Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OLED телевизор препоръка
#1
Question 

Привет колеги!
Оглеждам се за 65-77 инчов ОЛЕД. Иска ми се да поддържа приложенията на Булсат и Elemental TV, евентуално Нетфликс и Амазон прайм.
Имам и Андроид TV бокс, на който всичко върви без Нетфликс, така че може и да не е непременно с Андроид система.
Като гледам рецензиите най-добрите панели са на LG. Не знам само калпавата картина на БГ-провайдърите дали няма да е размазана на толкова голям дисплей?
В момента гледам на 47 LG LED и не съм много очарован от повечето не HD програми на Булсат, трагични са. Технически не са мръднали изобщо, чрез нета още по-зле май.
Имам 4к сателитен ресивър-сървър с 10 тунера, който ще е основен приемник по принцип и ще осигурява качествен сигнал където може.
Ще се радвам да чуя компетентни мнения, за което благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Вземи си най-високият клас Олед на Сони, който можеш да си позволиш. Процесингът е по-добър спрямо LG, а нискокачествените канали имат нужда точно от това. Motion/upscaling/color subsystem в това Сони са лидери.
ТВ каналите, които не са 4к няма да са особено готини на 65-77, но при сонито ще са търпими.
Златната среда е Philips - 8ма серия олед, има и амбилайт, което или много ще те изкефи или ще деактивираш. Добър процесинг, в някои неща е по-добре от LG, в други изостава леко.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • free, icho
Цитирай
#3

Благодаря ти колега!
Тази фунция процесинг автоматично ли работи или трябва да се направят някакви настройки?
Коя точно серия на Сони имаш впредвид?
Доколкото ми е известно Сони ползват LG-панели или се лъжа?
Филипс не е надеждна марка, затова отпада.
ПС: Тествах един 77 инчов 8к на не HD канал, беше страшно. Но HD се гледа, за 4к не знам няма ги много, сигурно ще са добре.
Цитирай
#4

ОЛЕД панелите се произвеждат само от LG.

Според мен всичките рекламирани подобрители на сигнала, при всички марки са ала бала работа.

Какви канали гледаш, че нямат излъчване в поне HD сигнал ?

И още едно лично мнение - или Филипс или Сони, т.е. андроид тв. Кеф ти коди, кеф ти мовиан, кеф ти .... варианти много.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • free, sapiora
Цитирай
#5

.....Филипс не е надеждна марка, затова отпада.........

Много си в грешка
[-] 2 потребители изказват благодарност на vaso22 за това мнение:
  • cosera, sapiora
Цитирай
#6

Всички марки ползват панели на LG, само те произвеждат OLED. Процесингът е нещо общо казано - цялата подистема на телевизора, която води до изход на картината към ОЛЕД панела. Сони са най-добри в това и съответно предлагат най-доброто качество на картината. И са най-скъпи Big Grin.
A90J/AG9 са по-високият клас модели, сега има и A90K, но не знам дали се продава. Не бих купил A80J в средният клас, ако имаш възможност скачай на високите модели.
Харесай си модели и ги пусни тук - може да има и собственици да споделят мнение. LG C11 също е хубава серия и по-изгодна, но за ТВ каналите Сони е по-добър избор.

(2022-02-07, 10:25:50)vaso22 написа:  .....Филипс не е надеждна марка, затова отпада.........

Много си в грешка

Никак не е в грешка, но в OLED-а са много добър избор - златната среда между Sony и LG.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • free
Цитирай
#7

Филипса е пълен боклук. Имах Philips OLED706/12. Играх си 3 месеца с настройките и не можа да изкара поносима картина. На HBO GO    все едно гледаш телевизор от преди 30 години с ефирна телевизия. Успях да го разкарам, естествено със солидна загуба за моя сметка.
LG и Sony са съвсем друго. В момента съм с 3 OLED телевизора. LG 48CX, LG 55C1 и Sony XR-55A80J.
Двете марки са почти равни, като LG-то е на по-ниска цена и с някои неща превъзхожда Sony-то.
Предимства на LG:
- по добър дизайн (това е субективно за всеки)
- по добър ъгъл на видимост
- отразява доста по малко светлина когато се гледа в освтена стая, въпреки, че стъклото на Sony e полугланцирано. Гланцовият е добър за околна светлина, но не и за директни отражения.
- най-голямото предимство е за геймърите, защото има променлива честота на опресняване.  LG C1 OLED поддържа FreeSync и HDMI Forum VRR и е сертифициран от NVIDIA като съвместим с G-SYNC.
- има по кратко време за реакция от Sony.
- 1440p при 120Hz се подържа от LG, но не и от Sony. Това не е толкова важно защото го има само при някои игри за конзоли.
- и четирите HDMI порта на LG са 2.1, а при Sony са два.
Предимства на Sony пред LG:
- поддържа DTS чрез ARC и DTS чрез оптичен вход, а LG не.
- USB 3.0 при LG e 2.0.
- може би с малко по-наситени цветове е, и по добър градиент при HDR съдържание.
- най-важното предимство според мен е ОС. Андроид ТВ е в пъти по функционален от Web OS.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • free
Цитирай
#8

Как е ъпскейла на SD при LG 55C1 и Sony XR-55A80J, как би ги сравнил? Сонито е по-нисък клас и е интересно как се справя на живо спрямо среден-висок на LG.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#9

Благодаря колеги!
Аз реално гледам 99% само спорт, предимно футбол, тенис, снукър и то 99% само на живо. Поради това тия Коди и подобни с мизерно качество на картината не ме интересуват. Както вече казах имам мощен 4к ресивър-сървър и телевизора ще е почти само дисплей. Но да кажем ако пропадне сат-сигнала искам да ползвам 2-те нашенски приложения. За филми имам Нетфликс и Амазон прайм акаунти, но реално ги ползва жената и то също рядко.
Примери за ужасна картина има много, да кажем Евроспорт2, но и някои псевдо-HD канали като Макс Спорт. То на Булсат програмите са май 90% псевдо-HD. Почти съм сигурен, че на толкова голям дисплей ще стане страшно независимо коя марка ще избера. Може би ще е по-разумно да се спра на 65 инча.
Имам един въпрос за Андроида: какво става, когато след няколко год. фирмуер-версията остарее и приложенията едно след друго отпаднат? Не е ли равносилно както при телефоните, но все пак телевизор не се сменя на 2-3г? Старото ми LG е на 10г и си работи перфектно, макар и да не е смарт.
За Филипс положението е такова, че това е производител, който запланува техн. дефекти в уредите си след изтичане на гаранцията. Поради тази причина изключвам марката независимо за какви нови уреди става дума.
Ще се огледам и при Сони как стоят нещата, мерси за препоръките на всички!
Цитирай
#10

Приложенията и Android се обновяват периодично.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Android TV OS обикновено се обновява по 1 major версия и то основно при Sony. След известно време става outdated (SoC на телевизора спира да се поддържа) и няма ъпдейт съпорт - но повечето приложения ще се поддържат и работят дълго време, както е случаят и с нормалният Android OS. Генерално не е проблем, всичко ще си работи дълги години.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • free
Цитирай
#12

(2022-02-07, 15:47:25)stenlius написа:  Как е ъпскейла на SD при LG 55C1 и Sony XR-55A80J, как би ги сравнил? Сонито е по-нисък клас и е интересно как се справя на живо спрямо среден-висок на LG.

Пуснах един портал със SD канали и разлика между Сонито и LG не виждам. Разликата е че пускам IPTV на Сонито директно от инсталиран плеър на него, а на LG-то от бокс. На Филипса ъпскейла е пълна трагедия, а и контраста му беше най зле.
Към автора на темата моя съвет е да взема Sony или LG. Разлика в картината няма. Предимството на LG е цената, а на Sony e OS.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • free
Цитирай
#13

(2022-02-07, 16:35:19)free написа:  тия Коди и подобни с мизерно качество на картината не ме интересуват

По-голяма глупост не бях чувал. Извинявай, че така офанзивно пиша. В Kodi има всякакъв вида качество. Ще ти кажа, че има филми с 4К качество, DTS, всички Dolby кодировки. Може би не си попадал на това, което ти трябва. Коментара ми е свързан с филми и сериали; за спорт не мога да кажа нищо.

Цитирай
#14

Я па си гледам на "пълния боклук" 806 и пийвам една чашка за здраве на разбирачите.
Цитирай
#15

@sapiora
Колега аз филми не гледам, писал съм, но имам и Нетфликс Футбол на живо с Коди не ме устройва, това е мъка!
Мисля, че получих отговорите, които търсех и ще помоля някой админ да я заключи, за да не се завихри странна дискусия!
Мерси още веднъж на всички!
[-] 1 потребител изказва благодарност на free за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#16

(2022-02-07, 16:35:19)free написа:  Имам един въпрос за Андроида: какво става, когато след няколко год. фърмуер-версията остарее и приложенията едно след друго отпаднат? Не е ли равносилно както при телефоните, но все пак телевизор не се сменя на 2-3г? 

Като приключат с поддръжката забождаш една боксониера с Андроид ТВ или АОСП базирана и притесненията ти приключват, дал си нов живот на устройството. Това можеш и на сегашен етап да осъществиш, за да ти отпадне дилемата за ОС на смарт ТВ.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • free
Цитирай
#17

Чел съм по форуми, че с времето андроид телевизорите започват да работят по-бавно. Вярно ли е според Вас ?

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Като всяка техника, губеща актуалност в параметрите си с времето.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#19

Имам lg oled. Гледам на а1 телевизията, нетфликс, hbo go, Apple TV и Amazon video. Справя се супер.

Според мен е какъвто ти е телефона. Аз понеже ползвам айфон поддръжката на airplay ми е важна. Имам и един chromecast със google tv закачен за бог да прости, ама не ми се е налагало отдавна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • free
Цитирай
#20
Sad 

Здравейте! И аз да напиша нещо по темата!
Имам 55 OLED Pilips. Много добра картина и звук.... особено 4К видеа.,..НООО едно голямо НО!
Появи се проблем с остатъчно изображение... и което е най-страното това е логото на Filips в средата на екрана което не е стояло там по принцип!
Обърнах се към подръжката на Filips  от там ми казаха да пускам по-често изчистване....но с това се чисти например лого на канала на който е бил телевизора по -дълго време но не и това лого!
Супер е дразнещо и не знам дали има решение на проблема.
А телевизора вече не е в гаранция!
Цитирай
#21

55oled706, май го имам от 2021г.
Никакви проблеми, ако пак се наложи - пак олед ще взема.


Обаче го гледаме по няколко часа вечер, може и това да е от значение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)