Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем смс 1302/1303
#1

Здравейте, 
Huawei p30 pro ползвам messages на Google за sms-и. Всичко работи коректно, докато не тръгна да изпращам смс за синя /зелена зона. Когато тръгна да пращам, не излиза екрана, който казва, че може да бъда таксуван. Ако пратя смс на 1590 (някаква услуга на а1) съобщението излиза, че бъда таксуван (услугата е безплатна, така ми каза оператор) и съответно изпраща и получавам. 
Към други платени номера също няма проблем, само със зоната. 
Пробвах да изтрия приложението (force stop, clear cache storage, uninstall) и наново. Ако изтрия кореспонденция 1302 мога да пратя, но само един. Следващият път пак трябва да изтривам чата и наново. 
С приложението textra всичко работи чудесно. 
Някакви идеи защо и евентуално решение? 
Свикнал съм с това и не ми се сменя, заради този проблем. 

Благодаря предварително!

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

Не знам как да си решиш проблема, но ще ти предложа да ползваш това приложение , просто защото е много по удобно, добавяш си колата вътре и с 1 клик праща SMS към синя/зелена зона в зависимост къде си по локация.

https://play.google.com/store/apps/detai...l=en&gl=US

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

В тази тема имаше подобен проблем,виж и по горните мнения.#83 https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1700301
Пробвай от настройки, прилижения, на messages горе в дясно трите точки, да изтриеш актуализацията, казаха че и от там най вироятно е проблема.

Huawei P30
Цитирай
#4

Оператор каза, че телефона добавя автоматично +359 пред номера, а за кратки номера не го приемат. На premium access - always allow също не работи.
Пробвах и това с uninstall updates, но след отваряне се затваря само приложението.

Не ми се ползват приложения за паркиране, я сработи я не някой път.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#5

Само за инфото... няма шанс да не сработи. Все пак праща SMS, просто е по удобно.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#6

Колеги ползват и веднъж на s10 беше "заспало".
Изпрати, но не получи за следващото.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#7

(2022-01-29, 23:27:28)nikolae написа:  Оператор каза, че телефона добавя автоматично +359 пред номера, а за кратки номера не го приемат. На premium access - always allow също не работи.
Пробвах и това с uninstall updates, но след отваряне се затваря само приложението.

Не ми се ползват приложения за паркиране, я сработи я не някой път.
Мислих си да не би тази функция за чат да играе роля.Като вариант може да се смени приложението за СМС с това Textra SMS

Пп.Сега видях че си го пробвал.В настройки на Messages е зададено като настояща държава-автоматично България,а на textra няма.

Може да се пробва съвета на А1 https://help.a1.bg/roaming/technical-issues/sms/sending

Пп.Погледнах платените смс си,има прибавено +44 преди номера,за платено паркиране отдавна не съм пращал,та не знам дали и за техните номера важи.

Huawei P30
Цитирай
#8

Android 12 прави проблеми при плащането на паркиране със SMS
В отговор на потребителско запитване от Telenor отговарят, че проблемът може да е предизвикан от Google Messages. Изглежда приложението автоматично добавя +359 към краткия номер, което може да влияе на системата. Според Дневник, този проблем съществува в смартфоните с Android 12.

Препоръчва се използване на друго приложение за SMS или добавяне на краткия номер в контактите без този префикс. Като алтернатива може да се използва приложение за паркиране като Sofia Plus, URBO Parking или SMS Parking, както и чатбота на ЦГМ във Viber.

https://mobilebulgaria.com/news/problemi...e-v-sofiya

Huawei P30
Цитирай
#9

Аз лично двата номера за паркиране съм ги добавил към контактите.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#10

Трие се кеша на приложението за SMS, изтриват се от самото приложение изпращаните до момента SMS-и до номерата за паркиране и се праща тогава съобщението като нов SMS. 99% съм сигурен, че ще стане.

Huawei P10+ 9.0 - stock / Mi 10 stock
Цитирай
#11

Става, но след някой друг sms спира да работи.
Не се бях сетил да ги добавя като контакт.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#12

@nikolae Какво стана,оправили се проблема?

Huawei P30
Цитирай
#13

Google все още не са.
Междувременно A1 добвиха поддържка и на +35913хх за зоните като 13хх
Очаква се и другите два да го добавят.
Иначе с ползването на други приложения за SMS (вместо Google Messages) няма проблем. Най-добре SMS Parking или подобно.

Междувременно изключването на chat RCS функциите в Google Messages не добвавя +359, но пък през Chat RCS са безплатни съобщенията м/у потребители, при които и двамата са ги активирали.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#14

При мен проработи, P30 pro през messages на Google, a1, не съм го записвал като контакт.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)