че не са налични. Посочените могат ли да бъдат използвани с марката? Изобщо как бихте описали наличността на приложения в сравнение с ансроид?
Цитирай
#73

(2022-06-04, 07:23:30)irene написа:  Здравейте! Насочих се към закупувабе на този модел телефон след дълго търсене. Винаги съм използвала Самсунг, но сега реших да сменя марката. Въпросът ми е какво ще кажете за приложенията, които се поддържат с оглед ситуацията... Основно телефона ще се използва за разговори, снимки и социални мрежи. Използвам waze, Instagram, FB, messenger, viber, youtube vanced и някои други, които мога да преживея, че не са налични. Посочените могат ли да бъдат използвани с марката? Изобщо как бихте описали наличността на приложения в сравнение с ансроид?

от посочените приложения всички си работят най нормално с изключение (ако не се бъркам) на Instagram , мисля че не получава известия. нека който ползва Instagram на P50 pro да сподели да ти каже по точно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kosta8704 за това мнение:
  • irene
Цитирай
#74

Благодаря за бързия отговор! Би ли изброил приложения, които си забелязал, че не са налични, не работят коректно или си усетил отсъствието им?
Цитирай
#75

Почти няма такива, с изключение ако не е с интеграция на API Google Maps ... дори и банковите ми приложения работят безпроблемно.Има едно-две приложения които не ми работят коректно, но те са с интеграция на API Google Maps и аз съм си ги инсталирал в Gspace и нямам абсолютно никакви проблеми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kosta8704 за това мнение:
  • irene
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)