Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Smart View при S21 Ultra?
#1

Здравейте! Както е видно от заглавието, имам проблем при ползване на функцията Smart View с телефон S21 Ultra и почти нов телевизор Sony. Доскоро, докато ползвах S8+ такъв проблем нямаше. Пускам функцията, веднага ми вижда и припознава телевизора и картината от телефона се пренася на екрана на телевизора.
С S21 Ultra обаче това не се получава. След стартиране от бутона следва известно време търсене и накрая съобщение, че не е намерено подходящо за свързване устройство. Пробвах рестарти на устройствата, вързани са към един и същи рутер, телевизора по Lan кабел, както и през Wi-Fi и не става и това си е. Изчерпах се откъм идеи и се надявам някой да се е сборил с този проблем, съответно и да подскаже решение или къде бъркам.
Знам, че има и други начини, но не ми се инсталират други приложения за момента. Засега предпочитам да се постарая, да подкарам вграденото Smart View, пък ако не стане ще го мисля. Благодаря предварително на отзовалите се! Smile

P.S. Забравих да спомена, че през приложението Youtube, отгоре, като нитисна иконката и видео клипа се пренася безпроблемно на телевизора. Просто ми излиза съобщение, дали искам да се свържа с телевизор Sony, пипвам отгоре и тръгва. Обаче, през Smart View не вижда, че има такъв телевизор.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2022-01-30, 20:35:42)hollyshit написа:  Здравейте! Както е видно от заглавието, имам проблем при ползване на функцията Smart View с телефон S21 Ultra и почти нов телевизор Sony. Доскоро, докато ползвах S8+ такъв проблем нямаше. Пускам функцията, веднага ми вижда и припознава телевизора и картината от телефона се пренася на екрана на телевизора.
С S21 Ultra обаче това не се получава. След стартиране от бутона следва известно време търсене и накрая съобщение, че не е намерено подходящо за свързване устройство. Пробвах рестарти на устройствата, вързани са към един и същи рутер, телевизора по Lan кабел, както и през Wi-Fi и не става и това си е. Изчерпах се откъм идеи и се надявам някой да се е сборил с този проблем, съответно и да подскаже решение или къде бъркам.
Знам, че има и други начини, но не ми се инсталират други приложения за момента. Засега предпочитам да се постарая, да подкарам вграденото Smart View, пък ако не стане ще го мисля. Благодаря предварително на отзовалите се! Smile

P.S. Забравих да спомена, че през приложението Youtube, отгоре, като нитисна иконката и видео клипа се пренася безпроблемно на телевизора. Просто ми излиза съобщение, дали искам да се свържа с телевизор Sony, пипвам отгоре и тръгва. Обаче, през Smart View не вижда, че има такъв телевизор.
Аз пробвах функцията и без проблем видя и двата ми телевизора. Те обаче са Самсунг и двата и това може би е плюс в ситуацията. Има настройки във свързване дали са включени? Устройства наблизо.

Изпратено от моят SM-G991B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Абсолютно същия проблем имах, както с S20 Ultra така и с S21 Ultra . Но при мен от време на време се свързваше примерно от 15 опита веднъж намираше телевизора ....... Пробвал съм и с Philips и с LG телевизори ,който имам . Така и не можах да го реша този проблем ,и фабрични настройки не помагат, и на телевизорите съм връщал и на телефоните, никакъв резултат.
Цитирай
#4

У дома сме със Samsung телевизор и няма проблеми за Screen Mirroring и с моята Ultra и на мъжа ми с Galaxy A41.

В това клипче коментират, че връзката трябва да е през Wi-Fi Direct, а на телевизорите Sony се случва да е Off. Има демо как се достъпва. Вярно, че си го свързвал със стария ти телефон, но не пречи да пробваш. Аз през Wi-Fi Direct си печатам и на принтера вкъщи, но и той е Samsung (в същата мрежа) Smile


Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#5

При мен на телевизори различни от Samsung не работи, но пусна ли Samsung-а веднага излиза. Ползвам и Philips, но за там използвам на Google приложението Home. Там е miracast работата и веднага си излиза, просто друго решение не успях да открия.
[-] 2 потребители изказват благодарност на hristiyand за това мнение:
  • divna, kiusha
Цитирай
#6

Утре ще го боря по начините, които предлагате.
Даже и в Youtube гледах решения с чистене на данни и кеш на приложението, но пак не помогна. Пробвах с един A51, абсолютно същата работа
Дивна, на клипчето на човека му засича телевизора в списъка с устройства, а при мен хич даже. Но, и твоето решение ще пробвам де.
Утре, като имам време пак ще си играя. Благодаря на включилите се! Борбата продължава.  Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • divna
Цитирай
#7

До момента не бях ползвал тази функция, но при мен се получава и на двете LG (7500 и P7700).
Не правя нищо специално - цъкам на смарт вю и потвърждавам на тв.
Пробвах на мобилни и на уайфай - няма проблем.
Цитирай
#8

На LG CX по никакъв начин не мога да свържа самсунга с smart view . Philips-а на моменти успявам...
Цитирай
#9

Може и тотално да греша, но до колкото знам Smart View ползва Miracast. Телевизори с Android (изхождам от опита ми с Philips) нямат Miracast, само Chromecast. Съответно при тях решенито е през Google Home да се кастне.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#10

(2022-01-31, 21:05:24)Константинов написа:  Може и тотално да греша, но до колкото знам Smart View ползва Miracast. Телевизори с Android (изхождам от опита ми с Philips) нямат Miracast, само Chromecast. Съответно при тях решенито е през Google Home да се кастне.
Май грешиш. По-скоро Divna ще излезне, че е права.
Ако беше прочел отначалото темата щеше да разбереш, че безпроблемно подкарвам Smart View на същия този телевизор през Samsung S8+. Без никакви настройки на телевизор и телефон. Просто кликаш на функцията, на секундата ти показва модела тв, пипваш го и тръгва.
Да, ама S8+ е с Android 9, а S21 Ultra е с Android 12. Явно при този нов Android са вкарали някакви допълнителни глупотевини, които скапват работата.
Точно, както Divna ме подсети се заиграх в настройките на тв с Wi-Fi Direct. Така телевизора прави някаква безполезна локална мрежа подобно на рутер с парола за достъп. Като влезнеш през Wi-Fi с телефона в тази мрежа няма достъп до интернет, но успяваш на видиш в настройките на Smart View в телефона модела телевизор, появява се. А преди това въобще не се появяваше.
Да, ама въпреки това Smart View пак не успява да се свърже и след 100 проби. Същата работа е и със Samsung A51, който е с Android 11. Явно по някое време на по-новите Android-и са вкарали някоя 'екстра' с цел security или кой знае какво и с точно това Sony тв вече няма свързване. Тъпо, но факт.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • divna
Цитирай
#11

тъп въпрос , но нали и телевизора и телефона са закачени на един рутер? Възможно ли е рутера да е двубандов и съответно телевизора и стария s8 да се закачат на 2,4ghz, а новия S21 Ultra на 5ghz?
Цитирай
#12

Пробвай на мобилен, но едва ли. При мен също е на 2.4 и се свързва.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

(2022-02-01, 11:14:17)Maxpainus написа:  Пробвай на мобилен, но едва ли. При мен също е на 2.4 и се свързва.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Няма значение на какво е , важното е да са на едно , защото някой рутери правят две отделни мрежи за различните честоти... но ме съмнява това да е проблема на колегата... аз също нямам проблеми, но съм със самсунг телевизор...
Цитирай
#14

Ами в моя случай не е важно да са на едно и за това предположих, че не е от това. Аз съм на LG...

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Не, и тв и телефона са свързани към рутер, който работи само на 2.4 Ghz. Реално са в една мрежа.
Те реално са в обхвата и на друг рутер, нищо не пречи за пробата да ги вържа и към него, но едва ли това е проблема.
Цитирай
#16

А аз доколкото разбрах - Mirroring през Smart View - не се прави през налична Wi-Fi мрежа, а директно peer-to-peer през Wi-Fi Direct, т.е. няма значенеи кое устройство в коя мрежа е, те се свързват директно. Виж другите опции тук, напр. със SmartThings, ако не става с Wi-Fi Direct.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#17

Така и не успях по всички възможни гореописани начини. Със сигурност има някаква несъвместимост между устройствата - виждат се, но не може да се свържат през Smart View. Вероятно по-новите Android-и ползват някой по-нов протокол или сервиз, който телевизора не го подържа поне за момента. Smart Things не върши нищо друго, той е просто организатор на другите услуги, обединява ги и работи като 'всичко на едно място'. Не предлага някаква отделна, различна функция.
Цитирай
#18

Аз се замислих, че до сега моя телефон не съм го свързвала с телевизора. Само телефона на мъжа ми свързах, който е Galaxy A41 - т.е. стар. Но понеже аз се занимавах - не знам защо реших, че и моя съм свързала. Отидох да видя какво се случва с моя телефон - S21 Ultra, телевизорът е нов Samsung (на месец). Наистина, като заредих Smart View - телефона вижда телевизора, но не се свързват. Прегледах през настройките на телевизора какво е разрешено, за да добавя ново устройство и пак не тръгна Smart View.

Реших да опитам със Smart Things. Успешно сдвоих телефона и телевизора със Smart Things и след това нямаше проблеми да го мирървам директно от менюто на приложението Smart Things, както и от бутона за бърз достъп Smart View в щората. След 10 мин. отидох пак да видя дали всичко е наред. И не можах да подкарам никакво мирърване, а телевизорът изобщо липсваше в Smart Things на телефона. Обаче пък в настройките на телевизора - телефонът беше добавен в разрешените устройства.

Отидох в настройките на телефона - отворих Wi-Fi Direct - дадох разрешение за свързване с телевизора и се свързваха. След още 3-4 проби оставам с впечатление, че ако двете устройства не се свързват веднага през Smart View - трябва да се отиде близо до телевизора и да се даде разрешение през Wi-Fi Direct.

Заинатих се със Smart Things. В крайна сметка вкарах телевизора. Стои си там и не изчезва. Трябва малко да си поиграе човек. Наистина със старите телефони е лесно, но при новите, вероятно заради по-високите мерки за сигурност е по-сложно. Защото така се дава достъп до телефона и може да се злоупотребява.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#19

Имам 2 SONY тв, стар - KDL-W809C и по нов KD-XH9096, на стария, Ноте8, Ноте 10, Ноте 20, и Флип 3 нямат проблем да пуснат Smart View и DEX, достатъчно е на ТВ да се пусне Screen mirroring, на новия Ноте 10, Ноте 20, и Флип 3 по никой начин не тръгват, да не говорим че Screen mirroring е заврян в скрито меню, което се казва Sony's SECRET PRO Settings. Успех с пускането, ако откриеш начин моля да го споделиш.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

[-] 1 потребител изказва благодарност на Mikk за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#20

(2022-02-01, 11:11:51)g1kata написа:  тъп въпрос , но нали и телевизора и телефона са закачени на един рутер? Възможно ли е рутера да е двубандов и съответно телевизора и стария s8 да се закачат на 2,4ghz, а новия S21 Ultra на 5ghz?
Честотата в случая няма значение .
Пак са в една мрежа .
И аз не мога да си видя Сони-то през смарт вю-то .
Ползвам външно приложение .

Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на valdesbg за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#21

(2022-02-01, 17:43:49)divna написа:  ...........

И при мен е почти сходно положението, пак се виждат устройствата, уж са свързани, но само с тази разлика, че по никакъв начин не мога да прехвърля картината на телевизора.
Но, като цяло при по-новите модели си е някаква базикня, нищо общо със стария телефон.
Със S21 Ultra трябва ръчно всеки път да си играеш, да ровиш по настройките на ТВ, да пускаш Wi-Fi Direct, да припознаваш наново устройства, после почваш да настройваш телефона...и така всеки път борба за глупости.
А със стария S8+ с точно 2 кликания на телефона функцията сработва на момента и никакви ядове, разрешения да се дават, настройки и т.н.

Преди малко пробвахме с А51 на същия този ТВ, само за тест с приложение MIRACAST от Google Play маркета - тръгна веднага без проблеми. 
Вероятно, ако толкова искам да използвам тази екстра, ще се наложи и аз да инсталирам това приложение на S21 Ultra, защото с вграденото Smart View явно няма да се получат работите.
Цитирай
#22

При мен само в началото имаше номера. Може би, като го вкарах в Smart Things - всичко се фиксна. Пробвах да го вкараш там.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#23

(2022-02-02, 17:52:04)divna написа:  Може би, като го вкарах в Smart Things - всичко се фиксна. Пробвах да го вкараш там.
Пробвах многократно и не стана.
Човек първо трябва да е успял успешно да подкара функцията чрез Smart View и чак тогава да го добавя в Smart Things.
Както вече написах Smart Things е само някакъв организатор.
Ако е било успешно, то тогава вече в Smart Things си излиза модела телефон и се насочва да се ползва прехвърляне на картината чрез Smart View.
Да, ама аз като до момента въобще не съм успял да подкарам функцията съответно и в Smart Things не ми се появява S21 Ultra. И няма как да го посоча, защото вътре в Smart Things няма търсене/сканиране за съвместими устройства. Показва само вече регистрираните, разбирай успешно подкарани до момента.
Цитирай
#24

Пробвай да кастнеш по този начин:
https://support.google.com/chromecast/an...9461?hl=en

За мен Smart View не е важен и не съм го пробвал, аз исках да ползвам DEX на телевизора, но не открих как да го направя.
Успех!

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#25

Хора, не се ядосвайте, за нещо което си има своето обяснение
Поддръжката на chromecast през SmartView бе премахната с идването на  One UI 3 с Android 11. В описанието на update-a за One UI 3 е написано:

Цитат:You can no longer connect to Chromecast using Smart View. You can use Google Home instead.

Android 11 update restricts connecting Google Chromecast via Samsung Smart View

Always looking forward
[-] 2 потребители изказват благодарност на BeyondHorizont за това мнение:
  • divna, hollyshit
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)