Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI Box S 4K - проблем с hdmi control между tv и ресивър
#1

Здравейте,

Пиша по повод един доста странен и интересен (поне за мен) проблем свързан с Mi Box S с надеждата някой да има представа какво може да се случва.

Имам смарт телевизор Sharp и ресивър Denon AVR-X1500H (вързани през hdmi arc). На телевизора е пуснат CEC и е enable-нат auto standby. На ресивърът е пуснат hdmi control и всичко си работи супер - ресивърът си се пуска и спира заедно с телевизора, нивото на звука се контролира откъм телевизора и въобще всичко както си трябва. Обаче след като вкарах Mi Box-a в картинката тази връзка започна да се чупи. Пробвах да го закача и директно към телевизора, пробвах да го вкарам и в някой от входовете на ресивъра. Пробвах с пуснат и със спрян hdmi CEC на mi box-a ... проблемът е винаги налице. А именно - след като поне веднъж се пусне и се спре mi box-a контролът на ресивъра откъм телевизора спира. Възстановява се едва като спра mi box-а от захранването. Т.е. сякаш в момента в който mi box-a влезе в картинката, без значение от коя страна и без значение дали CEC-а му е активен, влияе на hdmi връзката TV<->ресивър и им казва "спирате да си говорите".

Дали на някой му идва нещо наум по темата? Благодаря предварително!

P.S. приемам предложения за други Android TV боксове (важно да е Android TV, a не просто Android) които са пробвани в подобна схема и не създават такъв проблем.
Цитирай
Аксесоари
#2

Същото се случва и с mecool honor свързан към ресивър pioneer към тв самсунг, включването на бокса пуска другите устройства но звука минава през тв. От настройките на тв му задавам ръчно звука да е през ресивър а и така го ползвам. СЕС е пуснато навсякъде.

Sent from my BAH2-L09 using Tapatalk

Samsung Galaxy Xcover 2 ASUS FonePad 7 ME175CG
Само глупаците могат да бъдат абсолютно сигурни в нещо. Абсолютно съм сигурен в това.
Цитирай
#3

Благодаря много за отговора! Няколко въпроса за сетъпа при теб:
- този mecool е с Android TV (не обикновен андроид като на повечето боксове), нали?
- би ли споделил как точно се води настройката на тв-то където задаваш откъде да е звука
- volume-a на ресивъра го контролираш от дистанционното на бокса, не на тв-то? също така power on/power off?
Мерси отново!
Цитирай
#4

Mecool honour e android tv да.

Когато звука е passthrough се контролира от дистанционно на ТВ (блутуут смарт дистанц.) или дист. на рисивъра.

Настройки за звука са с бърз бутон на дистанционно избора е между телевизор блутуут слушалки или ресивър.

Sent from my BAH2-L09 using Tapatalk

Samsung Galaxy Xcover 2 ASUS FonePad 7 ME175CG
Само глупаците могат да бъдат абсолютно сигурни в нещо. Абсолютно съм сигурен в това.
Цитирай
#5

"Реших" проблема като разкарах Mi Box-a и го смених с Mecool KM2. Там, наистина, всичко си работи ако просто CEC е включен навсякъде. Много по-читава машинка от тази на Xiaomi.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)