Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Z Flip3 5G - Батерия, проблеми, съвети
#1

[Изображение: 30da8406d4b7.jpg]

 Всичко за вашата батерия на Galaxy Z Flip3 5G

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Много полезен клип
https://youtu.be/DJRrdZdtjiw
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#3

Дрейн на батерията може да се провери с приложенията Wakelock Detector или BetterBatteryStats.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • any9, Compare
Цитирай
#4

@BGDropche, предлагам да продължим дискусията в новата тема за батерията Smile
Не, идеята ми беше, че ако е на няколко дни, може още да не е "научил" вашия начин на ползване. Прехвърляли ли сте данни от стар телефон? Понякога се "бъгва", ако сте прехвърляли приложения. При всички положения, моя съвет е да върнете фабричните настройки. Под 2ч Екран ми се струва доста малко. На времето с S20+ имах такъв проблем и връщането на фабричните го реши.

Изпратено от моят SM-F926B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#5

Всичко е строго индивидуално при ползване на телефона и универсален начин няма, но все пак:
- Дисплей на 120 херца и ползване на 5G оказват влияние;
- Намалена яркост на екрана или разрешаване на автоматична настройка на яркостта;
- По-малка частота при синхронизацията на приложенията;
- Постоянно сканиране на достъпни Wifi мрежи да изключено;
- Изключване на GPS-а и изключване на автоматичното синхронизиране;
- Деинсталиране или спиране на ненужните гугъл приложения или на тези, които се ползват доста рядко;
- Always on display също има значение;
- Тъмни тапети и менюта в приложенията;
- Изключване на звука и вибрациите на клавиатурата;
- Ограничаване работата на приложенията, които консумират много енергия;
- Разрешаване на адаптивна консумация на енергия или режим на пестене на батерията;
- Премахване неизползваните профили от устройството, ако има такива.
Това са някои от нещата, които евентуално биха помогнали, но в един момент наудобствата започват да стават прекалено много, така че всеки сам да си прецени от какво може да се лиши, защото почне ли да спира всичко, със сигурност ще стигне и до дискомфорт при ползване на устройството си.

 
Цитирай
#6

Не, не съм прехвърял нищо, а иначе от това което NoMaD написа.

- 120 херца ползвам без 5G.
- Без автоматична яркост около средата или малко/над средата зависи дали съм вкъщи или навън.
- Нямам идея каква им е честотата
- Изключил съм постоянното сканиране на Wi-Fi
- GPS - а винаги е включен, както и автоматичното синхронизиране.
- Махнал съм излишните неща през adb (само на Google)
- Не ползвам Alway on display
- Тъмна тема навсякъде по телефона
- Само тих звук на клавиатурата
- Не съм ограничавал нищо за сега (Дори и да огранича, главните виновници ще останат без ограничения защото са ми най - често използвани и ми трябва нотификация от тях)
- Адаптивната консумация, или там както се пише е пусната и не ползвам режими за спестяване на батерия от както ползвам 120 херца екрани поради простата причина че просто получавам главоболие и очите почват да ме парят на 60 херца вече Big Grin

Не мога да се лиша от GPS и Sync, много е досадно да не идват нови съобщения от mail приложенията и мапса да не ми работи всеки път когато ми потрбява.

(2022-02-05, 19:38:00)any9 написа:  Много полезен клип
https://youtu.be/DJRrdZdtjiw

Този не каза нищо съществено, освен да ползваме тъмна тема и да си пускаме режима за спестяване на батерия където аз изрично отказвам да ползвам.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#7

И аз съм забелязал че по някой път доста батерия се изразходва, но пък телефона като се ползва почети всеки ден на максимум в смисъл цял ден се слуша музика през Bluetooth слушалки и телефонати от време на време остават 40% което за момента е удовлетворително,днес активирах и пестена на батерията чрез падащото меню ..,моля обърнете внимание на снимката .
   

Надявайки се да има някакъв положителен ефект.
На други телефони се получава около 10-20% в повече с долу горе едно и също ползване.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#8

Ако нищо не помага, просто се чака нова актуализация, в повечето случа и това дава ефект също.

 
Цитирай
#9

Мисля, че намерих проблема. Той се нарича 120 Hz Телефончето е със слаба батерия. На 60 hz 4-5ч Екран съм правила на WiFi. На 120 Hz може би 2ч са малко, но 3-3.30ч е нормално си мисля. А като нищо и 2-2.30ч на мобилни/4G ще излезне нормално...
Цитирай
#10

Еми горе долу 3 часа правя на мобилни и 4 часа на WiFi и съм доволен от батерията. Целия ден си ми издържа без проблем.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Уф, аз смених мултимедията и вече имам Андроид Ауто. Там е някаква мъка, батерията се топи за секунди. Някой знае ли някакъв трик на Андроид Аутот, да не точи толкова батерията? За момента не мога да се оправя с отворените приложения, не знам как да ги затворя. Като пример ползвам и Waze и Google maps. И отваря и двете. Има ли как да затворя едното от тях, някой знае ли?
Цитирай
#12

Здравейте,и аз да попитам за един проблем с телефона.На екрана постоянно се вижда надпис Samsung galaxy


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nokia 6.1 plus/Samsung A70/Samsung A71/Xiaomi 11T Pro/Xiaomi 13 pro
Цитирай
#13

Питай и по Samsung форумите.
Дори можеш и спокойно да запиташ в Samsung Service.
Нещо сменяно ли е по него?Употребяван ли го взе?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

Изглежда, че дисплея е прегорял за жалост . Ако има гаранция давай го , ще му сменят екрана .
Цитирай
#15

Живея в чужбина,купих го втора употреба,но ми дадоха 2 месеца гаранция.Утре ще го нося в магазина,да видим какво ще стане.

Nokia 6.1 plus/Samsung A70/Samsung A71/Xiaomi 11T Pro/Xiaomi 13 pro
Цитирай
#16

Имали някакво обяснение на факта?
Заради флошилата се батерия на Samsung Galaxy Z Fold 3 след големият ъпдейт Андроид 14/6.0 се наложи да закупя Samsung Galaxy Z Fold 4,настроих Samsung Galaxy Z Fold 4 с нужните програми сложих сим картите и мога смело да твърдя че съм доволен за сега от батерията ,останах изненадан като оставих телефона Samsung Galaxy Z Fold 3 без да го форматирам без да променям настрйки или каквото и да било,само му извадих сим картите и го оставих на WiFi и една Есим и забелязах че батерията се изтощава 1% за около 2-3 часа!Е до сега такова чудо бих казал не бях срещал при Samsung телефоните! Преди това Samsung Galaxy Z Fold 3 в най добрият случай батерията му се изтощаваше по минимум по 3% на час ,какво ви е мнението по тая случка?Сега всички батерий на телефоните са мнооого по добре!На какво може да се дължи тая анумалия бих казал?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)